Kokosová palma



radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?)
11.11.2010 14:00
Ahoj vsem :-) Tak koukam ze jsu tu nove prispevky ve foru -super.Taky jeden pridam, bohuzel podle me ne pozitivni :-(.Moje druha (a dle prubehu zrejme definitivne posledni) kokosova palma asi konci :-(. Kdyz me zacal usychat nejmensi list, tak dle fora jsem se tim nezabyval.Kdyz me zacaly usychat i dalsi listy nad timto, opet jsem se tim nezabyval.Kdyz me zacinal usychat druhy nejvetsi list, tak jsem si rikal - OK, nejvetsi list je stale bez jedineho flicku a to i dnes - pohoda.Jenze jsem si jednoho dne vsimnul, ze se palma nejak lehoucce naklani na stranu, v prirode zrejme bezne, zlomena ci nalomena nebyla, tak jsem ji podeprel. No a dneska se divam a palma zespodu od kokosu cerna. Napada nekoho co s tim a cim to muze byt?Upresnim podminky - 1.95m palma je u zdi na severni strane, moc svetla tam nejde, koreny jiz pri koupi presahovaly kvetinac, takze sla do vetsiho.Zadne roseni, zalevam max jednou za tyden a to jen symbolicky.Puda neni sucha, ale ze by byla mokra to take ne, spise chladna s minimalni vlhkosti. Predchozi palma uschla, byla casto rosena, dost zalevana ale nepremokrena, byla jak na severni strane v pokoji kde je stavajici palma, tak i na balkone na jizni strane, proste opacne podminky nez ted a jedine co me z ni zbylo je vydlabany kokosovy orech :-(Nic na palme vsak necernalo.V dobe, kdy kmen dole u kokosu zacal hnednout a meknout, tak uz vpodstate vsechny listy byly fuc nebo uschle, tedy ne pripad aktualni palmy kdy nejmensi list uschnul a byl sestrihnut, dalsi dva o neco vetsi se meni v suchou harmoniku, dalsi vetsi se pomalu zacina ubrat stejnym smerem, pak druhy nejvetsi je jako kazdy rozvetven na 2 casti ta vrchni je temer cela zelena, ta spodni ktera je vrchnim zakryta zacina vice schnout. nejvetsi list je cely svetle zeleny... Napada nekoho co s tim a cim to muze byt? Zkusim vlozit fotku az nabiju baterie :-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 240.90 (?), 20.12.2011 12:45

je to tak také rosím a roste mi krásněwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.191 (?), 5.10.2009 11:02

Stím nesouhlasím, mi ji máme doma v chladnějším pokoji a už je tak velká že nevíme kam ji šoupnout. a to nemá ani velké teplo ani vlhko a zalíváme ji jenom když si vzpomeneme. je to úplně nenáročná rostlina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 199.8 (?), 5.11.2010 15:06
Povím vám jeden příběh. Jednou jsem takhle jel od svý slečny na kole domů a najednou se divám a u popelnice byla vyhozena 1,5 metrová kokosová palma byl večer takze v tý tmě jsem toho moc nevidel ale jelikoz mám rostliny rad a takhle velkej kousek doma nemám, vzal jsem ji na kolo a dojel az domů. Doma když jsem si na ni rozvítil až jsem se zlek v jakém byla stavu. Měla asi jen 4 velké listy s toho jeden seschlý zhora dolů, ten jsem hned odstranil a ostatni byly na půl uschlé. Říkal jsem si, že se o ni někdo vůbec nestaral. Málem jsem ji taky vyhodil, ale řekl jsem si: skusím poslední pomoc. Byla vyhozena i s květináčem. A ikdyž jsem se tady dočetl že s přesazováním se to vůbec nemá přehánět, v téhle situaci to bylo nutné. Bylo tam půdy snad do poloviny a květináč byl průměru asi stejném jako velikost samotneho kokosu. Přesadil jsem ji tedy do květinače jen málo většího, než byl původní a půdu jsem dal univerzální pro pokojové rostliny a palmy. Teď je listopad takže celá událost se odehrála zhruba před měsícem a jelikož se tady taky už zmínilo o hibernační době rostliny dva měsíce teď nevidím rozdíl ale zajmalo by mě, co bych mohl ještě pro tuto rostlinu udělat aby jsem ji zachránil a aby mi vyrostly další listy, které už teď jdou vidět, že by se snad mohly vytáhnout. Taky ji pravidelně rosím, minimálně dva krát denně ráno a večer. Zalívám jen občas, ale když jsem ji přitáhnul domu totalně seschlou ponoril jsem korenovy systém se zbytkem hlíny co vůbec měla na 10 min do odstaté vody a pak přesadil. Moc se v rostlinách nevyznám a všechno jsem dělal pouze z rad na internetu, pokud máte někdo nějaký dobrý typ pro další postup k záchraně a vývoji rostliny budu moc vděčný. Děkuji :-) Tonda...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ovar - (19) - 117.119 (?), 5.11.2010 18:35

Dobrý den,

Jsem rád, že jste si pozorně přečetl diskuzi. Ty dvouměsíční intervaly jsou z mojí hlavy, z mého pozorování. S postupem času si nejsem jist, jestli jsem nevypustil na internet trošku hloupost. V tý době jsem pěstoval kokosovou palmu doma a vše co se mi nějak zdálo nebo naopak nezdálo, tak jsem z toho vyvozoval hotové závěry.

Každopádně péče, kterou dáváte teď vaší palmě, je správná! Rosení 2x denně bohatě stačí. Mam dobré zkušenosti, když se dá kokosová palma k jižnímu oknu, nebo pod střešní okno jakýhokoliv směru, krom severu. S přesazováním si hlavu opravdu moc nelamte. Je lepší mít určitě menší květináč, ale zase ne aby se tam ty kořeny mačkaly.

Výslovně vás varuji před hnojením, to palmě rozhodně nepomůže, o kokosových palmách jsem se toho dočetl mnoho, ale téměř ve všech případech to bylo stejné, hnojení jim škodí.

Takže, hodně světla, rosení tak 2x denně, nehnojit, půdu radši polosuší, s občasným přilepšení, ale nenechat stát ve vodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 199.8 (?), 6.11.2010 13:54
Díky za rady, s tím ponořením do vody jsem splet z fórum na kaktusy :-D a hlavně děkuji za radu s hnojením málem by k tomu došlo. Tak snad se ji bude dařit :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 11.11.2010 14:00
Ahoj vsem :-) Tak koukam ze jsu tu nove prispevky ve foru -super.Taky jeden pridam, bohuzel podle me ne pozitivni :-(.Moje druha (a dle prubehu zrejme definitivne posledni) kokosova palma asi konci :-(. Kdyz me zacal usychat nejmensi list, tak dle fora jsem se tim nezabyval.Kdyz me zacaly usychat i dalsi listy nad timto, opet jsem se tim nezabyval.Kdyz me zacinal usychat druhy nejvetsi list, tak jsem si rikal - OK, nejvetsi list je stale bez jedineho flicku a to i dnes - pohoda.Jenze jsem si jednoho dne vsimnul, ze se palma nejak lehoucce naklani na stranu, v prirode zrejme bezne, zlomena ci nalomena nebyla, tak jsem ji podeprel. No a dneska se divam a palma zespodu od kokosu cerna. Napada nekoho co s tim a cim to muze byt?Upresnim podminky - 1.95m palma je u zdi na severni strane, moc svetla tam nejde, koreny jiz pri koupi presahovaly kvetinac, takze sla do vetsiho.Zadne roseni, zalevam max jednou za tyden a to jen symbolicky.Puda neni sucha, ale ze by byla mokra to take ne, spise chladna s minimalni vlhkosti. Predchozi palma uschla, byla casto rosena, dost zalevana ale nepremokrena, byla jak na severni strane v pokoji kde je stavajici palma, tak i na balkone na jizni strane, proste opacne podminky nez ted a jedine co me z ni zbylo je vydlabany kokosovy orech :-(Nic na palme vsak necernalo.V dobe, kdy kmen dole u kokosu zacal hnednout a meknout, tak uz vpodstate vsechny listy byly fuc nebo uschle, tedy ne pripad aktualni palmy kdy nejmensi list uschnul a byl sestrihnut, dalsi dva o neco vetsi se meni v suchou harmoniku, dalsi vetsi se pomalu zacina ubrat stejnym smerem, pak druhy nejvetsi je jako kazdy rozvetven na 2 casti ta vrchni je temer cela zelena, ta spodni ktera je vrchnim zakryta zacina vice schnout. nejvetsi list je cely svetle zeleny... Napada nekoho co s tim a cim to muze byt? Zkusim vlozit fotku az nabiju baterie :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
macka - (11) - 81.230 (?), 18.11.2010 8:43

Radek, tak to ma ozaj mrzí, že sa nedarí ani tejto kokosovej palme...Mojim sa zatiaľ (musím si zaklopkať na čelo) darí, dokonca im oidvom rastie nový list, som zvedavá, aké budú keď vyrastú.Skúsim vložiť fotku, kde je to trošku vidieť.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.135 (?), 16.12.2013 12:05

Také čtu rady na internetu a proto že mi není moc nevím jak se o všechny rostlini starat máme doma hodně rostlin, a moje kokosová palma má jen 1 velký list a jeden malí, byl bych moc rád kdyby jste mi někdo pomohl jak zvětšit růst listů.Pěstuji si doma i mučenku jedlou je to lehké a také mám 2 dracény a 1 chameodoru a td...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 102.188 (?), 13.7.2011 9:11

Dobrý den,

souhlasím. Kokosovou palmu mám doma už asi tak 15 let, měla spoustu odnoží, které jsem rozdala známým.Dokonce mi občas i žlutě kvete.Což - jak jsem se dočetla- se stane v bytě pouze vyjímečně. Také se mi ovšem stává, že konce listů mírně zaschnou, nebo zahnědnou. Řeším to po svém, tyto části jí prostě zastříhnu nůžkami / do tvaru listu /.Zalévám ji málo, do vody přidávám běžné hnojivo pro pokoj.rostliny.Není moc vysoká, asi tak do 1m, zato však hustá, takže ji uvazujeme k bambus. kolíku.
Zdravím všechny a přeji vám, aby se vám kokos.palmy dařilo pěstovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 233.138 (?), 5.5.2015 15:20
Kokosová palma nikdy neodnožuje a po patnácti letech nemůže mít metr. Mám kokosku pět let, má 1,9 m.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika