Kokosová palma



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 19.132 (?) 
3.7.2008 12:31

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak vypěstovat kokosovou palmu od semínka (lépe řečeno od ořechu)? četla jsem v odborné knize, že je nejlepší ořech do půlky ponořit do teplé vody, udržovat teplotu a množství vody, ale jak dlouho? po jak dlouhé době zasadit do hlíny? poraďte prosím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 117.119 (?), 3.7.2008 13:00

kokosový ořech se přelije hodně horkou vodou,60-80 stupňů, nechá se ve vodě tak do půlky a klíčí po 4 až 8 týdnech, jakmile bude znát klíček můžete zasadit do květináče

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.250 (?), 6.7.2008 19:18

Zdar pěstitelé. mam kokosovou palmu koupil sem ji za 300Kč v Příbrami v luxusním zahradnictvý. Dal jsem si ji k babice do baráku protože má jeden pokoj kde je velké vlhko což ji asi prospívá ale na kokosu se udělali šedé fleky a na listech také malé hnědé fleky co s tím? A spodní list začíná hodné schnout a hnědnout a ostatní ne to bude asi normální.Mám ji už skoro 3 měsíce a ona výbec nepovirostla je to ím že stvrdnul kokos? Ale v tý místnosti se furt větrá je tam průvan já furt na to nadávám ale to je zbytečny vadíto? Děkuji za každou odpověď s pozdravem Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 7.7.2008 16:37

Dobrý den, pokud průvan neni intenzivní,(ve dne v noci) tak to nevadí. Schnutí spodních listů je normální jev. Velmi pochybuji že by ste měly v místnosti 70% vlhkost, za další berte v potaz že koksová palma je velmi náročná na světlo, potřebuje až 3000 luxů denně, což v domácích podmínkách nejde zajistit, ale tesně u jižního okna dokáže žít. Fleky na listech se dělají s přelití, s příliš velkého chladu(pod 18 stupňů),s nedostatku světla nebo poškozením kořenového balu. Pokuste se vyhnout těmto chybám vyhnout

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 7.7.2008 20:47

samozřejmně jsem měl namysli kokosovou palmu, poněvadž koksová palma neexistuje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.103 (?), 8.7.2008 19:25

Zdravím všecky,

zasadím-li do hlíny kokosový ořech - vyklíčí mi? nevíte?

A kdyby ano, je třeba ořechu čerstvého anebo to může být ořech od Vánoc?

Děkuji za odpověď :-)

Mirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 9.7.2008 23:13

Ahoj mirko, kdyby to šlo tak snadno jak to chcete udělat vy, nepotřebovaly by se obsáhlé návody pro pěstitele. Neviklíčí, a od vános už bude ve vnitř plesnivej

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 10.7.2008 3:56

Ke klíčení potřebuje teplo, tak 30°

Celý vnitřek se přemění na klíček a ten pak vyrazí jednou z dírek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.119 (?), 7.8.2008 19:01

Koupil jsem palmu v Tescu.Mam ji uz skoro rok a stale roste.Orech i listy pravidelne rosim a palmu mam v byte u okna smer jihovychod.Vlhkost se da celkem dobre zajistit ultraszvukovym zvlhcovacem vzduchu.Stoji kolem 600kc a ma minimalni spotrebu.Mam jej asi metr nad palmou a jde z nej na listy i orech cely den slaby proud studene pary.Diky tomu je v okoli rostliny stale 70 % vlhkost.Rostlina uz ma 150cm.Jen se bojim ze pokud bude dobre rust, tak se mi nevejde do obyvaku.Doporucuji tedy zvlhcovac vzduchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 9.8.2008 2:16

no, ultrazvukový zvlhčovač je opravdu dobrý. Bohužel má jednu nevýhodu a to že má omezenou životnost. Pak se musí koupit nový, nebo šikulové si vymění keramickou destičku samy. I já jsem ho používal, do té doby než mi ho palma přerostla. Za měsíc to bude rok co mám svou palmu, a ze 140 cm mi vyrostla na 190 cm, před třema měsíci jsem ji musel přesadit, protože mi spodní kořeny vytlačovaly celou palmu ven, roste dál jako kdybych jí ani nepřesadil. Před nedávnem jsem sem i psal že ji plánuji přesadit do země do zimní zahrady, ale z toho nakonec padlo jelikož jsem zjistil že nedokážu zajistit celoroční teplo, takže se palma bude v zahradě jenom letnit a na zimu ji namáčku někam do baráku, i to se může stát zrovna vám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika