Kokosová palma



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
host - 79.60 (?) 
4.10.2008 14:29

trvanlivost kokosovej palmy v byte! = trvanlivosti rezanych kvetov + nejakych par tyzdnov navrch :-)

Hugo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 117.119 (?), 5.10.2008 19:11

to že nejde vám v bytě, ještě naznamená že nepůjde nikomu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.227 (?), 29.11.2008 17:03

dobry den, mam jiz 2 roky kokos.palmu, roste mi pekne, ale nemam ji v kokosu.ted bych si ji chtela presadit, v kkosu prece jen vypadalip.Poradte mi, jak to udelat.Orech jsem si koupila.diky.Hladova Lady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.119 (?), 29.11.2008 18:56
Já to nějak nechápu. Tak máte kokosovou palmu nebo nemáte kokosovou palmu? A na co potřebujete kokos když už zřejmně máte kokosovou palmu? Nebo máte kokosovou palmu, ale bez kokosu? V tom případě to asi nebude kokosová palma. A když už chcete přesazovat, tak na jaře. Stačí vyjmout rostlinu a dát jí do většího květináče s rašelionu a pískem, k ní si pak můžete zahrabat kokos, ať vypadá líp.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 108.137 (?), 30.11.2008 17:44

Dobrý den,

psala jsem zde již několikrát a pokaždé jste mi dobře poradil :-)

Teď mám takový problém. Celá palma i s kokosem se mi nějak zvedá z květináče, asi se jí hodně rozrostly kořeny, protože mi na dvou stranách vyčuhují dost silné kořeny. A kokos už skoro ani není v hlíně jak ho ty kořeny zvedají (na jedné straně není v hlíně vůbec). Proto jsem se chtěla zeptat, zda ji můžu dát do většího květináče a přisypat hlínu (zdá se mi, že jste psal, že se to může dělat spíše na jaře).

Psala jsem Vám, že mi i docela rychle rostou nové listy (od dubna nebo května tohoto roku mi dodnes narostly 4 nové listy). Rosím pravidelně a zalévám o trochu méně než v létě.

Doufám, že jsem to popsala zřetelně :-)

Předem děkuji a těším se na odpověď.

Mějte se hezky

Andrea M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 117.119 (?), 30.11.2008 18:44

Jo aha, to jste se měla podepsat rovnou jako Andrea M, a ne Hladová Lady! Podle čísel vás nepoznám. Tak to se omlouvám za menší aroganci, ale po předešlích zkušenostech na jiných tématech, se mi nikdo nemůže divit. Jo to jsem rád že se vaší palmě daří! A přesadit bude nutné - můžete i teď, ale musíte dodržet následující faktory: Vyjmout rostlinu z květináče tak, aby jste žádným způsobem nezasáhla do kořenového balu. Pak musíte strykně dodržet stejnou teplotu nového substrátu jako měl kořenový bal v momentu přesazování. Zvolte optimální nádobu aby měla stejné množstvý nového substrátu po stranách a pod sebou. Zalít až náslefující den, a hnojit až na jaře. R.M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.137 (?), 30.11.2008 21:48

Dobrý večer,

ten dotaz, co psala "Hladová Lady" jsem nepsala já :-) Asi jsem špatně přidala můj příspěvek (vždycky kliknu na Přidat reakci). Ale můžu Vám říct, že napsala velice zvláštní dotaz ohledně kokosové palmy :-)))

Určitě dodržím "pravidla", co jste mi napsal. Ona se mi už chudáček pomalu převrací. Ještě bych se chtěla zeptat, jakou hlínu mám použít.

Pak písnu, jak jsem dopadla a konečně ji už vyfotím a přidám odkaz.

Ještě jednou moc děkuji.

Andrea M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ovar - (19) - 117.119 (?), 30.11.2008 21:56

No já už to radši rozebírat nebudu kdo je kdo, mam v tom bordel. Substrát se doporučuje težší a propustný (jíl s pískem) ale to zase nedoporučuji já. Protože jakmile smícháte jíl a písek, vznikne vám kuchyňská houbička co nasaje vodu a už nepustí. Takže radši zvolte rašelinu nebo substrát pro pokojovky a písek (1 : 1). Opravdu se toho písku nebojte, jen si vemte kde roste v domovině, třeba jen v písku! A fotku určitě zašlete, já jí klidně přidám též

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.137 (?), 7.12.2008 14:29

Dobrý den,

dneska konečně přesadím palmičku jak jste mi radil. Substrát pro pokojovky a písek mám již v obýváku přichystaný od včerejška (aby měl pokojovou teplotu). Ráda bych se ještě zeptala - dva úplně spodní listy jsou takové škaredé (jsou na nich hnědé skvrnky a jsou takové nažloutlé, konce mají suché). Četla jsem, že je to normální pro ty spodní listy a že se mají odstřihnout. Vy mi vždy dobře poradíte :-). Myslíte, že je mohu tedy odstřihnout, abych ji nějak tím neublížila?

Děkuji za radu a přeji přjíjemný den.

Andrea M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 7.12.2008 15:59

Ano, spodní listy časem ocházejí. Určitě je dobré je odstřihnout, ale počkejte až celé zhnědnou, aby až je budete odstraňovat,  jste nestřihla do zelené části rostliny. Vždycky se odstraňují plně odumřelé části. Mě odumřely asi po roce a rozhodně mi neschází:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika