Kokosová palma



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 7.119 (?) 
9.8.2008 11:50

Je fakt ze uz mam zvlhcovac novy.Zhruba po roce mi uz jeden vypovedel sluzbu, ale zarucni lhuta je 2 roky.V obchode mi jej bezplatne vymenili.Takze vinou vyrobce muzu mit teoreticky kazdy rok zvlhcovac novy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 227.147 (?), 29.8.2008 12:59

Dobrý den, mám koupenou před 14dny kokosovou palmičku a pochopila jsem to správně, že ji tedy nemám zatím vůbec přesazovat? až po delší době. A kokos má byt měký. Jenom mám dotaz, jak často ji zalévat. Vím, že v létě každý den, ale jak poznám, že bych zalévání měla zmírnit?  Prosím poraďte. Je to krásná rostlinka a nechci o ní přijít. Děkuji Betty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 29.8.2008 17:38

Pochopila jste velmi dobře, nepřesazovat. A když tak až na jaře. No jak často zalévat, až vypije to co má v pod misce tak zalít znovu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.220 (?), 12.9.2008 13:08

Dobrý den,

už jednou jsem zde podávala dotaz a odpovědi jsem se dočkala velice rychle :-), proto se zde znovu vracím a sbíram rady.

Palmičku jsem dostala v březnu nebo dubnu - nepamatuji si to přesně. Rosím ji skoro každý den (někdy jeden den vynechám). Palma krásně roste, mám nové veliké 4 listy a teď se klubou další 2 :-) A hodně povyrostla.

Nedávno jsem si všimla, že se mi na kokosu udělala prasklina :-(Nevíte čím to může být? Jestli mám ještě více rosit kokos? Nebo ho jak jsem četla výše - sednout a dát si práci s tím, že hodinku budu rosit co 3 minuty ať pořádně změkne. Snad ji ta prasklina neuškodí, to by mě hodně mrzelo, protože jak to tak vypadá, docela se jí u nás doma líbí :-) Mám ji v obýváku u balkónových dveří - jižní strana.

Předem děkuji za odpověď.

Andrea M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 13.9.2008 13:34

dobrý den paní andreo

Ta prasklina není nic škodlivého, myslím že to je i důkaz že se vám jí daří udržovat krásně zdravou. Prasklinu mám taky na kokosu a ne jenom jednu, časem se vám budou dělat další, to už patří k přirozenému růstu. Docela mě ale zaráží rychlost růstu nových listů, protože takhle rychle aby rostly nové listy je s přinejmenším rarita. V bytových podmínkách většinou přirostou tak 4 listy, ale za rok! tak nevím co si o tom mám myslet. Nechci vás strašit, nebo vám závidět a zkazit vám náladu. Ale řekl mi to jeden velmi zkušený pěstitel už před hodně dávnem a mě se to jenom potvrzuje-a to že je lepši když rostlina roste souměrně pomalu a zdravě, něž rychle a nekontrolovatelně. Vím že to neděláte naschvála ani to nějak neovlivníte, to bude mít spíše ta rostlina zafiksováno v kořenech-růst rychle. A jak to máte s třepením a trháním listů?už se člení nebo pořád jsou srostlé?Jsem opravdu zvědav jak vám poroste přes zimu, pravidelně nás informujte a klidně se zaregistrujte a vložte foto na ukázku! zatí naschle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.250 (?), 13.9.2008 18:35

Mám doma koosovou palmu sou na ní celkem dva listy a jeden roste u prostřed a oba listy velky hnědnou. je to normální?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 13.9.2008 21:22

ne neni, dva listy je málo pokud se z toho rychle nevzpamatuje tak uhyne. Hnědé skvrny sou příčinou špatnou péčí, nebo jinou fyziologickou poruchou (škůdce, plíseň,přemokření, spálení,nachladnutí). Pokud chcete vědět příčinu, tak nestačí napsat že máte hnědý listy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.220 (?), 16.9.2008 7:41

Dobrý den,

tak jsem zjistila, že jsem to špatně napsala :-) Listy mi vyrostly dva a roztřepily se (každý se na konci rozdělil na dva) a nyní mi roste třetí list (takže mi vyrostly 3 listy za 5 - 6 měsíců). Ale moc jste mě potěšil, že ta prasklina není nic špatného, ale právě naopak. Ještě jsem ji ani nehnojila, nevím jestli to mám dělat, když se jí daří. Ale včera jsem zjistila, že mám problém s rošením. Vždycky jsem ji dala na balkón a celou ji orosila. Ale teď je venku dost zima, tak se bojím ji tam dát, aby "nenachladla". Přenesla jsem ji do koupelny, ale to taky pořád asi nepůjde, protoze je dost velká a široká. Zase když ji budu rosit v obýváku, bude celá plovoučka mokrá, stěny taky orošené :-(Rosím ji dost :-) Nebo bude stačit teď přes zimu rosit jen kokos? Asi né, že? Jinak ji rosím úplně celou.

Určitě se zaregistruju a pošlu fotky :-) a dám Vám vědět, abyste se mohl kouknout :-)

Mějte se hezky a děkuji za odpověď.

Andrea M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 16.9.2008 22:56

no teď už radši nezačínejte hnojit, teď před zimou u je pozdě. Na balkon ji rozhodně nedávejte, kokosová palma nesnáší teploty pod 18 stupňů. No a s tim rosením to budete mít asi těžké, já sem třeba si zařídil byt podle kytek takže můžu zalévat i kropáčem a téměr bez následků. Je to na vás jak s ní naložíte, jestly dáte přednost každodenímu tahání-ale zase s dobrýmy výsledky. Nebo na ní budete nuceně dlabat-ale zase musíte počítat s komplikacemi. To třepení listů, jsem myslel jestly vám začínají od řapíků praskat a růst vám ty dospělácké proužkaté listy jako znáte z obrázků. Ty miminkovské dělené na dvě půlky jsou běžné, ale když se vám začnou trhat na proužky to už bude rarita-moje palma patří mezi ty rarity

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.94 (?), 27.8.2009 19:39

Dobrý den, dostala sem kokosovou palmu a nevím nic o její péči v obchodě kde byla koupena i jiném zahrádkářství mi radily palmu moc nezalévat a tady se dočítám zcela něco jiného.Radily mi nechat ji na sluném mistě a jen občas zalít kokos mám taky jěště tvrdý.Takže jestli dobře chápu tak každý den zalévat a rosit i ten ořech?Je to krásná kytka tak bych o ní nerada přišla.Všem děkuji za odpověd Sandra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika