Kokosová palma



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 108.137 (?) 
9.12.2008 7:57

Dobře, já je tedy odstřihnu až zhnědnou úplně. Už jsou takové žluté, tak snad půjdou brzy pryč, protože nejsou vůbec hezké.

Díky moc a určitě se brzy zase objevím.

Mějte se hezky.

Andrea M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 205.181 (?), 29.1.2009 15:04

Mám doma kokosovou palmu, už skoro půl roku. Všude píšou, že v bytě nepřežije. Rosím třeba i 5x denně listy i kokos, do květináče moc nezalévám, hlína je pořád vlhká od rosení a zatím se jí daří. Roste i nový list. Kokos je ale pořát tvrdý, i když tak často rosím. Někde jsem četla, že pokud kokos nezměkne, tak ta palma do 2 let uhyne.  Poradíte co s tím kokosem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 29.1.2009 17:43

Dobrý den, prakticky máte pravdu. Není to sice pravidlo, ale pokud kokos dostatečně nezměkně, tak bohužel. Já můžu jenom poradit to pravidelné rosení kokosu, ale pak jak říkáte že pravidelně rosíte a říkáte že kokos je pořád tvrdý, tak je kokos už dostatečně měkký!!! Zase si nepředstavujte že kokos změkně jako houba. On bude pořád tvrdý, ale když ho zmáčknete prstem ucítíte jakoby jste se tím prstem trošku promáčknul tou slupkou.

Po přestěhování do zimní zahrady, jsem rosení opustil a s kokosem problém už nemám, palma roste sama. Já ji jen zalévám a hnojím. A občas pomůžu nějakému listu s třepením

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.181 (?), 30.1.2009 8:02

Dobrý den, děkuju za radu, bohužel mi ale připadá, že je ten kokos pořád stejně tvrdý jako když jsem tu palmu koupila. Ale když ho rosím tak je za chvilku úplně suchý, takže možná, že je propustný dost. Fakt nevím.

Rosím a zalívám odstátou vodou z kohoutku, někde jste psal, že se má rosit jen dešťovkou nebo destilkou. My máme ale měkkou vodu a na kokosu zatím nejsou ani žádné fleky a to už ho mám půl roku. Tak doufám, že vydrží. Jo a hnojit mám až na jařě? Zatím jsem nehnojila vůbec.

Terka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 30.1.2009 19:03

Tak to vám tiše závidím, mít měkkou vodu z kohoutku je sen každého kytičkáře! A ano z hnojením se začíná až na jaře, kdy světla je už habaděj. Buď kupované na palmy, nebo přírodní. Doporučuje se začít močovinou, jako takový start do nové sezony, je na vás jak sní vynaložíte. Hodně zdaru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.138 (?), 31.1.2009 16:52

mám kokosovou palmu skoro 5 let, nijak zvláštní péči jí nevěnuji, ale dostatečně zalévám a v zimě rosím. Stojí v paneláku u okna a topení a skvěle prospívá, zabírá hromadu místa, listy jsou obrovské (bohužel jich udrží jen sedm, ale i tak to stojí za to). Původní ořech je stále u kmene a je tvrdý, zjevně palmě nepřekáží. Jen mám trochu problém s přesazováním a velikostí květináče :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 1.2.2009 10:50

A foto by nebylo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.150 (?), 27.3.2009 11:36

Zdravím,

celý článek jsem nepřečetla, jen začátek, takže nevím, jestli to zde již někdo neříkal, ale asi máme atypický kokosovník. Mamka ho "pěstuje" již přes 7let, možná déle (to to letí), kokos nebyl nikdy měkký a je tvrdý pořád, palma se nezvětšuje, nezmenšuje, nehnědne, zalévá se do hlíny tak dvakrát týdně, pěkně pod kokos.. kdysi jí tím skočila plíseň ze spodu (u hlíny) toho kokosu, ale nějak to neřešila, plíseň rozhrábla rukou. Nehnojeno a nepřesazováno, zaléváno vodou z vodovodu. Když to tu tak čtu, skoro si říkám, jestli není umělý . Ale stojí blízko topení, takže teplo má dost.. je od topení cca 1 metr a naši si rádi hodně zatopěj. Ale v domě mají zase hrozný sucho.. nerosí.. občas stáhne prach z listů.. takže pro všechny - přeji stejnou tolerantní rostlinku :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 29.3.2009 11:34

Tak to je opravdu vitální rostlinka, jen mě napadá jak musí vypadat po 7 letech, kokosovník roste velmi rychle, po sedmi letech může mít i přes 3 metry. Myslím že jste našly ideální podmínky, jestli mají vaši v pokoji hodně kytek, tak rosit ani nemusí, vlhkost se tam udržuje sama. Je mi ale záhadou to světlo, když je ve vysoké teplotě je náročný na světlo.

Kokos nemusí být měkký na pohmat, záleží jak je měkký uvnitř. A když se tedy jak říkáte nezvětšuje ani nezmenšuje, asi sama víte co to věstí. Některé rostliny dokáží vegetovat několik let, než se "rozjedou" to ale není případ kokosovníku. Takže my vám můžeme pouze závidět, že vám tolik let dělá pořád stejnou radost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.150 (?), 30.3.2009 10:19

Já se asi nepřesně vyjádřila.. nejen kokos se nezvětšuje, nezmenšuje.. ale i kokosovník.. vyroste list - uschne list.. dejme tomu, že mohl vyrůst o půl metru max.. za ty leta.. :) Světlo poměrně má - stojí u topení, topení je pod větším oknem, okno na JZ stranu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika