Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Ahoj vsem :-) Tak koukam ze jsu tu nove prispevky ve foru -super.Taky jeden pridam, bohuzel podle me ne pozitivni :-(.Moje druha (a dle prubehu zrejme definitivne posledni) kokosova palma asi konci :-(. Kdyz me zacal usychat nejmensi list, tak dle fora jsem se tim nezabyval.Kdyz me zacaly usychat i dalsi listy nad timto, opet jsem se tim nezabyval.Kdyz me zacinal usychat druhy nejvetsi list, tak jsem si rikal - OK, nejvetsi list je stale bez jedineho flicku a to i dnes - pohoda.Jenze jsem si jednoho dne vsimnul, ze se palma nejak lehoucce naklani na stranu, v prirode zrejme bezne, zlomena ci nalomena nebyla, tak jsem ji podeprel. No a dneska se divam a palma zespodu od kokosu cerna. Napada nekoho co s tim a cim to muze byt?Upresnim podminky - 1.95m palma je u zdi na severni strane, moc svetla tam nejde, koreny jiz pri koupi presahovaly kvetinac, takze sla do vetsiho.Zadne roseni, zalevam max jednou za tyden a to jen symbolicky.Puda neni sucha, ale ze by byla mokra to take ne, spise chladna s minimalni vlhkosti. Predchozi palma uschla, byla casto rosena, dost zalevana ale nepremokrena, byla jak na severni strane v pokoji kde je stavajici palma, tak i na balkone na jizni strane, proste opacne podminky nez ted a jedine co me z ni zbylo je vydlabany kokosovy orech :-(Nic na palme vsak necernalo.V dobe, kdy kmen dole u kokosu zacal hnednout a meknout, tak uz vpodstate vsechny listy byly fuc nebo uschle, tedy ne pripad aktualni palmy kdy nejmensi list uschnul a byl sestrihnut, dalsi dva o neco vetsi se meni v suchou harmoniku, dalsi vetsi se pomalu zacina ubrat stejnym smerem, pak druhy nejvetsi je jako kazdy rozvetven na 2 casti ta vrchni je temer cela zelena, ta spodni ktera je vrchnim zakryta zacina vice schnout. nejvetsi list je cely svetle zeleny... Napada nekoho co s tim a cim to muze byt? Zkusim vlozit fotku az nabiju baterie :-)
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika