Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Povím vám jeden příběh. Jednou jsem takhle jel od svý slečny na kole domů a najednou se divám a u popelnice byla vyhozena 1,5 metrová kokosová palma byl večer takze v tý tmě jsem toho moc nevidel ale jelikoz mám rostliny rad a takhle velkej kousek doma nemám, vzal jsem ji na kolo a dojel az domů. Doma když jsem si na ni rozvítil až jsem se zlek v jakém byla stavu. Měla asi jen 4 velké listy s toho jeden seschlý zhora dolů, ten jsem hned odstranil a ostatni byly na půl uschlé. Říkal jsem si, že se o ni někdo vůbec nestaral. Málem jsem ji taky vyhodil, ale řekl jsem si: skusím poslední pomoc. Byla vyhozena i s květináčem. A ikdyž jsem se tady dočetl že s přesazováním se to vůbec nemá přehánět, v téhle situaci to bylo nutné. Bylo tam půdy snad do poloviny a květináč byl průměru asi stejném jako velikost samotneho kokosu. Přesadil jsem ji tedy do květinače jen málo většího, než byl původní a půdu jsem dal univerzální pro pokojové rostliny a palmy. Teď je listopad takže celá událost se odehrála zhruba před měsícem a jelikož se tady taky už zmínilo o hibernační době rostliny dva měsíce teď nevidím rozdíl ale zajmalo by mě, co bych mohl ještě pro tuto rostlinu udělat aby jsem ji zachránil a aby mi vyrostly další listy, které už teď jdou vidět, že by se snad mohly vytáhnout. Taky ji pravidelně rosím, minimálně dva krát denně ráno a večer. Zalívám jen občas, ale když jsem ji přitáhnul domu totalně seschlou ponoril jsem korenovy systém se zbytkem hlíny co vůbec měla na 10 min do odstaté vody a pak přesadil. Moc se v rostlinách nevyznám a všechno jsem dělal pouze z rad na internetu, pokud máte někdo nějaký dobrý typ pro další postup k záchraně a vývoji rostliny budu moc vděčný. Děkuji :-) Tonda...
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika