Kokosová palma



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
host - 12.220 (?) 
6.5.2008 17:16

Dobrý den,

mám doma kokosovou palmu 3 dny. Chtěla jsem se zeptat zda ji mám přesadit nebo nechat tak, jak jsem ji koupila. A jak je to se zaléváním? Každý den do hlíny nebo přes kokos? Moc díky za odpověď.

Andrea M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 117.119 (?), 7.5.2008 16:29

nic nepřesazujte, kokosová palma je velmi náchylná, zvlášt takhle zkraje co ji máte.Jestly ji prostě musíte mermomocí přesadit, udělejte tak nejmíň za rok i více! Zalévejte klidně na kokos, palmě to rozhodně nevadí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.220 (?), 9.5.2008 22:22

Děkuji za odpověď. Nyní ji rosím každý den, ale ještě nevím, jak často zalívat. Zda obden nebo každý den. Byt máme na jižní stranu, takže je tam přes den nyní tak 27 - 28 stupňů. K večeru ji vytáhnu na balkón a rosím.  Zalévám odstátou vodou. Zatím vypadá pořád stejně. A jak je to prosím s hnojením? Ještě jednou moc děkuji za odpověď.

Andrea M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 13.5.2008 17:45

jo aha, to mi ušlo. Teď ještě zalévejte ob den, aby v mističce měla do 1 cm vody. Měla by to spolehlivě vychlepstout. Až zažátkem práznin kdy je běžně 30 stupnů deně, ji zalévejte každý den, to i sama poznáte, protože to hned do sebe kopne. A jestly na ní paří sluníčko, časem schodí listy. Ale snad nebude důvod aby hned nanarostly nové a odolné vůči sluníčku. Já sem to taky tak udělal, a teď nemám problémy s fleky na listech, protože jsou opravdu hodně odolné. Důvod proč schazují listy jsou většinou, že nejsou na přímé sluníčko zvyklé, obchodníci je pěstují pod bílímy foliémy a dodávají rovnou na pulty do obchodů pod umělé světlo. Nebo do menších prodejen kam i třeba sluníčkou svítí, ale než si palma zvykne někdo si ji koupí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 13.5.2008 17:53

jo a na hnojení sem taky zapoměl! no jestly máte tu palmu krátce, tak jí hned nemusíte hojit, stačí začít v létě, a jednou za čtrnáct dní jí zalít (ne na kokos, jen na hlínu) tekutým hnojivem na palmy. Jak ředit je na obalu. A stačí jí prolít aby voda protekla do misky a zbytek vylýt jinam, jestly do misky protoče minimum, můžete i nechat. Jiný druhy hnojiv nedoporučuji (kravské, slepičí,nebo kristalon plod a květ) nemaj už tak dobré složení látek k výživě. Hnojivo se dá koupit snad všude, já ho pořídil v obi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.220 (?), 14.5.2008 14:34

Mockrát děkuji za odpověď. Budu se snažit, aby vydržela. Nedávno se mi udělal stejný flíček, jaký je na fotce nahoře - jen je ještě malý. Snad to nebude nic hrozného. Ještě jednou děkuji a kdyby se něco dělo, určitě se zase poptám.

Andrea M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.159 (?), 23.5.2008 9:55

Dobrý den, máme asi 3 týdny kokosovou palmičku, je umístěna u okna, zalévám ji 1x týdně a 1x za 14 dní ji hnojím standartním hnojivem. Bydlíme v paneláku, takže tepla je tu hodně. Pochopitelně chci, aby palmička vydržela co možná nejdéle. Porad´te, prosím,co bych měla udělat pro její zdárný a radostný a hlavně dlouhý život. Děkuji Vám Monika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 23.5.2008 21:32

čau mončo, myslím ne vlastně vím že naprosto na to samé sa ptala už jedna paní nahoře já sám jsem jí odpověděl. Ale podle toho co jste uvedla, myslím že vám palmyčka vydrží dlouho, nezapomeňte pravidelně rosit, hlavně kokos nebo ztvrdne a palma už nebude moct růst.

Jen tak pro zajímavost, budu někdy na konci léta, kdy dostavím zimní zahradu, sázet do zemně kokosovou palmu. Doma mě už přerůstá, tak jsem jí vykopal díru v zahradě. A zasadím jí tam natrvalo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.159 (?), 24.5.2008 8:26

Dobrý den, děkuji Vám za odpověd´. Chtěla bych ještě vědět: budu - li palmičku denně zalévat, zda z ní neudělám "bahenní rostlinu", byla bych nerada, kdyby mi místo uschnutí shnila. Přeji Vám taktéž hodně úspěchů v pěstování palem. Monika 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 24.5.2008 16:43

to se taky dá uhlídat, je lepší ji zalévat třeba ob den, já to dělám tak že dokud nevypije to co má v misce tak nedostane novou! ale i vobčas se mi stane že ji dám tolik vody co jindy ale přesto si ji několik dní nevezme, v tom případě vodu z misky okamžitě vylít! a i když by se to nemělo stávat, tak nevadí když vyschne substrát, měl jsem prekérku po vánocích kdy mrzlo a nebyla dešťovka, a destilka taky ne, a celý týden neviděla ani kapku. Teda po sedmy dnech viděla, ale z vodovodu a taky se mi kvůly tomu obarvil kokos. Jestly se palmě bude dařit tak odpustí pár chyb. A abych odpověděl na otázku, bahení rostlina by se vám ztoho mohla stát to vám ale dřív odejdou listy než kořeny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika