Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma
Držáky na dřevo.cz
Kozy na řezání dřeva motorovou pilou přímo od výrobce

Pokojové palmy > Kokosová palma

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Dobrý den, přidám do mlýna trochu..., host, 22.12.2015
Dobrý den mám takovej problém v tesku jsem si koup..., host, 1.6.2015
A málem bych zapoměla... musím kropit jen de..., Veronika L., 23.5.2015
Dobrý den. Ve čtvrtek jsem si udě..., Veronika L., 23.5.2015
Já používám seru basic, cena kolem 300kč. Stačí šp..., host, 9.5.2015
Stránky: 1, 2, 3, 4, 5...> | Zobrazit celou diskuzi   

Kokosová palma

Eva Audyová (4) - xxx.xxx.40.70 (?)
26.11.2007 13:37, počet návštěv: 508731
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

koupila jsem si kokosovou palmu ale už po týdnu se na listech objevil hnědý flek a na kokosu také. Je umístěná v obýváku, zhruba 2m od oken.

Jak jí zachránit?

Obrázky:
hnědý flek na listu
hnědý flek na listu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci   
stavba, topení, úspory energií, voda a odpady, sítě, interiér, dílna

Kokosová palma

bucko (48) - xxx.xxx.225.4 (?)
26.11.2007 15:44
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Kokosová palma je chyták na lidi. Nelze ji totiž úspěšně pěstovat a většinou hyne!! Josef Bučko
Připojit reakci

Kokosová palma

host - xxx.xxx.1.3 (?)
27.11.2007 6:53
Vypadá to na hnilobu, či plíseň, viděla bych to na reklamaci, když se Vám to objevilo do týdne po nákupu.
Připojit reakci

Kokosová palma

host - xxx.xxx.1.3 (?)
27.11.2007 7:07

Pěstovat úspěšně kokosovou palmu si u nás může dovolit ten, kdo má vysoký tropický skleník a dostatek prostoru, zemina výživná, dostatek rašeliny, teplota tropická, nemá klesnout pod 20 st.C, snese i 45 st.C, zálivka bohatá, pravidelně přihnojovat.

Připojit reakci

Kokosová palma

host - xxx.xxx.235.79 (?)
20.12.2007 11:56

Mám úplně stejný problém, listy od druhého dne hnědnou, ale bydlím v paneláky, takže žádný tropický skleník - a tím to bude. Zdravím ostatní pěstitele Liby

Připojit reakci

Kokosová palma

host - xxx.xxx.21.34 (?)
1.6.2015 17:03
Dobrý den mám takovej problém v tesku jsem si koupila kokossvou palmu a listy mi usichaj a nevím čím to je a včera jsem ji měla na krivo ale ty listy jsou úplně suché a nevím co mám dělat a to bydlím v paneláku děkuji za jakoukoliv radu
Připojit reakci

Kokosová palma

host - xxx.xxx.210.186 (?)
8.5.2015 16:16

Dobrý den

Kokosová palma potřebuje velkou vlhkost. - Když bydlíte v bytě z balkonem tak je dobré jí dat přes léto na balkon, ale nevystavovat přímému slunci to potom rychle schne a udělají se vám tam rychle hnědé fleky, takže potřebuje světlo, ale ne přímé slunko.. - Jinak bez problému když je déšť nebo vlhko venku, tak je dobré jí nechat na balkoně. - Když bydlíte v bytě bez balkonů tak je dobré jí dát do koupelny k oknu pokud tam je, jinak ne. - V koupelně je největší vlhkost třeba když se sprchujete, ale nesmíte se koupat v soly, protože když je ta rostlina v té solné vlhkosti tak vám rychle úhyne, a to muže byt jakákoli kytka prostě nesnesou solnou vlhkost. Když vidíte prach na palmách nebo pyl, tak je dobré je jemně otřít listy hadříkem, a potom znovu orosit.- Jinak ten prach nepovolí orosit rostlinu a pokaždé to steče, nebo když ho tam ten prach necháváte déle, tak vám taky začnou hnědnout listy.- Vždy to oroste alespoň 5x za den, když je nepřímé sucho tak až 10x za den, a potom vám to poroste.- Když to pěstujete v koupelně u okna, tak to stačí jen 2x za den orosit. Ale nejlepší je skleník, na zahradíce! Dávejte pravidelně hnojivo, ale nikdy to s tím nepřežeňte, to rostlina hodně špatně snáší.

Pří teplotě 21C zpomaluje svůj růst. Dobře rostou i v pouhých 4 do 12 C, a v letě 28 až 37 C.- Dokáží přežít i v teplotách 0 C. Byly případy kdy se palmy zotavily z teploty -4 C. Pokud rostou v oblastech kde není dostatek tepla, ale tyto rostliny v chladnějších teplotách nejsou schopní produkovat plody.

Z pozdravem pěkného dne Kopůnec Gabriel smiley ...

Připojit reakci

Kokosová palma

Veronika L. (2) - xxx.xxx.42.213 (?)
23.5.2015 16:02

Dobrý den.

Ve čtvrtek jsem si udělala radost a v Tescu koupila palmu (je tak krásná, že se nedalo odolat)  Má krásnou výšku 1,40m a je nádherně zelená..má 2 velké rozdvojené listy, 1 o něco menší rozdvojenej list, 1 ještě menší také rozdvojenej a jeden malej lístek roste :)  Má jen jednu malou hnědou skvrnku na boku jednoho z těch středních listů (doufám že to není moc velká vada co by vedla ke špatnému konci) Jestli se stím dá něco dělat, radu jistě ráda uvítám. Jinak jak teda postupovat v této počáteční fázi? Bydlíme v bytě v paneláku a máme i balkón směrovaný na jih... jen venku zrovna není nejlepší počasí v posledních dnech tak mám strach aby jí třeba ten chlad nějak neublížil, proto ji máme zatím v pokoji. Není v něm moc světla a vlhkost vzduchu zatím netuším (koupíme časem měřák i zvlhčovač) Jak sem četla tak je to prý dobrej nápad pro tuto rostlinku. Mám i jiné rostlinky, ale ty nejsou vůbec náročné. Každopádně doufám že si spolu budeme všichni  "rozumět" a hlavně aby mi ty rostlinky dlouho vydrželi :)

Děkuji za každou radu a přeji všem hezký den. Veronika L. smiley

Připojit reakci

Kokosová palma

Veronika L. (2) - xxx.xxx.42.213 (?)
23.5.2015 16:06

A málem bych zapoměla... musím kropit jen destilovanou vodou nebo stačí odstátá kohoutková voda? Myslím tím i třeba na zalévání. Zatím sem ji od nákupu nezalévala, zdá se mi že půda je dost vlhká. Jen sem jí už několikrát denně pokropila rozprašovačem... listy, stonek a to i kokos...

Připojit reakci

Kokosová palma

host - xxx.xxx.213.32 (?)
17.1.2008 11:53

Dobrý den. Mám stejný problém. Nyní mám palmu už celou suchou, na kokosu fleky nemám a tak pořád doufám, že ji zachráním. Přemýšlím, že ji celou uříznu a nevím zda vyrazí znovu. Nemáte někdo radu?

Připojit reakci

Kokosová palma

bucko (48) - xxx.xxx.225.4 (?)
17.1.2008 16:08

Bohužel ji asi nezachráníte. Pěstovat tutu palmu v bytových podmínkách je téměř nemožné. Potřebuje velmi vysokou vzdušnou vlhkost. Od prodejců je to jen takový chyták.

Připojit reakci

nesouhlas v nemožném pěstování

host - xxx.xxx.117.119 (?)
1.2.2008 13:05

Nejsem si jist, jestly je správné tvrdit že to nejde. Všechno jde když se chce!i já mám bytové podmínky na pěstování této palmy a nemohu se shodnout na názoru že uhyne. Úspěšně ji pěstuji již několikátým rokem, můj fígl je rosit každý den ne jenom listy a ořech ale i stonek, prostě celý kokosovník orosit, pak už bude kokos správně měkký a rostlina poroste dál a dál.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.172.144 (?)
12.2.2008 21:56

naprosto stejný problém a taktéž odchází, máme 2 a obě takto dopadly, hnědé fleky na listech, používáme kristalon cca 1 za měsíc a nic, asi se odeberou do věčných lovišť)))

Připojit reakci

bucko (48) - xxx.xxx.198.2 (?)
17.2.2008 9:30

Pokud jste přečetl pořádně, netvrdím, že to nejde, ale že je to velice obtížné a téměř nemožné zajistit vhodné prostředí v bytových podmínkách. Nějakou dobu se to může i dařit, ale většinou to po nějaké době končí špatně, a proto není vhodnou pokojovkou. Přeji hodně úspěchů v jejím dalším pěstování. Josef Bučko

Připojit reakci

nesouhlas v nemožném pěstování, i s otázkou

host - xxx.xxx.117.119 (?)
19.2.2008 22:55

Ale jo se omlouvam, jenom sem z toho rychlého úsudku usoudil že to všem vymlouváte. A i když možná z mího příspěvku de usoudit že mi je nejmíň padesát a pěstuju palmy celej život, tak to tak vskutku není! je mi fakt málo ale pěstuju palmy mooc rád, a vlastně i tímto se chci zeptat jestly tu mojí velkou kokosovou palmu můžu šoupnout v léťe do skleníku, tam je přece jenom větší teplo i pěkně vlhko, ale přece jenom je to obyč zahradní skleník. Tak jestly to bude dělat dobrotu, přece by byla sakra škoda o ní přít.

Připojit reakci

Nesouhlas v nemožném pěstování

Mersi (8) - xxx.xxx.158.108 (?)
7.8.2013 13:55

Souhlasím s Josefem, jde to, ale dokáže to jen jeden mezi tisíci a Vám gratuluji, že Vám kokos roste.

Nezaměřila bych se jen na kokos, ale obecně na všechny květiny a kde je kupujete. Většinou (netvrdím, že vždy) jsou pořizovány levně v baumaxech, obi a jiných prodejnách, které to mají jako doplňkový sortiment a ti prodávající o květinách nic neví. Mnohdy si koupíte květinu, kterou už v obchodě prodavač odsoudil k úhynu nesprávnou péčí...

Má rada pro všechny :

Květiny kupujte zásadně v zahradnictvích, květinářstvích a místech k tomu určených, cena je malinko vyšší, ale vy máte takřka 100%ní jistotu, že si kupujete zdravou rostlinu o kterou bylo správně postaráno.

Mersi

Připojit reakci

host - xxx.xxx.87.89 (?)
12.8.2013 21:32

Dobrý den Mersi,

no čas pokročil a reagovala jste na můj příspěvek před x lety co jsem psal :-). Tamta má kokoska žila ještě dlouho, nakonec jsem jí měl i celé léto venku, kdy dělala dospělé listy. Pak odešla na příliš velký chlad v zimní zahradě, měli jsme rozbité topení a pár týdnů v teplotě 15°C nedala..

Teď mám novou, už taky pár let, roste krásně ale pomalu, zase je to "made in Holand", letos jsem jí dal zase ven a líbí se jí tam.

A já zase nesouhlasím s vaší radou, doufám že neurazím žádného prodejce rostlin v květinářstvích a zahradnictvích, ale ještě jsem se nesetkal s tím, aby takový lidé rozuměli exotice. Oni ví jak se o danou skupinou rostlin starat, kdy zalévat, kdy hnojit, kdy sklidit do skladu ale to je vše. Nějaké latinské názvy, původ rostlin a širší okruh pěstování jde mimo nich. 

Má rada zní, nakupujte rostliny u prodejců kteří nabízejí pouze užší okruh rostlin. Takže pokud chcete palmu, zajeďte si na specializovanou prodejnu, kde prodávají prakticky jen palmy. 

Možná by jste se divila co mi už nejeden prodejce například v nějakém řetězci radil, jak se o danou rostlinu starat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.158.108 (?)
13.8.2013 7:59

Souhlasím s Vámi. Opomněla jsem poznamenat, běžné rostliny, exotiku ve speciálkách.

Mersi

Připojit reakci

host - xxx.xxx.212.64 (?)
1.7.2014 15:16

Dobrý den nejsem zběhlá v pěstování krásné kokosové palmy a mám problém nevím jak závažný je ale objevily se mi žluté houby přímo u kokosu a takový bílý povlak asi plíseň nevím zda je to špatné a prosím o nějakou dobrou radu, rosíme jí jen občas a v našem domku moc velkou vlhkost opravdu nemáme maximálně do 45% dle měřiče, jinak palmě listy zatím nehnědnou a roste i nový list a je na stinném místě naproti okna. Děkuji předem za každou radu, přiložím i obrázek pokud to půjde...

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.219.135 (?)
16.12.2013 11:19

Moje kokosová palma také schne a doufám že ji zachráním, a pokud mi celá uschne tak stačí v obchodě koupit kokos a položit ho na hlínu měl bi viklíčit.Je lepší si pěstovat svojí než předem viklíčenou.A jestli vám schne tak bych být vámi ji rosil každý den.A když vám začnou pomalu usychat i kořeny s listy jako mě tak se o ni starat co nejvíce, přeji pěkný den

Připojit reakci

host - xxx.xxx.240.90 (?)
20.12.2011 12:45

je to tak také rosím a roste mi krásněwink

Připojit reakci

Kokosová palma

host - xxx.xxx.59.191 (?)
5.10.2009 11:02

Stím nesouhlasím, mi ji máme doma v chladnějším pokoji a už je tak velká že nevíme kam ji šoupnout. a to nemá ani velké teplo ani vlhko a zalíváme ji jenom když si vzpomeneme. je to úplně nenáročná rostlina.

Připojit reakci

Kokosová palma

host - xxx.xxx.199.8 (?)
5.11.2010 15:06
Povím vám jeden příběh. Jednou jsem takhle jel od svý slečny na kole domů a najednou se divám a u popelnice byla vyhozena 1,5 metrová kokosová palma byl večer takze v tý tmě jsem toho moc nevidel ale jelikoz mám rostliny rad a takhle velkej kousek doma nemám, vzal jsem ji na kolo a dojel az domů. Doma když jsem si na ni rozvítil až jsem se zlek v jakém byla stavu. Měla asi jen 4 velké listy s toho jeden seschlý zhora dolů, ten jsem hned odstranil a ostatni byly na půl uschlé. Říkal jsem si, že se o ni někdo vůbec nestaral. Málem jsem ji taky vyhodil, ale řekl jsem si: skusím poslední pomoc. Byla vyhozena i s květináčem. A ikdyž jsem se tady dočetl že s přesazováním se to vůbec nemá přehánět, v téhle situaci to bylo nutné. Bylo tam půdy snad do poloviny a květináč byl průměru asi stejném jako velikost samotneho kokosu. Přesadil jsem ji tedy do květinače jen málo většího, než byl původní a půdu jsem dal univerzální pro pokojové rostliny a palmy. Teď je listopad takže celá událost se odehrála zhruba před měsícem a jelikož se tady taky už zmínilo o hibernační době rostliny dva měsíce teď nevidím rozdíl ale zajmalo by mě, co bych mohl ještě pro tuto rostlinu udělat aby jsem ji zachránil a aby mi vyrostly další listy, které už teď jdou vidět, že by se snad mohly vytáhnout. Taky ji pravidelně rosím, minimálně dva krát denně ráno a večer. Zalívám jen občas, ale když jsem ji přitáhnul domu totalně seschlou ponoril jsem korenovy systém se zbytkem hlíny co vůbec měla na 10 min do odstaté vody a pak přesadil. Moc se v rostlinách nevyznám a všechno jsem dělal pouze z rad na internetu, pokud máte někdo nějaký dobrý typ pro další postup k záchraně a vývoji rostliny budu moc vděčný. Děkuji :-) Tonda...
Připojit reakci

Kokosová palma

Ovar (19) - xxx.xxx.117.119 (?)
5.11.2010 18:35

Dobrý den,

Jsem rád, že jste si pozorně přečetl diskuzi. Ty dvouměsíční intervaly jsou z mojí hlavy, z mého pozorování. S postupem času si nejsem jist, jestli jsem nevypustil na internet trošku hloupost. V tý době jsem pěstoval kokosovou palmu doma a vše co se mi nějak zdálo nebo naopak nezdálo, tak jsem z toho vyvozoval hotové závěry.

Každopádně péče, kterou dáváte teď vaší palmě, je správná! Rosení 2x denně bohatě stačí. Mam dobré zkušenosti, když se dá kokosová palma k jižnímu oknu, nebo pod střešní okno jakýhokoliv směru, krom severu. S přesazováním si hlavu opravdu moc nelamte. Je lepší mít určitě menší květináč, ale zase ne aby se tam ty kořeny mačkaly.

Výslovně vás varuji před hnojením, to palmě rozhodně nepomůže, o kokosových palmách jsem se toho dočetl mnoho, ale téměř ve všech případech to bylo stejné, hnojení jim škodí.

Takže, hodně světla, rosení tak 2x denně, nehnojit, půdu radši polosuší, s občasným přilepšení, ale nenechat stát ve vodě.

Připojit reakci

Kokosová palma

host - xxx.xxx.199.8 (?)
6.11.2010 13:54
Díky za rady, s tím ponořením do vody jsem splet z fórum na kaktusy :-D a hlavně děkuji za radu s hnojením málem by k tomu došlo. Tak snad se ji bude dařit :-)
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5...> | Zobrazit celou diskuzi   
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Nolina - Sloní noha - žloutnutí listů430.6.20172363
Yuka1212.6.201737028
trachycarpus fortunei (Žumara) - pestovanie 2127.5.201738496
Co je to za výrustek na palmě? 518.5.2017424
Skrotenie prerastenej yukky 41.5.2017440
Juka - plíseň? 625.2.201713657
Pomoc s identifikací palmy 430.10.20162256
Yucca - bílé skvrny, uschlé listy 515.10.20163145
Kdo mi poradí čo je to 628.8.20162638
Dotaz - druh 221.8.20161318
Identifikace rostliny - prosím o pomoc 420.8.20161968
Kokosová palma z ořechu 631.7.20162850
Co je to? 18.7.20161205
Datlovník - usychání listů 48.5.20167474
Jak vyléčit palmu 126.2.20162992
Yucca - jde zachranit? 725.2.20166142
Odnož cykasu89.1.201611005
Co je to za plod? 27.1.20162663
Monstera - problém s novými listy91.1.20165120
Kokosová palma 24922.12.2015508732
Dracaena - semena16.12.20151676
Cykas - dotaz na pěstování2426.11.201591925
Hnojení palmy26.11.20152417
Dracena - zamotané listy 14.11.20152051
Druh palmy? 1318.10.201528144
15-ti lety Cykas 615.10.20159523
Prečo mi nerastie Cycas?385.9.201571674
Přezimování datlovníku125.8.20152106
Nenáročná rostlina yuca 46.8.20155553
Spálené listy od slnka na cykase21.7.20153163
Žloutnutí listů palmy 312.6.20156435
Datlovnik - pestovani ze semene3313.5.201563221
Yucca. Na jednom kmínku žloutnou listy 727.4.20159042
Odnoze palmy 524.4.20159309
Datlovník z kôstky - otázka58.4.20154542
Co to je, jak pěstovat, množit? 731.3.20156157
Roubování Jukky 124.3.20153206
Nevím co se s ní děje817.1.20157952
dracaena massangeana2521.12.201481994
Květina - dárek57.12.20144728
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5  
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Domácí klobásy17.7.2017
Zavařování dětských příkrmů17.7.2017
Zavařování dětských příkrmů17.7.2017
Zateplení udírny16.7.2017
Zateplení udírny15.7.2017
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2017
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů