Bofix



jikok - (48) - 244.158 (?)
3.10.2014 6:10

Takže teď aplikovat Bofix nemá cenu? Neučinkuje? Nebo učinkuje ale pomalu? Pokud by fungoval, stříknu trávník, pokud ne, počkám do jara..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 17.7.2014 23:23

Bofix na popenec zabírá, jenže účiné látky fluroxypyr je v dávce na jednotku plochy cca 1,5 až 2× méně než v samostatné aplikaci Starane 250 EC, Tomigan 250 EC, Fluxyr 200 EC aj. Proto nezabere tak rychle a je potřeba ho nechat déle působit.  Doba působení se také prodlužije podle růstové fáze v době aplikace. Při aplikaci před květem je účinnost mnohem vyšší než při aplikaci v době stagnace. Postřik herbicidem v září je pak téměř plýtváním...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.75 (?), 18.7.2014 9:53
Dakujem Vam za odpoveď, pomohol ste mi :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jikok - (48) - 244.158 (?), 3.10.2014 6:10

Takže teď aplikovat Bofix nemá cenu? Neučinkuje? Nebo učinkuje ale pomalu? Pokud by fungoval, stříknu trávník, pokud ne, počkám do jara..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 3.10.2014 9:45

Aplikace herbicidu v tuto dobu funguje.Výhodou je pomalejší růst trávy, plevele.I když tolik nerostou,zelenou plochou svých nadzemních částí živiny přijmají.Odpadá nutnost po aplikaci herbicidu do týdne-deset dní kosit přerostlou zelenou plochu, a tím omezovat účinky samotného herbicidu, který tak má k dispozici delší časové období k ničení plevele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 3.10.2014 15:24

Pokud potřebujete likvidovat pampelišku, sedmikrásky a podobné hvězdicovité, které mají nyní druhou růstovou vlnu, tak na ty je Bofix dobrý při vhodné předpovědi počasí. Ideální to bylo při aplikaci před týdnem, protože celý týden bylo odpoledne teplo a rána byla také s teplotami optimálními pro růst (nad 5°C).

Na popenec a svlačce však bude účinek slabší. S klesající teplotou pak účinek klesá, protože se zpomaluje metabolické vstřebávání a transport účiné látky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 3.10.2014 8:10

Nepřipadne mi to jako plýtvání. Sice jde o total (glyfosfát), ale při postřiku na jaře porostu trvá měsíc, než se rozhodne, že uschne. Nyní to žloutne týden po postřiku. I kyž je fakt, že díky současnému počasí to jaksi neschne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.10.2014 9:18

Bofix není total (glyfosfát).
Pokud je příznivé počasí, roste v tuto dobu tráva jako o život, tak mi to jako plýtvání nepřijde.  Nicméně, jak v tuto dobu trávníkový herbicid účinkuje, nevím, nepoužívám ho ani na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 3.10.2014 9:38

Jde o to, že Bofix není určen proti travinám, které ještě teď díky příznivému počasí rostou, ale proti travním (dvouděložným) plevelům. Zdá semi, že travní plevele mají nyní v říjnu už svou hlavní vegetační fázi za sebou a že už v růstu stagnují. Jejich některé druhy už možná v nadzemní části zcela odumřely. Jejich semena jsou v půdě. Traviny je teď  "přerůstají". Na jaře se ale karta obrací, plevele porostou jako z vody. Takže já osobně bych počkal na jaro, aby plevele dostaly ťafku v době svého intenzivního vývoje. Konec dubna až květen bude otimální čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 3.10.2014 17:48

Napsal jsem to blbě, omlouvám se. Měl jsem na mysli porovnání postřiku glyfosátem zjara a napodzim. Že Bofix není totál vím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.234 (?), 19.5.2015 12:27

Prosim o radu, jak je to s aplikaci Bofixu na nove zalozeny travnik? Zaseli jsme cca v pulce dubna. Ted uz to vypada, ze bychom tak za 14 dni mohli poprve posekat a vzhledem k tomu, ze vyrasilo i dost plevele, tak bychom to chteli v mistech nejvetsiho zapleveleni postrikat herbicidem. Mam ale strach, ze se trava spali.

A druha otazka - muzou na travnik postrikany bofixem deti? 

Nejak se mi bohuzel nepovedlo najit na tyto otazky odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika