Příspěvky uživatele - Standa_hk

Kávová sedlina, 2.3.2016
 pokud máte na záhonku česnek, tak tam nemáte háďátko zhoubné (a není co omezovat). Zbytkový obsah kofeinu působí jako repelent na slimáky, jinak je to uplně stejné s tím, že by jste na záhonky sypali bukové piliny.
Dezinfekce půdy dusíkatým hnojivem, 2.3.2016
Jsou pole, která nebyla desinfikována už od 30leté války. Od toho jsou osevní postupy, aby jedna plodina byla karanténní meziplodinou pro plodiny v sledu předcházející a následující. S.
Nizka kobercova sklanicka odolna na naslap - vyplneni mezer na zaprazi, 2.3.2016
No, nejlepší fór by bylo, když by jste pracně vyďoubal truskavec a místo něj nasil Rdesno ptačí (Polygonum aviculare).
Roubovací pásku, 2.3.2016
Záleží na pružnosti pásky a rychlosti jejího rozpadu. jsou pásky, které netřeba povolovat, protože se pružně roztahují až do okamžiku rozpadu. Opakem je klasické lýko, které nepovolí ani o kousek a je potřeba povolit úvazek cca měsíc od roubování a... celý příspěvek >
Hľadám vždyzelený solitérny strom/krík, 2.3.2016
... to je krásné pro ilustraci, že v části ČR, kde mají obyvatelé na každé ruce pět palců, tak tam pod jménem pušpan mají dřevinu Taxus Bacata (a nikoliv Buxus microphylla).
Jakou odrůdu brambor doporučujete, 2.3.2016
Impala bývala výborná nejrannější odrůda, ale za posledních 6-8 let se mi nepodařilo sehnat bezvirózní sadbu. Proto ji u mne nahradila nejprve Colette a nyní Rosára. Ve skladovatelnosti je Dalí nepřekonatelná, protože je loňská hlíza použitelná... celý příspěvek >
Hľadám vždyzelený solitérny strom/krík, 2.3.2016
... ale se slovenským boleráz by tazatel měl každý den v týdnu jiný keřík .
Kamera v jezírku, 1.3.2016
Kameru není nutno cpát pod hladinu, ale stačí koupit vhodnou venkovní (outdorovou) a pohled pod hladinu zajistit optikou jako je periskop. Kameru vybírejte s co nejlepší světelností a co neužším úhlem záběru. Zapomeńte na vychytávky typu... celý příspěvek >
Dezinfekce půdy dusíkatým hnojivem, 1.3.2016
Prvnní otázkou je, jestli víte s jistotou, že je dezinfekce nutná. Druhá otázka je, jestli potřebujete dodat 80 g/m2 jako potřebné živiny. Pokud nepotřebujete tolik Ca a Dusíku ve formě DV, pak se naskýtá možnost dávkovat jen 25 g/m2 se... celý příspěvek >
Hľadám vždyzelený solitérny strom/krík, 1.3.2016 Obsahuje fotku
tak jsem si konečně vzpoměl. ten půvabný název je "ŠIMŠIR" a Pušpan.
Hľadám vždyzelený solitérny strom/krík, 1.3.2016
Buxus má ještě jeden lidový název, ale včera i dnes si na něj nemohu vzpomenout.... Ano, schválně jsem neuvedl jinou možnost... plocha je malá, solitera v ní umístěná poměrně velká tudíž to bude chtít něco drobnolistého osvěženého jen detailem v... celý příspěvek >
Hľadám vždyzelený solitérny strom/krík, 29.2.2016
Viděl bych to na pravidelně stříhaný Buxus. Anebo zvolte krušpánek, zimostráz obecný, zimostráz malolistý, zimostráz vždyzelený, boxwood harlandii, aj.
Jed Akátu, 29.2.2016
Zrovna předevčírem jsem si takto zasekl osten od šípku při zmlazování keře. Ta realce, když trn projde až k chrupavce je nezávislá na dřevině = prsteníček jsem měl tak široký že jsem měl pocit jako by mi narostly plovací blány. Podobné je to asi i... celý příspěvek >
Jak ořezat tuto višeň?, 29.2.2016 Obsahuje fotku
Ano, tedy původní terminál zkrátit na čípek 15-22 cm (zůstane tedy jen  to co je dvouleté) a k němu přitáhnout co nejtěsněji základ nového terminálu z dominantního výhonu. Dominantní výhon zkrátit na vnitřní očko cca 10-15 cm nad vrcholem čípku.... celý příspěvek >
Jak ořezat tuto višeň?, 29.2.2016
Pokud chcete velkou silnou korunku, proveďte hluboký řez. Ohledně kodominantního výhonu - ten jste měl zaštípnout během vegetace někde za 10-15 listem. Nyní váhám, jestli by nebylo lepší vystříhnout původní terminál a tento natvarovat na jeho... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika