Příspěvky uživatele - PP.

Meruňky 2024, 21.4.2024
Tak u nás tedy na tom nezáleží. Vše je zmrzlé na sračku od země až vysoko do korun.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 18.4.2024
Zajímavý, že slimáci nenastydnou. Sežrali mi polovinu sazenic salátu ve folníku a to jsem to jen jeden den zanedbal posypat.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 18.4.2024
U nás dnes minimum -2,7. To není nějak dramatické, ale ořešák se nějak netváří. Já jsem to tušil, koukám na lyžařské středisko Levi ve Finsku za polárním kruhem a tam lyžujou o sto pěro a mrzne tam jen praští. A vždycky toho trochu pošlou nám. Kdoví... celý příspěvek >
Ochrana pred mrazom, 16.4.2024
Ale to víte, že to vím a myslím ironicky. A jestli je to záměr si nemyslím. Spíš všeobecná zhovadilost a znuděnost mladých obyvatel žijících v pohodlné části planety. Ti kteří mají stěží co do huby to absolutně nevnímají a neřeší. Aby nebylo mýlky,... celý příspěvek >
Ochrana pred mrazom, 15.4.2024
Ty teploty na věšteckých portálech jsou počítané pro výšku 2 m nad zemí. Dá se usoudit, že výš bude tepleji, níž chladněji. Podle toho se dá zvažovat míra škod. Mimoto mrazy "chodí" v jakýchsi pruzích, takže na jednom místě něco zmrzne na prach a o... celý příspěvek >
Ochrana pred mrazom, 15.4.2024
U vysokokmenu není žádný způsob. Na předpovědi CHMU je čtvrtek, pátek věštba asi +1. Musíme doufat, že sluníčko ještě dneska půdu trochu prohřeje a naprší, protože voda je nejlepší akumulátor tepla.
Strunova sekacka - kovova struna, 14.4.2024
Zda je to nesmysl si nedovolím posoudit. Jen dvě věci. Ulomený kousek lanka zcela jistě prosekde botu a zaboří se do palce, případně při směru vzhůru do jiné části těla. Jak byste to prodlužoval v automatické hlavě, když nylonová struna se ořízne o... celý příspěvek >
Ochrana pred mrazom, 14.4.2024
Ono je to o to horší, že mráz přichází když už jsou vytvořené malé plůdky a ty jsou extrémně citlivé. A pokud jde o svíci, klidně ji zapalte, neb účel světí prostředky a už jsem se dočetl, že zahrádkářská činnost zanechává podstatně větší uhlíkovou... celý příspěvek >
Aká je to choroba na jabloni?, 14.4.2024
Opět se tu, asi s přílivem nových členů, množí dotazy na bagatelní poškození rostlin. Je to dáno jednak podstatným snížením všeobecného povědomí o chodu přírody. Druhak vlivem internetu, kdy takový panenský pěstitel uvidí první dirku v listě a... celý příspěvek >
Modřín 1.5 metru za rok, 14.4.2024
Okolo trati rostou velké stromy, protože na to správa železnic prdí. Eliminace motorovou pilou je řešení důsledku, ne příčiny a od určité velikosti stromu je i pod zákonem.
Modřín 1.5 metru za rok, 12.4.2024
18.8. Sám čtete, že ne všichni nadšeně hýkají nad vaším záměrem zasadit si STROM. Ano, máte pravdu, neznám místní podmínky, stejně jako vy neznáte mně, takže kydy o mindrácích bych prosím dál nerad četl. Vyjádřil jsem svůj názor, je mi ale srdečně... celý příspěvek >
Modřín 1.5 metru za rok, 12.4.2024
Za dvacet roků to pochopíte.
Modřín 1.5 metru za rok, 11.4.2024
Sázet takový strom do zahrady, nebo dokonce k domu je velký nerozum.
Snížení koruny mladé švestky, 11.4.2024
Pro mně za mně ať si to přefikne kdy a kde je mu libo. Já mu na ní (švestce) ruku držet nebudu. Jen aby se pak nedivil.
Snížení koruny mladé švestky, 10.4.2024
No nevím. Když to tazatel vykope a koupí nový zákrsek (pokud sežene) nebude muset čekat tři roky na to, zda se probudí nějaký spící pupen a v jaké výšce.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika