Příspěvky uživatele - jikok

Etesia nebo iseki?, 22.7.2020
Mám Starjet několik let a každoročně si nadávám, že jsem nešel do Etesie, která má větší výhozný otvor a neucpává se trávou.. Iseki je na mne stroj moc velký a drahý.. řemeny se dají vyměnit a pokud se ke stroji chovám slušně, jsou téměř... celý příspěvek >
Divna motorova kosa, 12.8.2019
Na přidření motorů- tedy dvojtaktů u křoviňáků a motorových pil se často podílí nezkušenost obsluhy. Z neznalosti vrkají plynem, jako když puberťáci jezdili na Pionýrech. Dnešní motor má kvůli kouřivosti poměr oleje v benzínu tak 1/50 ale je to za tu... celý příspěvek >
Stihl vyžínací hlava, 23.7.2019
Byl jsem koupit novou vyžínací hlavu ke křovinořeztu. Nabízeli mi novou s takovýma zasunovacíma pilčičkama.  48 náhradních kousků za bratru 220 kč. Máte s tím někdo zkušenost? Nebo dáváte přednost struně?
Pozemek jako vlnobití, 9.3.2019
Moc děkuju za rady. zkusil jsem kousek udělat čelním nakladačem a moc to nešlo. proto jsem se zeptal.  Políčko srovnávat podle niveláku je asi zbytečné, že? Bramborám to bude jedno. 
Pozemek jako vlnobití, 8.3.2019
Na pozemku se před asi 10 lety pěstovaly brambory. Pak byl ladem. Poslední majitel se moc nestaral, takže dnes je vlnovitý pozemek zarostlý travou. Když zryju nebo zrotovátoruju tuto plochu, zůstane stále vlnovitá. Čím udělat rovinu? tahat brány?... celý příspěvek >
Traktor na vysokou trávu, 3.9.2017
Seco v nejvyšší výbavě má pohon 4x4, klouby na přední nápravě vachrlaté, kolečka drží na hřídeli pero a segrovka, všechno se třese jako ratlík. tunel přibližně 20x28 cm (nejsem u traktoru a nemohu změřit) vyklápění koše elektrické, zvedání koše do... celý příspěvek >
Traktor na vysokou trávu, 1.8.2017
Děkuji za obranu. Abych uvedl na pravou míru stav: mulčovací cepákovou sekačku se záběrem něco přes metr mám. Je to 12 koní Honda, využívám k posekání pod stromky. Jenže příkaz vyššího velení zní jasně: sbírat a cpát na kompost. Takže asi ta... celý příspěvek >
Traktor na vysokou trávu, 30.7.2017
Starám se o 6000 m zahradu. Protože už nedělám seno, uvažoval jsem o traktůrku. Starjet 4x4 jsem koupil s dobrou vírou, že silný motor zvládne vše. Nezvládne. Stačí malinko šťavnatější tráva, jetel a jitrocel malinko přerostlé a výfukový otvor do... celý příspěvek >
Mořská sůl do bazenu - zkušenosti, 5.6.2017
Jen na okraj: Solit vodu bez solinátoru má svůj smysl, pokud se dostanete nad 3% koncentraci. To omezuje tvorbu řas i mikroorganismů. Ale pak máte bazén s mořskou vodou a jsou jiné problémy..Mnohdy jde o Cimrmanovské hledání - kudy cesta také... celý příspěvek >
Mořská sůl do bazenu - zkušenosti, 5.6.2017
Tak ze života: nechal jsem si udělat "cachtadlo" 2m průměr, 1m hloubka. Z UV stabilizovaného plastu. Dobrý. Pak z leštěného nerezu schůdky. Dost dobrý. Na dno jsem natočil 25metrů vrapované nerez trubky s titanem od Pokorného. Trubka zapojená na... celý příspěvek >
Za jak dlouho po postřiku půdy Roundupem tam mohu vysazovat zeleninu a ovocné stromky?, 23.5.2017
nemusíte nic, Roundup a jemu podobné fungují jen na zelený list, v půdě se rozloží, zůstane reziduum, pokud soused namíchal postřik od oka.. to je problém rozvojového zemědělství, že tam nějakému čmoudovi nevysvětlíte, že roztoky se míchají v nějakém... celý příspěvek >
Pryskyřník, 18.5.2017
V ovocném sadu asi 3000m se namnožil pryskyřník. Jelikož se jedná o jedovatou rostlinu, nedá se likvidace trávy řešit spásáním (ovce). Na takovouto plochu útočit Bofixem je ekonomická sebevražda a navíc se zlikvidují další rostliny, jetel,... celý příspěvek >
Zahradní traktor Starjet 2015, 18.5.2017
promiňte mi jedovatost. Mám Starjet 4x4 se zdvihem koše. Ale tvrzení, že mokrá tráva neucpává tunel považuji za pohádku. Na sekání si už beru takové malé hrabičky na dlouhé násadě, aby se do tunelu nemusela strkat ruka po rameno..ale i tak-... celý příspěvek >
Problémy po delším odstavení stroje se spalovacím motorem, 28.4.2017
dobrý den, prosím, mohl byste údeje výše psané rozvést? když namíchám benzín s olejem a nechám to ležet, kam se poděje olej? nebo se rozloží benzin? Usazování složek benzínu v karburátoru to jako jak si představit? kde jste tuto informaci... celý příspěvek >
Problémy po delším odstavení stroje se spalovacím motorem, 24.4.2017
Zachovejte klid, souhlasím s vámi, skoro stejně to dělám už 30 let a vše je OK. To jen na netu je fůra hrdinů, co si něco přečetli, neuvažují o smyslu vět a do omrzení na své pravdě budou trvat. Je to nešvár táhnoucí se napříč obory, protože např při... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika