Bofix



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 241.241 (?) 
4.5.2012 15:28

Mám stejnou zkušenost s Travinem, rajčata, papriky i hrášek zkroucený. Jen teď nevím, jak dlouho nemohu trávu do kompostu používat. Celé období? Nevítě někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 10.154 (?), 27.6.2013 13:12

Výborný príspevok, k veci, zo skúsenosti s fotkou. Hm, tak pamätám si, že keď som minule čítal o clopyralide,čítal som že je to derivát kyseliny neškodný pre vodné zdroje. Tak som si to dohľadal zde. A dívam sa že možno teda hydrolyzuje, ale daná kyselina zrejme škodí v pôde ešte dlho, podľa Vašej skúsenosti. Začinam byť trochu skeptický, či s tým začať doma... Alebo to nechať napospas prírode...

A hlavne sa mi tiež zastavuje rozum nad slečnou, ktorej sa nezdá moc ďateliny... Kone dochnú od roboty, mám pocit že nie od bielkovín... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.30 (?), 24.7.2011 19:20
Je lepsi Bofix nebo Starane?? Co byste doporucili?? diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 185.74 (?), 24.7.2011 20:20
Když jsem se o to přes několika lety zajímal, měl Bofix, Lotrel a Starene stejnou účinnou základní látku. Rozdíl byl jen ve výrobci a ceně. Vzhledem k ceně jsem začal používat Bofix a nemám důvod to měnit (kupuji balení 250 a 500 ml).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 234.248 (?), 24.7.2011 20:28
Bofix má kombinací 3 účinných látek - dá se předpokládat větší spektrum účinku. Ještě širší kombinaci - 4 účinné látky - má Dicotex. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.89 (?), 24.7.2011 20:34

MCPA + Lontrel+Starane =Bofix.  Uvadejte informace presne, prosim, jinak diskuse nikam nevede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 26.7.2011 11:09
Pokud má být informace skutečně přesná, tak platí tato rovnice: MCPA + 0,067 Lontrel + 0,16 Starane = Bofix. V Bofixu jsou účinné látky fluroxypyr a clopyralid v řádově menším množství než ve Starane a Lontrel. Na jednotku plochy vychází ošetření Bofixem několinásobně dráž než Starane při podobném spektru účinnosti. Co přežije, lze lokálně zlikvidovat totlálním herbicidem. Bofix je přípustné aplikovat pouze 1x během vegetace a maximálně několik let po sobě, pak je nutné použít herbicid na jiné bázi (To způsobuje zejména MCPA a částečně clopyralid). Starane nemá počet aplikací omezen. VJK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 185.74 (?), 26.7.2011 19:40
Tak tomu říkám hodnotná informace, takhle daleko jsem se složením neprokousal. Moc dík. Mám na pozemku některé plevele, které se Bofixu jen smějí. Po aplikaci totálního herbicidu se jen tak trochu schoulí a zase vyrazí. Možná to bude tím, že je trápím Bofixem již několik let a několikrát za sezónu. Dělají podrost rozrostlému pásu klečí (vzrůstný kultivar - mladická nerozvážnost) a plení je tam obtížné - proto ten Bofix. Teď je vytlačuji Bergerií.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 27.7.2011 7:17
Pokud používáte jako totální herbicid Roundup či jiné na bází glyfosátu, není žádný plevel, který by při správné koncentraci "útok" přežil. Existují sice tzv. superplevele, které vznikly křížením či mutací z geneticky modifikovaných RoundupReady plodin a vůči glyfosátu jsou rezistentní, ale v Čechách se, pokud vím, nevyskytují. Já, když už musím herbicid použít, používám koncentraci 5%, ve vyjímečných případech 10%. Důležité je, aby cílová rostlina měla dostatečnou listovou plochu pro příjem látky. VJK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 27.7.2011 18:43

Máte, prosím, někdo informace, co dělají tyto látky s havětí všech velikostí v půdě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika