Příspěvky uživatele - galloway pippin

Aroma slivovice, 10.1.2019
V meziplášti s vodou stačí teplota, kterou dává mírný přetlak 0,5 atm, to je asi 100-105(8)°C.Víc bych teploty nepřidával, pak vidím jen negatíva. 1)Dále vidím možnost netěsnosti spojů mědeného, trubkového vedení, kde proudí... celý příspěvek >
Aroma slivovice, 10.1.2019
citace" Pálil jsem švestkový kvas, který voněl krásně po švestkách a výsledná slivovice byla jen s jemným nádechem švestek-spíše lihovitá. 1)Vrátím se k prvnímu příspěvku.Ano, ono je to tak, že se v dnešní době pálí z nových odrůd švestek, které... celý příspěvek >
Zimné hrušky, 31.12.2018
Byla mě prodána jako ELEKTRA.Plody jsou v atlase vyobrazeny s velmi pěkným červeným líčkem, což na svých plodech nemám.Ve skliznové zralosti jsou plody tvrdé jako kámen.
Hodnocení švestkové sezony 2018, 31.12.2018
Letošní teplotně příznivý pěstitelský rok zdá se mi poněkud neštastným! Ten, kdo se na jaře těšil na nejlepší možnou švestkovou sezonu bohatě obkvetlých stromů švestek, ruku v ruce se slibným teplotně příznivým začátkem sezony mohl být zklamán.To... celý příspěvek >
Zimné hrušky, 31.12.2018
Ano máte pravdu, je to Hortensia.Elektra i Hortensia(podzimní?) jsou celkem dobré zimní hrušky, není jich mnoho, proto si jich ponechám, Bohemicy jsou čtyři bedny, a nikdo to nechce jíst! Zabírá na zahradě a ve sklepě zbytečně místo, půjde... celý příspěvek >
Zimné hrušky, 31.12.2018
Má niekto v pivnici ešte teraz nejaké hrušky v konzumovateľnom stave inej odrody ako Bohemica? Ano, mám.Kromě Bohemicy mám ještě odrůdu Hortesia(tu si nechám),nyní je plně k jídlu, a odrůdu Elektra... mám pár plodů.S Bohemicou, Grácii,Erikou,... celý příspěvek >
Hádanka, 8.1.2018
1-?,2-Jonathán,3-Lucy,4-Honey crips.
Novovyšlachteni križenec Duranzie a Bystrickej, 7.1.2018
A jak dopadl kultivar jehož jméno zví JAJO(Jano x Jožo).Byly plody sladké, chutné, nebo jen přeslazené?A jak šla dužina plodů od kocky?Zajímají mě reálné poznatky z Biňovic, kde už stromky plodily, protože od časů první úrody JAJO je stále ticho po... celý příspěvek >
Hádanka, 7.1.2018
1 - GoldenDel, 2 - Jonagored, 3 - Bohemia, 4 - hrbolatý RedTopaz, 5 - Rubinola, 6 - Heliodor, 7 - Florina, 8 - Admirál, 9 - Ligol, 10 - Karneval
Rakovina stromu - má cenu roubovat či očkovat?, 24.12.2017 Obsahuje fotku
ale mám pocit, že to zatím nikdo nepotvrdil, zda tato činnost nějak reálně pomáhá.....Já to mohu potvrdit, a z vlastní zkušenosti léčení několika jedinců vím, že radikální vyříznutí korové zhouby pomáhá ránu uzdravit mnohonásobně rychleji, než... celý příspěvek >
Jablečný kvas má zbytkvou cukernatost 6% Brix, co s ním?, 4.12.2017
Hokusy-pokusy;)400l/15l, je strašně moc málo. Na každou práci je třeba příslušných odborníků.Při výrobě dobré specifické pálenky z dobrého ovoce, je mnoho zákonitostí, všeobecně známých základních pravidel, a postupů, nebo fíglů, že než bych je... celý příspěvek >
Jablečný kvas má zbytkvou cukernatost 6% Brix, co s ním?, 4.12.2017
né len ta jemná slivovica,...mě se ani ten kalvádos z jablkového mače nepodaril,...tekla jen jablkovica.tak jsem toho už nechal.
Moučnatost jabloní, 3.12.2017
I já jsem dospěl k poznatku, že ovoce, respektíve jablka a hrušky zrájí ve sklepě mnohem rychleji než venku, na čerstvém vzduchu.Část úrody proto ponechávám venku pod střechou, říkejme tomu pod pergolou, nebo zahradním posezením a sklízím je až s... celý příspěvek >
Česnek 2017/2018, 3.12.2017
většinou jsem rád, když někoho potěším, a dám mu jakous takous naději pane Stanislawe, nezoufejte.Pokud nebudete lenivý, jako že nejste, chraň Bůh... jsem o tom přesvědčen.Zřejmě budete velmi přičinlivý, a pracovitý.Znám Vás už z diskuzí velmi... celý příspěvek >
Česnek 2017/2018, 3.12.2017
Postupujete správným časovým směrem pán Stanislaw.Musím Vám zatleskat.O pár roků se možná dostane do lepšího termínu výsadby česneku.Osobně se každým rokem setkávám s mnoha případy zářijového termínu výsadby-je to špatně.Česnek se při časné výsadbě... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika