Ochrana hroznů proti ptákům



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 57.69 (?) 
7.4.2015 15:12, zobrazeno: 77925x

S předstihem začínám schánět informace jak na to. Minulý rok jsem koupil takové ty zelené sítě, ale moc se to neosvědčilo. Je s tím plno práce, občas se to trhá a stejně to ptáci někde proklobou. Jak na to? Je to na zahradě na ploše asi 10mx10m (plus nějaký metr, nemám to v hlavě). Šlo by to přikrýt celý (přes sloupy), ale to bych se zase asi nedoplatil za tak rozměrnou síť nebo x sítí... Zvukový plašič nepřipadá v úvahu.

Děkuji, MG

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 7.4.2015 16:45

No, myslím že není pomoci. Naši zkoušeli CDčka, asi trochu pomohla, zvlášť než si ptáci zvykli.

Na stejný problém s třešní jsem dostala typ na budku do které se ubytuje špaček a ten si prý strom uhlídá sám pro sebe. Nevím, smysl mi to dává, ale nezkoušela jsem.

Taky nám dost pomáhá naše kočka.

Jinak nepomáhá nic.

Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zuzana Plzeň - (33) - 216.205 (?), 7.4.2015 17:07

Nevím sice, jak velký prostor potřebuje uchránit, ale mě proti ptactvu pomohlo u pěti borůvek tohle. Jsou to plastové trubky, koupené v Lídlu, ze kterých se udělá libovolně dlouhý tunel na jahody. No a když jahody doplodí, tunel rozeberu a "připendelim" nad borůvky. Vše se pouze zasazené do sebe, nebo přivázané provázkem... na to natahnu síťku a obyčejnými dřevěnými kolíčky na prádlo přicvaknu k tyčkám. Pak už stačí jen odkolíčkovat a otrhat borůvky.

Ochrana hroznů
Ochrana hroznů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zuzana Plzeň - (33) - 216.205 (?), 7.4.2015 17:13

Moc se omlouvám, sáhla jsem po špatné fotce laugh

tahle by měla být už správná

Ochrana hroznů proti ptákům
Ochrana hroznů proti ptákům
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.3 (?), 25.7.2017 10:37

My jsme pořídili zabrany proti ptactvu a holubum. Není to špatné, ale moc se mi to esteticky nelíbí. Chtěla bych se zeptat neexistují nějaké pachové pasti, které by ptáky odpuzovali? Nevím, že by ucítili nějakého predátora a tím pádem by odletěli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.88 (?), 27.7.2017 21:20

Nemyslím si, že by něco podobného jako "pachové pasti proti ptákům" existovalo.
Musíte si holt vybrat - buď neestetickou ochranu nebo neesteticky ožrané střapce.
Já osobně dávám hrozny do pytlíků ze záclon - chrání mi to hrozny jak před ptáky, tak i před vosami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.3 (?), 27.7.2017 21:55

Ja pouzivam jednodusi spusob pouzivam mikrotenove sacky spodni rohy odstrihnu 2x2cm nasadim na hrozen a uvazu provazkem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 156.67 (?), 28.7.2017 6:41

Ptáci všeobecně mají prachmizerný čich (čest vyjímkám, například kivi - mimochodem proto například má smysl vracet vypadlá ptáčata zpět do hnízda, matka je neodvrhne), spoléhají se zejména na zrak a pak na sluch. Čili lze je plašit zvuky (plyn. dělo, zvuky dravců, poraněných ptáků apod.) nebo zrak. plašiči (zavěsit stará cédéčka, reflexní pásky, atrapy dravců - velmi pěkné jsou tyto). Lze i improvizovanými strašáky do zelí, ale ty je třeba obmněňovat a občas přemisťovat - ptáci si na ně časem zvyknou. Nebo pak zasíťovat. Všechno už bylo vymyšleno, na nic dalšího se zřejmě již nepříjde :-(.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.187 (?), 7.4.2015 18:37

V zahradách kolem RD se dobře vede kosákům a s nimi se réva, ani kanadské borůvky prostě nedají. Zkoušel jsem zasíťovat pouze v zóně hroznů. Neuspěl jsem, kosáci vítězili na celé čáře. Nejprve co přes síť dostali zobákem, pak přišli na to, že když se na síť posadí, ta se prosedne a zase zobou. Pak sedali 2 v jednom místě, aby se dostali na zbývající bobule. Musel jsem zasíťovat celou viničku, ale i pak stále zkoušeli někudy proniknout dovnitř, to jsem jim po drobných úpravách zatrh a od té doby mám pokoj. Konečné řešení se osvědčilo i proto, že uvnitř sítě mohu bez omezení provádět všechny zelené práce, případně aplikovat postřik. Hlavním důvodem je, že kosáci naklovnou mnoho bobulí. Na některých se objeví mravenci, další nahnívají a ohrožují zdravotní stav ostatních bobulí a podstatná část úrody pak nezadržitelně podléhá zkáze! U nás to prostě bez zasíťování nejde. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 8.4.2015 7:53

Konečné řešení se osvědčilo i proto, že uvnitř sítě mohu bez omezení provádět všechny zelené práce, případně aplikovat postřik

Jestli tomu tedy dobře rozumím, tak máte nad vincicí síťovaný cirkusový stan pod kterým volně chodíte a ošetřujete révu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika