Příspěvky uživatele - zyjan

Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 22.10.2022
Upřímně, pro mě, který řízkuje révy ve větším rozsahu, je metoda pana Perničky neefektivní, ale vyjádřit se chci k tomu polystyrenu na vodě. Některé odrůdy koření ve vodě lépe a některé vůbec. - Nejlepší pro zakořeňování je parný' vlhký vzduch.
Černání mladých letorostů, 2.8.2020 Obsahuje fotku
Dobrý večer nebo dobrý den všem, dnes jsem na zahradě u dvou keřů objevil ztmavlé části mladých letorostů se zdřevnatělými čarami - je to nedostkem nějakých prvků nebo houbová, virová či bakteriální choroba? - Dá se to léčit nebo budu muset... celý příspěvek >
Nej odruda a nej zklamání 2019, 15.11.2019
Jak byl na tom u Vás Adler s padlím révovým - Oidiem? - Našel jsem  jej na jedné za nabídek a také mě zaujal, ale mám pochybnosti s jeho odolností vůči padlí (můčnatkou)
Nemoc na listech vinné révy, 15.6.2019
Mně síra zabrala na vlnovníky, na hálčivce byla neúčinná.
Víno na balkón, 15.6.2019
Ale ano, půjde to... Musíte ale počítat s tím, že to žádná superkvalita nebude. - Existují odrůdy, které jsou bujné, odolné a vydrží i mráz - 40 °C. Zapomeňte na kamenný květináč, lepší bude umělohmotný pružný mrazuvzdorný plast nebo gumoplast -... celý příspěvek >
Galachad vadnutie trapiny, scvrkavanie bobuli, 18.5.2019
Připojuju se k Ronimu - já nechávám jeden střapec na výhoinu i u středněplodých odrůd (bobule kolem 1,5 cm) - i dva střapce na výhoně pro velkoplodou odrůdu jakou je Galachad by bylo vysilující, nechat tři střapce by mohlo být fatální. - Navíc, ani... celý příspěvek >
Galachad vadnutie trapiny, scvrkavanie bobuli, 16.5.2019
Je to jen můj názor, ale myslím si, že problém byl v tom, že jste Galachad nechal přeplodit. - I mně tečou slzy, když odthávám odkvetlé střapce zvětšujících se bobulí (jedním z krytérií výběru je pro mě tvar budoucího hroznu), ale vím, že je to po... celý příspěvek >
Malé hrozny, 2.5.2019
Podle mojí zkušenosti i květy révu dokážou révu vysílovat - když je květů hodně a réví mladé, může to mít pro révu fatální následek. - Nechal bych jedno nebo dvě poupata, ale i tak Vám to o vlastnostech plodů nemusí nic říct. - V budoucnu mohou mít... celý příspěvek >
Odrůda Talisman, 20.4.2019
Velika a trpěla vším možnýmj?  - Jo když si pořídíte neodolnou odrůdu, pak se nesmíte divit. - Jinak je Velika v pohodě - má velké plody, které jsou odolné proti praskání. - Já jsem rád, že ji mám.
Nechtějí vyrašit listy na tažni, pouze na kmínku, 12.1.2019
Moje zkušenost je nechávat rezervu bez ohledu na nadmořskou výšku (u nás zhruba 230) - když ořežete révu na fest, je možné, že ořežete i květní očka a to co necháte, nemusí kvést. A s panem PP samozřejmě souhlas - i když tažeň slzí a je živý, stále... celý příspěvek >
Doporučte moštovou červenou odrůdu vinné révy PIWI, 28.10.2018
Těžko říct. Moje Kraseň měla menší bobule než Solaris a letos nehnila ani jedna z odrůd (minulý rok Kraseň hnila). chuť má každý rok jinou, letos chutnala nedozrálá po květinách, později jsem tu vůni nezaznamenal. Ale mám pocit, že moc šťávy v sobě... celý příspěvek >
Doporučte moštovou červenou odrůdu vinné révy PIWI, 24.10.2018
A co takhle švýcarskou odrůdu Muškát Blau? - Díky svým relativně velkým, chuťově vynikajícím plodům je dobrá i jako stolní odrůda.
Výsadba révy vinné, 25.9.2018
Jsou-li zdřevnatělé, pak je to v pořádku. - Rozrostlé výhony bych neřešil - pokud je teď ostříháte, mohlo by to pro révu znamenat signál, že se má začít znovu rozrůst. - Co omrzne, to omrzne, hlavní je, že zdřevnatělé části s očky přežijí zimu -... celý příspěvek >
Odrody 2018, 25.9.2018
Pravda, kdysi jsem v Lednici na exkurzi u pana Pavlouška ochutnal Talisman - velmi velké bobule a chuť byla ucházející - Sponzor je potomkem Talismanu, pokud se k tomu přidá ještě muškátové aroma, může to být chuťově vynikající odrůda. - Na chuti a... celý příspěvek >
Výsadba révy vinné, 25.9.2018
Záleží v jakém stavu Vám sazenice přišly. V předminulém roce jsem si na podzim v září objednal dvě sazenice bezsemenných odrůd, které byly bez listů a dřevo bylo nezralé - zelené. - Na námitku mi prodejce odpověděl, že to ještě obrazí a mám to prý... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika