Ochrana hroznů proti ptákům



host - 186.3 (?)
25.7.2017 10:37

My jsme pořídili zabrany proti ptactvu a holubum. Není to špatné, ale moc se mi to esteticky nelíbí. Chtěla bych se zeptat neexistují nějaké pachové pasti, které by ptáky odpuzovali? Nevím, že by ucítili nějakého predátora a tím pádem by odletěli.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 57.69 (?), 7.4.2015 15:12, zobrazeno: 78083x

S předstihem začínám schánět informace jak na to. Minulý rok jsem koupil takové ty zelené sítě, ale moc se to neosvědčilo. Je s tím plno práce, občas se to trhá a stejně to ptáci někde proklobou. Jak na to? Je to na zahradě na ploše asi 10mx10m (plus nějaký metr, nemám to v hlavě). Šlo by to přikrýt celý (přes sloupy), ale to bych se zase asi nedoplatil za tak rozměrnou síť nebo x sítí... Zvukový plašič nepřipadá v úvahu.

Děkuji, MG

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 7.4.2015 16:45

No, myslím že není pomoci. Naši zkoušeli CDčka, asi trochu pomohla, zvlášť než si ptáci zvykli.

Na stejný problém s třešní jsem dostala typ na budku do které se ubytuje špaček a ten si prý strom uhlídá sám pro sebe. Nevím, smysl mi to dává, ale nezkoušela jsem.

Taky nám dost pomáhá naše kočka.

Jinak nepomáhá nic.

Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zuzana Plzeň - (33) - 216.205 (?), 7.4.2015 17:07

Nevím sice, jak velký prostor potřebuje uchránit, ale mě proti ptactvu pomohlo u pěti borůvek tohle. Jsou to plastové trubky, koupené v Lídlu, ze kterých se udělá libovolně dlouhý tunel na jahody. No a když jahody doplodí, tunel rozeberu a "připendelim" nad borůvky. Vše se pouze zasazené do sebe, nebo přivázané provázkem... na to natahnu síťku a obyčejnými dřevěnými kolíčky na prádlo přicvaknu k tyčkám. Pak už stačí jen odkolíčkovat a otrhat borůvky.

Ochrana hroznů
Ochrana hroznů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zuzana Plzeň - (33) - 216.205 (?), 7.4.2015 17:13

Moc se omlouvám, sáhla jsem po špatné fotce laugh

tahle by měla být už správná

Ochrana hroznů proti ptákům
Ochrana hroznů proti ptákům
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.3 (?), 25.7.2017 10:37

My jsme pořídili zabrany proti ptactvu a holubum. Není to špatné, ale moc se mi to esteticky nelíbí. Chtěla bych se zeptat neexistují nějaké pachové pasti, které by ptáky odpuzovali? Nevím, že by ucítili nějakého predátora a tím pádem by odletěli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.88 (?), 27.7.2017 21:20

Nemyslím si, že by něco podobného jako "pachové pasti proti ptákům" existovalo.
Musíte si holt vybrat - buď neestetickou ochranu nebo neesteticky ožrané střapce.
Já osobně dávám hrozny do pytlíků ze záclon - chrání mi to hrozny jak před ptáky, tak i před vosami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.3 (?), 27.7.2017 21:55

Ja pouzivam jednodusi spusob pouzivam mikrotenove sacky spodni rohy odstrihnu 2x2cm nasadim na hrozen a uvazu provazkem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 156.67 (?), 28.7.2017 6:41

Ptáci všeobecně mají prachmizerný čich (čest vyjímkám, například kivi - mimochodem proto například má smysl vracet vypadlá ptáčata zpět do hnízda, matka je neodvrhne), spoléhají se zejména na zrak a pak na sluch. Čili lze je plašit zvuky (plyn. dělo, zvuky dravců, poraněných ptáků apod.) nebo zrak. plašiči (zavěsit stará cédéčka, reflexní pásky, atrapy dravců - velmi pěkné jsou tyto). Lze i improvizovanými strašáky do zelí, ale ty je třeba obmněňovat a občas přemisťovat - ptáci si na ně časem zvyknou. Nebo pak zasíťovat. Všechno už bylo vymyšleno, na nic dalšího se zřejmě již nepříjde :-(.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.187 (?), 7.4.2015 18:37

V zahradách kolem RD se dobře vede kosákům a s nimi se réva, ani kanadské borůvky prostě nedají. Zkoušel jsem zasíťovat pouze v zóně hroznů. Neuspěl jsem, kosáci vítězili na celé čáře. Nejprve co přes síť dostali zobákem, pak přišli na to, že když se na síť posadí, ta se prosedne a zase zobou. Pak sedali 2 v jednom místě, aby se dostali na zbývající bobule. Musel jsem zasíťovat celou viničku, ale i pak stále zkoušeli někudy proniknout dovnitř, to jsem jim po drobných úpravách zatrh a od té doby mám pokoj. Konečné řešení se osvědčilo i proto, že uvnitř sítě mohu bez omezení provádět všechny zelené práce, případně aplikovat postřik. Hlavním důvodem je, že kosáci naklovnou mnoho bobulí. Na některých se objeví mravenci, další nahnívají a ohrožují zdravotní stav ostatních bobulí a podstatná část úrody pak nezadržitelně podléhá zkáze! U nás to prostě bez zasíťování nejde. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 8.4.2015 7:53

Konečné řešení se osvědčilo i proto, že uvnitř sítě mohu bez omezení provádět všechny zelené práce, případně aplikovat postřik

Jestli tomu tedy dobře rozumím, tak máte nad vincicí síťovaný cirkusový stan pod kterým volně chodíte a ošetřujete révu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika