Ochrana hroznů proti ptákům



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.187 (?) 
10.4.2015 7:57

Přesně, kosáci jsou drzí. Dřív jsme měli řadu let na zahradě fenu Rotvajlera, která nesnesla na zahradě žádného vetřelce, ale na kosáky taky rezignovala, ti pak klidně poskakovali 2 m od ní. Někdy je v podvečer na zahradě třeba i 10 kousků a nějaké "kšá... kšá" je max zvedne o 5 m vedle. Je zajímavé, jak přesně o den přede mnou vědí, co je právě zralé. No a tak révu a borůvky síťuji. Jakmile se s tou sítí naučíte pracovat, jde to velice rychle, na rozdíl od té zelené se kterou je práce o hodně těžší a taky se špatně balí a ukládá na příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 12.4.2015 21:45

Síť s oky 2,4 cm x 2,4 cm? Tak to tu někdo (výrobce) kosy a špačky opravdu podcenil.

Já na ochranu hroznů používám pytlíky ušité ze záclon s oky desetkrát menšími - takto se ke hroznům nedostanou ani vosy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.171 (?), 13.4.2015 8:29
Kos ani špaček se takovou sítí neprotáhne, drobní ptáčkové ano, ale ti neškodí. Správně jste zmínil další možnost, tj. ochrana pytliky. Jak skutečně pytlík ze záclony chrání proti kosákům nevím - nezkoušel jsem, ale dost pochybuli, ža naši vynalézaví kosáci by skrze ty záclony bobule nezobali. Určitě budou pytlíky ze záclon chránit proti vosám, pokud jsou na vinici. U nás jsou vosy jen málo, možná právě proto, že tady máme tolik zpěvného ptactva. Pytlíky ze záclon jsem zavrhl z několika svých osobních důvodů: 1) estetická stránka 2) obtížná aplikace (různorodost hroznů, přístup k nim) 3) vizuální kontrola hroznů není možná (např. loni zvýšený výskyt šedé hniloby) 4) postřik nelze aplikovat 5) horší mikroklima hroznů (po dešti hůř hrozen osychá) Nezavrhuji tuto ochranu, jen udávám důvody, proč jsem se rozhodl pro nákladnější způsob síťováním. Motto: Hlavně aby bylo co proti ptákům a vosám chránit!
Ochranná síť
Ochranná síť
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.69 (?), 13.4.2015 10:25

Pytlíky ze záclon jsem měl také, ale je s tím neskutečná práce. Dalo se to aplikovat u devíti hlav, ale u sedmdesáti to fakt nevím.

Jak máte dole síť zafixovanou, nějakou trubkou?

MG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.171 (?), 13.4.2015 10:33
Dole provlíknu drát (napínací) a k zemi přitáhnu stanovými kolíky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 17.6.2018 21:24

Manželka, když viděla jak jsem se loni potýkal se zabalením hroznů proti vosám ve skleníku netkanou textílií vyrobila mě z této tkaniny pytlíky.Nasadíte, podržíte tkaničky, stáhnete vršek a zavážete.Venku nepoužívám.Škody jsou minimální. - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 15.4.2015 7:44

Když se to předem nachystá (třeba přes zimu), včetně protáhnutí nitě v horní části pytlíku, pak je aplikace snadná - prostě jen natáhnout, nit stáhnout, udělat suk a považujete-li to za nutné, zabezpečit pytlík zespodu jedním stehem, kolíkem nebo svorkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 15.4.2015 7:38

1) Pokud Vám připadají střapce nezralých nazobaných hroznů estetičtější, pak to beru.

2) V podstatě mám dvě velikosti pytlíků. Jedny jsou malé na hrozny typu Rondo, Bianka a další na velkoplodé odrůdy s velkými střapci - samozřejmě je vždy lepší udělat pytlíky větší.

3) Vizuální kontrola je samozřejmě možná - skrze záclonu jsou barva či chorobné změny vidět a stejně tak lze bobule i ohmatat. Při nejhorším se odstraní ze spodu pytlíku svorka nebo kolík a záclona se vyhrne.

4) V drtivé většině pěstuju rezistentní odrůdy a u háklivých odrůd není problém pytlíky jednoduše vyhrnout.

5) Záclony vesměs nebývají vyrobeny z přírodních materiálů, které by v sobě držely vodu.

Motto: Nezkusil jste a rozumujete - příště nejdříve raději zkuste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.171 (?), 15.4.2015 13:17

Máte pravdu, nevyzkoušel jsem. Ale pytlíky se tady už probíraly, dokonce dal někdo odkaz na Rusko, kde se dají koupit z tenkého průhledného meteriálu ve 2 velikostech. Vypadalo to solidně.

Nic proti Vám Zyjane ani proti Vašim pytlíkům. Tahle diskuze je prostě diskuze, ne souboj a rozumování k tomu patří. Prostě jsem napsal svoje úvahy, než jsem zvolil síť.  Mimochodem síťování je běžně používano ve velkém, a to nejen na vinicích!  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 2.9.2015 12:50

Takhle chrání hrozny před ptáky a vosami v Japonsku:


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika