Ochrana hroznů proti ptákům



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?) 
1.8.2017 22:26
Rašlové sáčky od bredíka bohužel nejsou pro vosi zábrana.Prokousaly je na několika místech.Kišmiš 342 není až tak sladký, ale vosám voní.Tak jsem jim nechal hrozen bez sítky, ale raději jdou po sladších v sáčkách.Místní hejno špačků hrozí a tak jsem se pustil do zasítování.Pod keři, jak se psalo jinde mám také vesměs černý úhor, ale na viničce sázím mezi zeleninu, loni cibule, letos nakladačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 3.8.2017 23:14

Dozrievajuce stolove hrozno mi uz napada hmyz. Ochranu zatial nemam. Galahad vraj osi len menej napadaju. Ale kazdy den vidim nove nakusane bobule. Pravdepodobne to nakusnu mravce, ktorych tu mam vela. A ochrana proti mravcom?- tam ziadne sietky nepomozu. Skusim mravce zredukovat Spintorom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 13.6.2018 23:58

Dnes jsem hledal na internetu sítě proti kroupám (hlavně na jabloně) a narazil jsem na zajímavou pomůcku: Ochranná síťka na hrozny proti ptactvu, 30 cm. 1 balení stojí 168 Kč a je v něm 50 ks. Vyhledávač to najde. Tak mám objednáno. Sítě i síťkysmiley. Mohly by chránit i proti vosám. Uvidím, až přijdou, jaká budou mít oka (ty síťky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.75 (?), 14.6.2018 6:38

Obávam sa, že ponúkaná veľkosť je nedostatočná.  Aby sieťka bezpečne ochránila strapce, je treba, aby bola navoľno "načechraná", dotýkala sa strapca len minimálne. V mieste dotyku totiž osy hrozno načnú - oko sieťky je väčšie než rozmery kusadiel osy. Vrecká od bred_ik a mali tuším nominálny rozmer 25x35 a to stačilo akurát tak na odrodu Nero a Ester, ktoré nie sú typicky stolové odrody, majú menšie strapce. Pri Vostorgu, Rhea, Onyx, Ustojčivyj Dokučaevoj, Jalovenskij Ustojčivij sú vrecká primalé na to, aby sa do nich dozrievajuce strapce dali vopchať, nieto ešte načechrať.

Trnavsko 145 mnm 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 14.6.2018 12:08

Já mám problém s vosami jen na P. ustojčivyj, ale ten zrovna letos špatně odkvetl a sprchnul. Zbylo cca 10 % bobulí. Jediný je u zdi, ostatní kvetly později a jsou OK. Takže spíš na ty špačky. Vloni bylo hroznů málo a než jsem se odhodlal natáhnout sítě, tak ty mrchy ožraly i nezralé. Až ty punčošky přijdou, tak je vyfotím a dám sem. Neměli vše objednané, takže to bude nějaký den trvat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 4.177 (?), 20.6.2018 20:50

Po vzoru vin_jc jsem si objednal síť z odetky, rozměr 2,5m x 100m, kterou jsem rozdělil na pět dílů a ty jsem zednickou šnůrou spíchl dokupy, až vznikla rozměrná obdélníková síť. Ta mi nyní chrání jak viničku, tak borůvkové keře, u kterých to v tuto dobu začíná být již aktuální. U země jsem provlekl 2m roxory 8mm a přesahy pro jistotu ještě zajistil dlažebními kostkami. Jeden konec obdélníku jsem musel nadstavit tou plastovou zelenou sítí, neboť mi bílá síť nakonec nevyšla po celé délce, jak jsem chtěl. Každopádně bez invazního vybavení se opeření prevíti do chráněného prostoru nedostanou :)

Síť proti ptákům
Síť proti ptákům
Splétání sítě
Splétání sítě
Pohled zevnitř
Pohled zevnitř
Pohled shora
Pohled shora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 20.6.2018 22:37

Vypadá to profesionálně, na kolikpak taková síť přijde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 21.6.2018 6:31

Síť i s dopravou PPLkem vyšla na 1.111,- kč. Zednická šňůra 100m vyšla v OBI na nějakých 279,- Kč. Pak záleží, jak člověk vymyslí přichycení k zemi. Vin_jc psal o tom, že spodem provekl drát (zřejmě napínací plotový) a přikolíkoval ho k zemi. Já jsem se rozhodl pro roxory, z OBI, kde 2m kus vyšel na 34,- a vzal jsem jich 24 kusů. Plus jsem je ještě natřel kovářskou hnědou barvou (cena spotřebované barvy tak 50,- Kč), aby nezrezavěly tak rychle (pak by drsná rez mohla na podzim při vytahování roxorů z ok sítě právě ty oka potrhat). No a pak už to byla improvizace na téma dvě prkýnka, do každého tři hřebíky, rychloupínací svorky pro přichycení prkýnek na nábytek, aby šly vždy dva kusy sítě napnout vedle sebe na ty hřebíčky a pak fůra času a trpelivosti s provlékáním šnůry skrz okrajová oka obou dílů sítě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 25.6.2018 21:14

Síťka na ochranu hroznů...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.129 (?), 24.8.2019 10:26

Zdravím všechny pěstitele!

Jako amatérský pěstitel mám na zahradě několik odrůd vinné révy tak, aby mi dozrávaly postupně. Každým rokem jsem měl problém s tím, že mi úrodu poničil z poloviny hmyz a ptáci. Letos jsem objevil ochranné papírové sáčky a jsem maximálně spokojený. Koupil jsem si 200 sáčků a zabalil jsem hrozny již jako zelené kuličky. U odrůdy Nero, která mi dozrává nejdříve, jsem nechal jeden hrozen nezabalený pro porovnání. Mou zahradu "navštívily" letos dvakrát kroupy a výsledek je nad očekávání. Porovnejte sami. Sáčky jsem opatrně sundal a mohu je použít i příští sezónu.

Nero
Nero
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika