Ochrana hroznů proti ptákům



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.187 (?) 
8.4.2015 9:20

Není to úplně přesné Jiří George Blacku, vrch - střecha je rovná. Síť je pružná, dost pevná a odolná proti povětrnosti. Letos ji budu natahovat už 4-tým rokem a je stále jako nová, teda pokud se s ní zachází šetrně. Pracuje se s ní nesrovnatelně lépe, než s tou pružnou silonovou zelenou, kterou zmiňuje předřečnice Zuzanka z Plzně. Tu silonovou pružnou jsem zkoušel při prvním experimentu se síťováním na kanadské borůvky a rychle jsem ji zavrhl. Naštestí jsem našel doporučení někde na fóru o té co používám a pisatel o ní psal, že je téměř věčná. Syntetická vlákna totiž mají úpravu proti povětrnostním vlivům. Zatím mu dávám za pravdu, ale uvidíme. Samotné natažení sítí mi trvá cca 1/2 dne, nejvíc času mi zabere bok s vchodem! Na závěr přidávám pohled zvenčí a zevnitř "voliéry". 

Síť Odetka zvenčí
Síť Odetka zvenčí
Síť Odetka zevnitř
Síť Odetka zevnitř
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Zuzana Plzeň - (33) - 216.205 (?), 8.4.2015 9:45

To je nádhera... a přesně o něčem takovém už jsem přemýšlela. Sice plánuju oproti Vám minivoliéru, ale teď už vím, že bude! smiley O téhle síťce jsem nevěděla a co nejdřív ji objednám. Protože to celé plánuju udělat z plastových vodovodních trubek i včetně dveří, nechci to rozebírat, tak snad síťka opravdu vydrží dlouho. Děkuji moc za "nápad" yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.187 (?), 8.4.2015 9:58

Borůvky máte pěkné. Co takhle vysadit pár sazenic révy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zuzana Plzeň - (33) - 216.205 (?), 8.4.2015 10:12

Děkuji smiley No už mně to nějaký čas láká, ale zatím mám strach, že mám málo "nastudováno" a že to nezvládnu. Přiznám se, že zahradu mám teprve 12 let a když jsem jí kupovala, nerozeznala jsem kopřivu od pampelišky (samozřejmě nadneseno). Nějak jsem ale musela řešit odchod dětí z domova a najednou kupu volnýho času. Do kytek a práce na zahradě jsem se zamilovala jako puberťačka, ale nejvíc se vyžívám "ve vymýšlení" jak vše zjednodušit, zkrášlit, samočinně zalévat... takovej klasickej chlap laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.35 (?), 8.4.2015 10:25

Fakt pěkný!!! Hlásím se na vinobraní.

Já to řeším tak, že v době dozrávání posedávám poblíž vinohrádku a když přiletí žrouti volám: kšá potvory.Někdy i vstanu a tlesknu. Je to zadarmo a čas mě netrápí.   I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 171.192 (?), 8.4.2015 15:30

Pane vin jc, prosím kde takovou síť sehnat, pod jakým názvem a jaká je její cena?V mém případě bych potřeboval zakrýt prostor o roměrech 30 m délka,10m šířka a 2m výška.Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.187 (?), 8.4.2015 16:30

Kde sehnat je zřejmé z přiložené fotografie mého příspěvku 7.4. a Vaši viničku by zřejmě podle mých zkušeností pokryla 2 kluba nejlépe 2,5 x 100 m.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 8.4.2015 16:34

U obrázků je napsáno "síť Odetka", takže asi jde o síťě z Odetka a.s.

Mě by spíše zajímalo, jestli s touto sítí nejsou problémy se zamotáváním a úhynem ptáků. U té klasické zelené se tu o tom psalo a někdo psal, že kvůli tomu ji přestal používat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.187 (?), 9.4.2015 9:32

V mnou užívané síti žádný ptáček dosud neuhynul. Pokud se některý z těch drobných ptáčků dostane dovnitř, zase se protáhne zpět. Ti jsou na vinici neškodní.  Pravdou je, že se zcela vyjímečně některý zachytí, ale to polyesterové vlákno je pružné, tak se sám zase rychle vyprostí a odlétne. Tak můžete být stejněstejně jako já klidný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.69 (?), 9.4.2015 12:26

Děkuji za odpovědi. Myslel jsem si, že bude nejlepší to zasíťovat celý... Tuhle síť si asi pořídím (měla by být pevnější a odolnější než ta plastová zelená). Kočky sice máme, ale ty se tam akorát povalují. Oni ty kosáci (nebo co to je) jsou tak drzí, že tak dva metry před váma klidně přiletí a zobou.

MG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika