Jak na pěťoura?



host - 65.144 (?)
7.11.2014 9:00

Netvdím, že potlačí růst veškerých plevelů ... tak k cemu to je?

Skoro pochybuji, že pan J.R. ví jak vypadá pěťour, když tvrdí, že mu roste i pod ... proc si zase vymyslite? Psal jsem, ze jsem slozeni plevele pod hnedou textilii nezkoumal a ze hnedou textilii nikomu nedoporucuji. J.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 6.11.2014 22:23

Nedoložil, protože to nepotřebuji dokládat. Vy jste zase nevyjmenoval plevely, které Vám rostou i pod hnědou textilií blíže neuvedené gramáže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6516) - 9.135 (?), 7.11.2014 8:19

Ano. SfK. své tvrzení nedoložil, ovšem JR. taky ne. Řekl bych, že tento útok na SfK je zcela zbytečný. Shodneme se jistě, že povrchová vrstva půdy bez vegetece se ve vrcholném létě občas zahřeje na poměrně vysokou teplotu. Ostatní nevíme a zejména klíčení pěťouru by muselo být podrobeno vědeckému zkoumání. Pro mne to celé znamená, že je to stejně jedno, pěťour mi klíčí v záhonech v několika vlnách za rok. Jediné, co pomáhá je Stomp použitý tam, kde to lze. Samozřejmě pletí je taky účinné, ale když to plečkou podříznu a ono následně týden leje, rostlina ani neví, že se něco změnilo. Pomáhá okamžitě to po pletí vytrhat, ale na to bohužel často nemám čas. Zajímavé, že pěťour v bramborech na zemědělských polích prakticky nevidím, zelenina se zde nepěstuje. Jejich ošetření proti plevelům musí být ultimativní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 7.11.2014 8:29

Nevim co chcete dolozit, kupte si hnedou netkanou textilii (pan Standa rovnez) a vyzkousejte si to. Ja jsem ji vyzkousel a nikomu ji nedoporucuji. Povazuji za zcela absurdni, abych neco dokladal lidem, kteri s hnedou textilii nemaji zadne zkusenosti a klidne rozdavaji rady, jak ji pouzivat.

Nedavno jste Vy na mne vedl útok, kdyz jsem sdelil, ze ryji cca 120 m2 jak na jare, tak podzim. To ze ryjete mene, neznamema, ze nekdo neryje vice, napr. Mr. Bigggg 600m2. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.11.2014 8:49

Používám hnědou netkanou textilii tak, že ji položím na čerstvě okopaný povrch půdy a zatížím po okrajích a dle potřeby i na prostředku dřevěnými plaňkami. Netvdím, že potlačí růst veškerých plevelů, ale vím že silně omezí i některé agresívní druhy tak, že je do dalšího okopávání udrží pod mezí škodlivosti. Jsou však druhy, které nezastaví ani betonová dlažba...

Skoro pochybuji, že pan J.R. ví jak vypadá pěťour, když tvrdí, že mu roste i pod...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 7.11.2014 9:00

Netvdím, že potlačí růst veškerých plevelů ... tak k cemu to je?

Skoro pochybuji, že pan J.R. ví jak vypadá pěťour, když tvrdí, že mu roste i pod ... proc si zase vymyslite? Psal jsem, ze jsem slozeni plevele pod hnedou textilii nezkoumal a ze hnedou textilii nikomu nedoporucuji. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6516) - 9.135 (?), 7.11.2014 8:56

JR:  Rozdíl je v přístupu, vy tvrdíte, že je absurdní, abyste vy někomu cosi dokladal, ale na druhém to vyžadujete. Podle mne je to asymetrické. Spousta tvrzení a doporučení je tu podávána formou cucání z prstu, resp. cucání z googlu. Je jen na každém, jak s tím naloží. Někdo se ozve, jiný to přejde. Málokdo opravdu ví a zná, má zkušenost. A pokud jde o rytí, když napíšu, že ryju ročně 2 x 1000, nebo 2000 m2, budu za kinga, nebo za nádeníka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 7.11.2014 9:11

Pane PP. uz to z pana Standy leze, ze mu pod hnedou textilii roste taky plevel jako mne. Co se tyce ryti, Vasi poznamku jsem nepochopil. Nejsem sam, co trochu ryje, nekdo radsi pouziva techniku, proc ne. Kazdy tu velikost obdelavane plochy, kdy uz mu technika usetri praci a cas vnima jinak. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.11.2014 9:49

ale plevele které mi rostou pod jakoukoliv folií jsem vyjmenoval už včera v 9:25...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 7.11.2014 10:47

Pro PP:
Pan J.R. tentokrát svá slova doložil, a to 6.11. v 16,30 odkazem na BASF -ochrana rostlin, kde jsopu uvedeny teploty klíčení peťouru. Já to považuji za docela validní argument, přinejmenším, do doby, než bych viděl podobný odkaz, kde se píše o teplotě 58oC jako nutné ke klíčení semen peťoura. A obávám se, že takový text na síti k nalezení není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6516) - 9.135 (?), 7.11.2014 11:33

MV: máte recht, nesledoval jsem to pozorně. Ostatně s pěťourem mám masivně zaplevelený celý zeleninový záhon, takže to celé beru jen jako folklor. Vim totiž, že i kdyby padli všici, vstanou noví bojovníci... Ale pokud dá Bůh, příští rok v létě vezmu teploměr s čidlem a pamětí a čidlo položím na osluněnou stranu nezapleveleného záhonu. A uvidím. Snad. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika