Jak na pěťoura?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?) 
5.11.2014 9:25

Ty uvedené teploty 58°C a 86°C (± 3°C) se týkají jen peťouru a ptačince nebo i ostatních bylin?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 65.144 (?), 5.11.2014 9:31

Plevel jsem nezkoumal, jednalo se o jarni vysadbu frigosadby jahod, tedy zkultivovany zahon, zryty na podzim i na jare pred vysadbou. Hneda netkana textilie je podle mne (temer) k nicemu. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 5.11.2014 9:41

Každá rostlina má inhibici klíčení poatavenu jinak. Vemte si rostliny, které klíčí až po požáru stepi/buše/lesa a nebo na jaře (viz. stratifikace při teplotě 2°C jako u pecek ovocných stromů).

Sterilace/pasterace půdy propařením (nebo v mikrovlnce) je mimo fungicidní finkce i herbicidní pro pěťour i ptačinec. Pokud Vám klíčí ve výsevním substrátu, je to známkou toho, že jste po dostatečnou dobu nepřekročili teplotu 86°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 5.11.2014 9:46

Takže vámi uvedené teploty 58 a 86°C platí individuálně pro peťour a ptačinec. (To si domýšlím z vaší nepřímé odpovědi). Můžete prosím uvést zdroj této informace?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 5.11.2014 10:50

Stando, to už zas kalíte vodu. Nepleťte sem rostliny, které klíčí pouze po požáru a stratifikaci pecek. Já se nehádám o teplotě nad 86 st, že při ní nebude plevel klíčit, to chápu, povařená semena většinou neklíčí. Jen se mi nezdá, že peťour bude klíčit, až když teplota dosáhne 58 st. To jste  uvedl a tomu já jednoduše nevěřím a stejně jako Wimpi si rád přečtu zdroj, kde je to napsáno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.96 (?), 5.11.2014 23:14

Po všech zdejších odpovědích už je mi jasno, že to načervenalé se žlutými květy mrňavé fujtajblum, si "medí" na prosluněném svahu a užívá si dosytosti sluníčka. Osobně si myslím, že si ho sousedka dobrovolně a ochotně roznáší sama z jejího mizerného studeného a vodou nacucaného kompostu, protože tím má zaplevelené i kytky v květináčích a dokonce i obrovské agave, které na zimu stěhuje do sklepa.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 228.88 (?), 5.11.2014 23:48

To Vaše "... načervenalé se žlutými květy mrňavé fujtajblum..." smiley bude nejspíše šťavel růžkatý.

Opravdu těžko ničitelný plevel; jistě se tu přímo o něm již obšírně diskutovalo; použijte vyhledávání.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 6.11.2014 10:38

Nebudu se zastávat přesné teploty, ale je fakt, že u rodičů byl peťour celoročně, protože tam byly skleníky a pařníky. A já jsem se celé jaro radoval, jak zmizel, načež se objevil až v pozdním létě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 6.11.2014 11:11

Nepamatuji si zdroj. Pro mne je důležitý ten závěr, podle kterého semínko či jeho inhibiční mechanizmus pozná, že je v povrchové vrstvičce do 3 mm tloušťky a proto vyklíčí. Po další kultivaci se do dané vrstvičky dostanou jiná semínka a opět vyklíčí. Závěr pro mne je, že před zasetím zeleného hnojení po bramborách nechám 3× 5 dní černý úhor. Po každém 5 denním cyklu provedu kultivaci a klíčící semínka se tak zničí ještě ve fázi, kdy nemají ani první pár pravých listů (jen děložní nebo i jen klíček). Zatímco hrách vyklíčí i z hloubky 15 cm, tak amerika či žabinec klíčí jen z té vrstvičky cca 3 mm.

A víte jak je to na internetu, studentské práce a odborné články jsou povinně zveřejněny po dobu 1 roku od obhajoby a pak "zmizí". Je tak možné, že nekomerční věci prostě lze najít jen po časově omezenou dobu a jen při správné formulaci otázky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 6.11.2014 11:25

Ve Wikipadii se uvadi... Nažky si podrží klíčivost dvě i více let, klíči na světle.  J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika