Levandule



host - 11.102 (?)
30.7.2006 16:35
Letos mi krásně vykvetla levandule, mám kompaktní keříky a starám se o ně takhle. Vloni po odkvětu, přibližně na konci srpna jsem jednotlivé keříčky dost sestříhala. Asi tak na polovinu. Ale nestřihat moc co starého dřeva. Do zimi stihnou udělat nový obrost, který vyzraje a neomrzne. Další rok budou keříčky krásně husté a budou mít hodně květů. Na jaře je možné ještě trochu přistřihnout, ale to už spíš jen tak kosmeticky.  Jinak nehnojím, zalévám občas, ale není třeba vůbec, jde o suchomilnou rostlinu. Jinak jak ostříháte v srpnu, můžete se pokusit jednotlivé větvičky zasadit. (pod pet lahev).... Mnoho úspěchů
Markéta
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 1.100 (?), 21.4.2006 12:48, zobrazeno: 236763x

Dobrý den,

chci se zeptat, jak se má pečovat o levandule, hlavbě po zimě, má se nějak speciálně ostřihat nebo vyžaduje více pohnojit? Připadá mi, že je po letošní zimě více suchá, větvičky se velmi snadno zlomí a nebo i odštípnou.

Děkuji

Lenka

 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Luciena - (39), 21.4.2006 13:05
Levandule je velice nenáročná trvalka pokud se jedná o živiny. Výborně se jí daří na chudých, avšak vápenitých půdách. Takže hnojení rozhodně není na místě. Jinak je dobré levanduli po zimě zastřihnout, aby si udržela i v následující sezóně pěkný tvar. Ze zdřevnatělých částí ale už většinou dobře neobrazí, takže je nutné seřezavát jen loňské výhonky. Některé části, které v zimě umrzly a nyní jsou suché a lámavé je potřeba odstranit úplně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.102 (?), 30.7.2006 16:35
Letos mi krásně vykvetla levandule, mám kompaktní keříky a starám se o ně takhle. Vloni po odkvětu, přibližně na konci srpna jsem jednotlivé keříčky dost sestříhala. Asi tak na polovinu. Ale nestřihat moc co starého dřeva. Do zimi stihnou udělat nový obrost, který vyzraje a neomrzne. Další rok budou keříčky krásně husté a budou mít hodně květů. Na jaře je možné ještě trochu přistřihnout, ale to už spíš jen tak kosmeticky.  Jinak nehnojím, zalévám občas, ale není třeba vůbec, jde o suchomilnou rostlinu. Jinak jak ostříháte v srpnu, můžete se pokusit jednotlivé větvičky zasadit. (pod pet lahev).... Mnoho úspěchů
Markéta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.25 (?), 25.9.2006 11:00
Letos na jare jsem si zasadila levanduli do velkeho kvetinace na balkone. Krasne se rozrostla a kvetla cele leto. Nevite, jak prezimuje, mam ji nejak zateplovat? Dekuji Vam za pripadne rady Ilona
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.174 (?), 25.9.2006 14:47
Paní Ilono, levanduli v květináči nechtěë na balkoně i přes zimu, ale občas ji trochu zalijte. Na jaře zvyště zálivku a uvidíte jak poroste. Mnoho úspěchů v pěstování. Alena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 135.144 (?), 17.10.2006 22:06
Mám stromečkovou levanduli,je krásná a začala mi teď kvést.Bojím se ji nechat na balkoně v květináči přes zimu.Nemám ji přikrýt,nebo dát do chladné místnosti,prosím poraďte? Radka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.99 (?), 18.10.2006 8:57

Ráda bych si založila záhonek levandule, ale jsem zahradník-začátečník, a tak netuším, zda je podzim vhodná doba, či zda je nutné počkat na jaro. Za jakoukoliv radu pro mé snažení moc děkuji.:o) Andrea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.195 (?), 26.12.2006 18:25
chtela bych se zeptat kolik je druhu levandule???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.96 (?), 5.1.2007 19:31

Dobrý den, zatím jsem se u nás v obchodech setkala pouze se třemi druhy a to: Lavandula angustifolia, Lavandula latifolia a Lavandula  stoechas. Poslední jmenovanou uvádějí jako " francouzskou". Nejsnáze dostanete angustifolii - úzkolistou, v několika kultivarech- modrou, bílou, růžovou. Jsou všechny krásné, ale nejvíce voní samozřejmě "originál" modrá. Latifolii jsem zatím nikde neviděla, stoechas prodávají v Lukon bulbs (ale pozor, uvádí, že nevymrzá, ale vyčetla jsem, že je nutné ji schovat přes zimu. Na jižní Moravě by snad mohla vydržet, ale u nás v horách ne. ) Teď jsem narazila na netu na adresu www.lukon-glads.cz. Tam určitě něco najdete. Zdraví Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.5 (?), 4.2.2007 16:49
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jde vypěstovat levanduli ze semen. Pokouším se o to již druhým rokem a z celého sáčku mi nevzejde skoro žádná rostlina. Asi něco dělám špatně. Na sáčku žádné speciální nároky neuvádí,tak nevím. Mohl by mi někdo poradit? Jarka 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika