Levandule



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 162.128 (?) 
5.2.2007 21:55
taky se mi to nepovedlo. nez cekat, tak je lepsi si koupit v zahradnictvi klidne i male predpestovane,. rostlinka stoji cca 30-35 KC, dat na zahradu a druhy rok uz je krasne velka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 19.199 (?), 9.4.2015 8:06

Chtěla jsem levandulí víc a dát za ně cca 500,-Kč se mi nechtělo.Semínka krásně vyrostla, ale jsou malá a musí se na půdu pouze rozhodit a mírně zatlačit. Měla jsem je na parapetu v malém foliovníčku a rostla jedna radost.Rozdávala jsem je málem na potkání.Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.178 (?), 28.2.2007 15:27
Me se to podarilo, ale trvalo 3 tydny az mesic, nez se ukazaly male rostlinky. Chce to vyset do maleho skleniku a neokopavat to. Navic mi z celeho sacku vyslo pouze 7 sazenicek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.242 (?), 28.3.2007 15:40
Jen ze zvědavosti jsem do země dala pár semínek levandule v srpnu při jejím ostříhávání. V příštím roce jsem měla krásný mladý kvetoucí keříček.Levandule mám ve skalce, kterou tvoří válpencové kameny. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.78 (?), 16.5.2007 10:49

Nejlepší zkušenosti mám zatím se samovýsevem. Každý rok se objeví tolik nových rostlin, že je musím plít. Uchytí se i ve spárách betonových dlaždic. L. angustifolia mi ze semen zakoupených v obchodě nikdy nevyšla. Vyklíčily pouze semínka L. stoechas. Takže to nechte na přírodě a uvidíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.222 (?), 4.5.2012 22:10

já mám nejlepší zkušenosti s řízkováním.Naučila mně to kamarádka zahradnice, Na rostlině mi ukázala kde uštípnout namočit do stimulátoru a zasadit. Až mi -ta moje balkonovka (po letošní zimě totálně zničená) více obrazí dodám fotky - slibuji.Pak se to množí jedna radost.V bývalém domě jsem si postupně napěstovala 16metrů - nádhera největší.Ovšem, říkala dcerka, že letos nepřežily.Taínek už je vykopal(asi tam dá thuje)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.114 (?), 5.1.2015 19:04

Levandule jsou krásné. Bohužel letos mi na chatě přemrzla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.78 (?), 7.2.2020 17:21

Co mě překvapilo, je, že se občas sama vysemení, a jde i řízkovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pepa72 - (3) - 245.71 (?), 8.2.2020 8:09

To je vidět v botanicke zahrade v Olomouci kde je porostlá celá zeď vysemenělýmy rostlinami

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.203 (?), 31.5.2007 12:53

Dobrý den,

mohu se podělit s několikaletými zkušenostmi s docela obyčejnou, klasickou levandulí, kterou jsem vypěstovala ze semínek zakoupených v běžné prodejně, už ani nevím kdy, možná je to pět let. Zasela jsem je na jaře na záhon  do běžné zahradní zeminy, vytvořil se malý keříček, který jsem druhým rokem přesadila na slunnější místo  a od té doby si tam roste a roste, každým rokem bohatě kvete typicky vonícími modrofialovými drobnými kvítky. Po odkvětu je vždy ostříhám a opět si ji nevšímám. Jelikož jsme v nm.v. 800 metrů, na zimu ji přece jen chráním větvemi chvojí, udělám jím jakoby domeček. Na jaře odstraním někdy ulomené zdřevnatělé větvičky a případně  upravím tvar keříku podle citu zastřižením, jinak ji nechám volně růst, nehnojím ,zalévám ,jen když je zjara hodně sucho a dlouho neprší. Myslím, že má ráda hodně sluníčka a odstraňováním odkvetlých stonků přes léto vždy keřík zesílí, nyní dosahuje asi 70 cm výšky a je pěkně košatá.  Takže to nevzdávejte, vysévejte a zkoušejte, kde se ji na zahradě líbí, malý keříček přesazení snesl  dobře. S  pěstováním v květináči zkušenosti nemám.

Dana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika