Příspěvky uživatele - Luciena

růže pod stromy, 26.6.2006
Růže je možné sázet od března do listopadu, na jaře a na podzim prostokořenné, přes léto jsou potom v prodeji růže kontejnerové, které jsou sice dražší, ale zase bývá jejich vysazování jednodušší a také úspěšnost toho, že se dobře ujmou je mnohem... celý příspěvek >
růže pod stromy, 26.6.2006
Pokud se jedná o místo, které není vyloženě stinné, potom je možné i zde popínavou růži vysadit. Vhodnější jsou jedenkrát kvetoucí pnoucí růže, které jsou v tomto směru nenáročnější. Já osobně mám dobrou zkušenost s červenou Paul's Scarlet Climber.... celý příspěvek >
živé střechy, 16.6.2006
Před založením zelené střechy by bylo možná nejlepší prostudování nějaké literatury, která se přímo tímto tématem zabývá. Střechu je totiž nutné nejdříve pokrýt speciální fólií, pokud má střecha větší sklon než 20 stupňů, je potřeba střechu ohraničit... celý příspěvek >
Černé skvrny na růžích., 12.6.2006
Zkuste se podívat na tuto adresu: http://www.agrobio.cz/katalog/aplikace_detail.php?choroba=54 a nejdříve si podle fotografií ověřit, zda se opravdu jedná o černou skvrnitost, pokud ano, jsou tu uvedeny i postřiky, které je vhodné použít.
Houby v trávníku, 9.6.2006
Houby je potřeba odstranit a zničit, potom je nutné trávník dostatečně provzdušnit a to několikrát po sobě a také pohnojit  hnojivem, které obsahuje vyšší podíl dusíku a draslíku. Potom by houby neměly mít šanci :-)
Hortenzie, 9.6.2006
Prodává se také hnojivo přímo určené pro modré hortenzie.
Padlí, 9.6.2006
Padlí růžové se vyznačuje tím, že především mladé výhonky a poupata jsou potažena bílým povlakem. Jedná se o houbové onemocnění. Jako  opatření proti padlí kupodivu funguje postřik z obyčejného mléka. Listy se po něm navíc krásně lesknou.
Černé skvrny na růžích., 9.6.2006
Zřejmě by mohlo jít o černou skvrnitost, v každém případě je dobré ihned napadené lístky odstranit a zničit, aby se choroba nešířila dál. Případně je možné při rozsáhlejším napadení použít i některý z vhodných postřiků (ale to jen v krajním případě).... celý příspěvek >
Proč denivky nekvetou, 7.6.2006
Důvodů může být hned několik - málo propustná nebo suchá půda, málo živin nebo také může být důvodem hloubka, ve které jsou denivky zasazeny. Jejich krček by měl být těsně pod povrchem.
popínavé růže, 6.6.2006
Popínavým růžím velice prospívá čas od času omlazovací řez.  Aby nebyl řez příliš radikální u všech starších výhonů současně, je dobré vybrat každý rok na jaře jeden starší výhon a ten odříznout asi tak 10-15 cm od země, ještě ten samý rok z... celý příspěvek >
množení clematisů, 31.5.2006
Rozmnožování hřížením je opravdu velice spolehlivé, já mám velice dobrou zkušenost i s hřížením pomocí menšího květináče. Výhonek upevním do květináčku s kvalitní zeminou a počkám, až zakoření, potom přesazuji bez problémů na nové stanoviště.... celý příspěvek >
Pražce v zahradě, 29.5.2006
Přestože jsou pražce napuštěny jedovatými látkami, v okrasné zahradě s trávníky a bujně rostoucími keři to většinou nevadí. Horší je to s rostlinami, které jsou citlivé i k malému zamoření. Naprosto nevhodné je použití železničních pražců kolem... celý příspěvek >
živý plot, 23.5.2006
Já bych doporučovala živý plot z jehličnanů, takový plot je vůči zvěři imunní a sestřihem se dá jeho vzrůst snadno regulovat. Navíc vypadá přitažlivě po celý rok. Poměrně rychle rostoucí a nenáročný je smrk.
Durman, 22.5.2006
Jako ochrana proti slimákům je účinné nasypání štěrku kolem rostliny. Ten konkrétně durmanu vůbec neškodí a slimáci se mu vyhýbají.
Gardénie, 22.5.2006
Gardénie je poměrně náročná rostlinka. Ale jen na druh péče, ne na péči samotnou. Ke zdárnému růstu potřebuje nepřemokřený substrát, zálivku měkkou vodou - nejlépe dešťovou, pravidelné hnojení a správné je umístění na světlém místě, kam slunce svítí... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika