Levandule



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 214.2 (?) 
17.8.2009 12:56

Já jsem si taky koupila v obchodě pytlíček se semínkama. Zasela jsem je do malých květináčků a strčila pod igelit. Pořád jsem se na to chodila dívat a když po 2 týdnech nic neklíčilo, tak jsem se na ně vykašlala s tím, že už neporostou a nechala je stát na okně bez povšimnutí a zalévání. Asi po dalších 2 týdnech jsem si na ně vzpomněla a chtěla je vyhodit, ale to už tam byli 1cm velké rostlinky :-) Teď už jsou dost velké na to, abych je přesadila. A péče? Skoro žádná, mají rády sucho...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 19.199 (?), 17.3.2015 7:26

Levandule pochází z jižních krajů, roste mezi kamením, má ráda teplo u kořenů.Vysela jsem semínka, minimálně zalévatla a během 3 týdnů jsem měla plný miniskleník sazeniček. Až udělaly 4 lístky, přesadila jsem je do specielní hlíny pro suchomilky / Hornbach/. Nakonec jsem nevěděla, co s nimi a rozdávala jsem je. Mám je na skalce na chalupě, kam se jezdí nepravidelně a sluníčko tam svítí celý den.Občas ji porosíme, ale i tak nádherně květe a jak voní... Na zimu ji občas zakryjeme / chalupa je na Vysočině/, ale pokud je sníh, vydrží i nepokrytá.  Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.132 (?), 1.3.2007 7:10
Mnoho druhů levandule je možné získat v zahradnictví Krulichovi v Praze 6. Mají asi 17 druhů. Sama mám bílou růžovou a 3druhy modré a rostou dobře, přežijí i zimní  podmínky  na Vysočině. Přikrývám je smrkovým chvojím. Internetová adresa zahradnictvikrulichovi.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.132 (?), 1.3.2007 7:36

Levanduli lékařskou si pěstuji sama se semen už 3 roky. Semínka naseji do malého plastového pařeniště( vlhký povrch výsevního substrátu posypu semeny a přitlačím, nikdy nezasypávám). Vždy je pařeniště plné sazeniček, které jak mají asi 4-6 lístečkyků přesadím do zahradnickéh  subsrátu . Ten nasypu do truhlíku (používám spodní misku  zavlažovacího truhlíku Lebiš- ta je mělká). Až rostlinky mají tak 10 lístečků, tak je zaštípnu. Potom,až  opět povyrostou, je rozsázím podle potřeby buď do květináčků, nebo na záhon, ale ještě ne na konečné stanoviště, protože sazenice nejsou velké a krásné na to, aby  udělaly v tom roce parádu. Pěkné jsou až další rok. Mám velkou zahradu a na ní olemovaný chodník, dále ji sem tam zasazenou v okrasných částech zahrady v mulč.kůře a je pěkná i ve vymývaném štěrku(kačírek) s ostatními okrasnými keři či jehličnany. Dále jsem letou zkusila vyset Francouzskou(křídlatou) levanduli od SEMO. Taky vylezlo mnoho sazeniček, tak je mám už rozsázené a zatím rostou dobře. Velkou sazenici této levandule jsem si koupila loni začátkem léta a mám ji zasazenou venku v mulč.kůře. Na zimu jsem ji přikryla smrkovým chvojím a nezmrzla. Ale někde jsem se dočetla, že tento druh se má přes zimu uhovávat doma.  

                         Zdravím všechny nadšené pěstitelky, jako jsem já  z Vysočiny 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.59 (?), 6.8.2012 12:48

Dobrý deň... chcela by som sa opýtať či už niekto má skúsenosti so zelenými húseničkami na listoch levandule, obžierajú mi lístky... ako sa ich zbavím?? sad Ďakujem za pomoc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.59 (?), 6.8.2012 12:51

ide o levanduľu lekársku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.20 (?), 4.6.2007 12:24
Mohu potvrdit, Lavandula stoechas ´Papillon´ vám vymrzne. Nechali jsme se zlákat krásnou rostlinou a ujišťováním prodavačky, škoda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.92 (?), 29.6.2015 12:25

Dočetla jsem se, že mezi odrůdami a druhy levandulí jsou rozdíly. Bujně rostoucí odrůdy, které rychle dřevnatí. V našem městě na veřejném místě obdivuji jeden druh, který není vůbec zdřevnatělý, všimla jsem si, že ho každoročně brzy na jaře sestřihávají hodně na kraťoučko, je zřejmě dobře mrazuvzdorná. Ráda bych si pořídila tento druh levandule, protože nejsem spokojená s tou naší, která je už hodně zdřevnatělá, sice kvete, ale dost polehává. Nevíte prosím, jakou odrůdu mám shánět?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.111 (?), 29.6.2015 12:46

Tak si uďobněre polodřevnatý řízek a vypěstujte si ji (nejlepší by to bylo si vzít, když ji stříhají) wink. Pak už si ji namnožíte podle potřeby.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.92 (?), 8.7.2015 4:43

Děkuji, to mě nenapadlo, zkusit si takto tu levanduli namnožit. Jak se to prosím s těmi řízky dělá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika