Levandule



host - 171.25 (?)
25.9.2006 11:00
Letos na jare jsem si zasadila levanduli do velkeho kvetinace na balkone. Krasne se rozrostla a kvetla cele leto. Nevite, jak prezimuje, mam ji nejak zateplovat? Dekuji Vam za pripadne rady Ilona
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 1.100 (?), 21.4.2006 12:48, zobrazeno: 236422x

Dobrý den,

chci se zeptat, jak se má pečovat o levandule, hlavbě po zimě, má se nějak speciálně ostřihat nebo vyžaduje více pohnojit? Připadá mi, že je po letošní zimě více suchá, větvičky se velmi snadno zlomí a nebo i odštípnou.

Děkuji

Lenka

 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Luciena - (39), 21.4.2006 13:05
Levandule je velice nenáročná trvalka pokud se jedná o živiny. Výborně se jí daří na chudých, avšak vápenitých půdách. Takže hnojení rozhodně není na místě. Jinak je dobré levanduli po zimě zastřihnout, aby si udržela i v následující sezóně pěkný tvar. Ze zdřevnatělých částí ale už většinou dobře neobrazí, takže je nutné seřezavát jen loňské výhonky. Některé části, které v zimě umrzly a nyní jsou suché a lámavé je potřeba odstranit úplně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.102 (?), 30.7.2006 16:35
Letos mi krásně vykvetla levandule, mám kompaktní keříky a starám se o ně takhle. Vloni po odkvětu, přibližně na konci srpna jsem jednotlivé keříčky dost sestříhala. Asi tak na polovinu. Ale nestřihat moc co starého dřeva. Do zimi stihnou udělat nový obrost, který vyzraje a neomrzne. Další rok budou keříčky krásně husté a budou mít hodně květů. Na jaře je možné ještě trochu přistřihnout, ale to už spíš jen tak kosmeticky.  Jinak nehnojím, zalévám občas, ale není třeba vůbec, jde o suchomilnou rostlinu. Jinak jak ostříháte v srpnu, můžete se pokusit jednotlivé větvičky zasadit. (pod pet lahev).... Mnoho úspěchů
Markéta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.25 (?), 25.9.2006 11:00
Letos na jare jsem si zasadila levanduli do velkeho kvetinace na balkone. Krasne se rozrostla a kvetla cele leto. Nevite, jak prezimuje, mam ji nejak zateplovat? Dekuji Vam za pripadne rady Ilona
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.174 (?), 25.9.2006 14:47
Paní Ilono, levanduli v květináči nechtěë na balkoně i přes zimu, ale občas ji trochu zalijte. Na jaře zvyště zálivku a uvidíte jak poroste. Mnoho úspěchů v pěstování. Alena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 135.144 (?), 17.10.2006 22:06
Mám stromečkovou levanduli,je krásná a začala mi teď kvést.Bojím se ji nechat na balkoně v květináči přes zimu.Nemám ji přikrýt,nebo dát do chladné místnosti,prosím poraďte? Radka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.99 (?), 18.10.2006 8:57

Ráda bych si založila záhonek levandule, ale jsem zahradník-začátečník, a tak netuším, zda je podzim vhodná doba, či zda je nutné počkat na jaro. Za jakoukoliv radu pro mé snažení moc děkuji.:o) Andrea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.195 (?), 26.12.2006 18:25
chtela bych se zeptat kolik je druhu levandule???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.96 (?), 5.1.2007 19:31

Dobrý den, zatím jsem se u nás v obchodech setkala pouze se třemi druhy a to: Lavandula angustifolia, Lavandula latifolia a Lavandula  stoechas. Poslední jmenovanou uvádějí jako " francouzskou". Nejsnáze dostanete angustifolii - úzkolistou, v několika kultivarech- modrou, bílou, růžovou. Jsou všechny krásné, ale nejvíce voní samozřejmě "originál" modrá. Latifolii jsem zatím nikde neviděla, stoechas prodávají v Lukon bulbs (ale pozor, uvádí, že nevymrzá, ale vyčetla jsem, že je nutné ji schovat přes zimu. Na jižní Moravě by snad mohla vydržet, ale u nás v horách ne. ) Teď jsem narazila na netu na adresu www.lukon-glads.cz. Tam určitě něco najdete. Zdraví Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.5 (?), 4.2.2007 16:49
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jde vypěstovat levanduli ze semen. Pokouším se o to již druhým rokem a z celého sáčku mi nevzejde skoro žádná rostlina. Asi něco dělám špatně. Na sáčku žádné speciální nároky neuvádí,tak nevím. Mohl by mi někdo poradit? Jarka 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika