Kam se poděl Šampion?



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
27.9.2019 21:04

Já mám Šampion velmi mladý. Měl asi 20 malých, ale chutných plodů. Jenže znovu vykvetl. Tak jsem dneska všechny květy odstranil. Mohl by na jaře znovu vykvést?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.10.2017 22:17

Některé dobré vlastnosti nelze Šampionu upřít. Sklizňová zralost je dlouhá, což je výhoda pro malopěstitele, první jablka dozrávají po letních, poslední se zimními. A mošt ze Šamionů považuji za top, burčák pak nejpodobnější vinnému. Škloda jen, že podobné chuťové vlastnosti nemají takové pěstitelské držáky jako Selena či Dolores.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.8 (?), 26.9.2018 19:00
Nikam. Ešte je na strome 😉. IH. (Z rovnakého kríženia ako Šampion (Coxova reneta x Golden Del.) pochádza aj Desert a - údajne - aj Denár).




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 26.9.2018 19:57

Nikam. S příjmením Arno, byl na loňském organoleptickém hodnocení v Lysicích. Všechny ostatní odrůdy mi chutnaly kysele, své favority jsem (samozřejmě že anonymně) podle chuti vůbec nepoznal. Šampionu Arno jsem dal nejvyšší bodové hodnocení za chuť, protože byl správně šťavnatý a jako jediný mi chutnal sladce. Nebylo mu to ale moc platné, protože v celkovém hodnocení dopadl na 25. místě ze 43 hodnocených odrůd.

Je tu stále s námi
Je tu stále s námi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.35 (?), 26.9.2018 20:47
Odroda Šampion má - tak ako mnohé iné odrody - svoje mutácie (klony). A rovnako ako pri väčšine iných odrôd ide o mutácie s intenzívnejšou, sýtejšou, atraktívnejšou červenou farbou. Tak vznikli klony Šampion Red, Šampion Arno, Šampion Reno a Šampion Reno 2. V Poľsku je Šampion stále jedna z najobľúbenejších odrôd a radí sa k dominantám trhu s jablkami. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 4.10.2018 20:52

Šampion - 2018 - štíhlé vřeteno

Česká odrůda (G.Delicious x Cox Orange Pippin) zaregistrována roku 1977 a vyšlechtěna p. Loudou.Velmi oblíbená odrůda.Potíž je sehnat bezvirózní material jinak ráda podléhá nekrotickým chorobám dřeva což je poté spojeno s nepravidelnou plodností a větším podílem brakovitého ovoce.Již dříve jsem byl rozhodnut tuto odrůdu nahradit pro její silné nekrotické napadení.Asi jsem se před ní prořekl a letos zaplodila nádherné jablíčka ale slib jsem dodržel.Její náhrada je až moc lákavá.Stejně ji však patří dík za její chutné plody.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.30 (?), 9.10.2018 19:27
Šampion dozrieva postupne a tak ho aj oberám. Časť plodov mám ešte na strome (foto). Výzorom síce nepatrí k "manekýnom", ale chuťovo je to vysoko nadpriemerná odroda. Špecifikom Šampionu je menej tuhá, skôr "redšia" dužina, ale zároveň šťavnatá. Táto odroda preto veľmi vyhovuje starším ľuďom, resp. tým s menej kvalitným chrupom, ktorí si už nemôžu zanôtiť "...stále mám stisk buldočí...". U mňa Šampion boduje najmä takmer ideálnym balansom medzi cukrami a kyselinkami, jeden z typických predstaviteľov chuťovo tzv. harmonických jabĺk. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.19 (?), 2.8.2019 16:48
Nikam se nepoděl! Práve naopak - po rokoch pauzy som sa k nemu vrátil, a mladý stromček sa za dôveru odvďačuje tým najlepším spôsobom. Listy sú dokonale zdravé, plody už teraz veľké a bezchybné (fotky dosvedčia). Akoby Šampion vedel o všetkých tých výhradách k nemu (nebudem ich opakovať - viď príspevky na tomto vlákne), a preto vzorne 'maká' a momentálne výzorom a zdravotným stavom dáva na frak väčšine ostatných odrôd - aj pyšným 'rezistentom'. Šampion si u mňa nateraz svoju pozíciu v záhrade dokáže suverénne obhájiť. Chuťovo vynikajúca odroda, nedostatky ktoré ju sprevádzajú t.č. u mňa kompletne absentujú. Takmer mám nutkanie Šampion odporučiť na pestovanie, ale keďže nie je vôbec isté, že aj u Vás to bude takýto 'vzorniačik', tak radšej si hryziem do jazyka. U mňa si ale koleduje o 'permanentku'. IH









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.110 (?), 27.9.2019 19:09
'No predsa do mojej pivnice!' (odpoveď na otázku v názve vlákna). Na fotkách sú tohtoročné Šampiony - vizuálne podpriemer, veľkosťou vysoký nadpriemer, chuťovo špička. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 27.9.2019 21:04

Já mám Šampion velmi mladý. Měl asi 20 malých, ale chutných plodů. Jenže znovu vykvetl. Tak jsem dneska všechny květy odstranil. Mohl by na jaře znovu vykvést?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.84 (?), 27.9.2019 22:15

Nádhera, já měl na dvouletém stromku pár jablek, které rozbodaly vosy, takže jsem ani neochutnal sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika