Kam se poděl Šampion?



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.19 (?)
2.8.2019 16:48
Nikam se nepoděl! Práve naopak - po rokoch pauzy som sa k nemu vrátil, a mladý stromček sa za dôveru odvďačuje tým najlepším spôsobom. Listy sú dokonale zdravé, plody už teraz veľké a bezchybné (fotky dosvedčia). Akoby Šampion vedel o všetkých tých výhradách k nemu (nebudem ich opakovať - viď príspevky na tomto vlákne), a preto vzorne 'maká' a momentálne výzorom a zdravotným stavom dáva na frak väčšine ostatných odrôd - aj pyšným 'rezistentom'. Šampion si u mňa nateraz svoju pozíciu v záhrade dokáže suverénne obhájiť. Chuťovo vynikajúca odroda, nedostatky ktoré ju sprevádzajú t.č. u mňa kompletne absentujú. Takmer mám nutkanie Šampion odporučiť na pestovanie, ale keďže nie je vôbec isté, že aj u Vás to bude takýto 'vzorniačik', tak radšej si hryziem do jazyka. U mňa si ale koleduje o 'permanentku'. IH









Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.10.2017 22:17

Některé dobré vlastnosti nelze Šampionu upřít. Sklizňová zralost je dlouhá, což je výhoda pro malopěstitele, první jablka dozrávají po letních, poslední se zimními. A mošt ze Šamionů považuji za top, burčák pak nejpodobnější vinnému. Škloda jen, že podobné chuťové vlastnosti nemají takové pěstitelské držáky jako Selena či Dolores.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.8 (?), 26.9.2018 19:00
Nikam. Ešte je na strome 😉. IH. (Z rovnakého kríženia ako Šampion (Coxova reneta x Golden Del.) pochádza aj Desert a - údajne - aj Denár).




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 26.9.2018 19:57

Nikam. S příjmením Arno, byl na loňském organoleptickém hodnocení v Lysicích. Všechny ostatní odrůdy mi chutnaly kysele, své favority jsem (samozřejmě že anonymně) podle chuti vůbec nepoznal. Šampionu Arno jsem dal nejvyšší bodové hodnocení za chuť, protože byl správně šťavnatý a jako jediný mi chutnal sladce. Nebylo mu to ale moc platné, protože v celkovém hodnocení dopadl na 25. místě ze 43 hodnocených odrůd.

Je tu stále s námi
Je tu stále s námi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.35 (?), 26.9.2018 20:47
Odroda Šampion má - tak ako mnohé iné odrody - svoje mutácie (klony). A rovnako ako pri väčšine iných odrôd ide o mutácie s intenzívnejšou, sýtejšou, atraktívnejšou červenou farbou. Tak vznikli klony Šampion Red, Šampion Arno, Šampion Reno a Šampion Reno 2. V Poľsku je Šampion stále jedna z najobľúbenejších odrôd a radí sa k dominantám trhu s jablkami. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 4.10.2018 20:52

Šampion - 2018 - štíhlé vřeteno

Česká odrůda (G.Delicious x Cox Orange Pippin) zaregistrována roku 1977 a vyšlechtěna p. Loudou.Velmi oblíbená odrůda.Potíž je sehnat bezvirózní material jinak ráda podléhá nekrotickým chorobám dřeva což je poté spojeno s nepravidelnou plodností a větším podílem brakovitého ovoce.Již dříve jsem byl rozhodnut tuto odrůdu nahradit pro její silné nekrotické napadení.Asi jsem se před ní prořekl a letos zaplodila nádherné jablíčka ale slib jsem dodržel.Její náhrada je až moc lákavá.Stejně ji však patří dík za její chutné plody.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.30 (?), 9.10.2018 19:27
Šampion dozrieva postupne a tak ho aj oberám. Časť plodov mám ešte na strome (foto). Výzorom síce nepatrí k "manekýnom", ale chuťovo je to vysoko nadpriemerná odroda. Špecifikom Šampionu je menej tuhá, skôr "redšia" dužina, ale zároveň šťavnatá. Táto odroda preto veľmi vyhovuje starším ľuďom, resp. tým s menej kvalitným chrupom, ktorí si už nemôžu zanôtiť "...stále mám stisk buldočí...". U mňa Šampion boduje najmä takmer ideálnym balansom medzi cukrami a kyselinkami, jeden z typických predstaviteľov chuťovo tzv. harmonických jabĺk. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.19 (?), 2.8.2019 16:48
Nikam se nepoděl! Práve naopak - po rokoch pauzy som sa k nemu vrátil, a mladý stromček sa za dôveru odvďačuje tým najlepším spôsobom. Listy sú dokonale zdravé, plody už teraz veľké a bezchybné (fotky dosvedčia). Akoby Šampion vedel o všetkých tých výhradách k nemu (nebudem ich opakovať - viď príspevky na tomto vlákne), a preto vzorne 'maká' a momentálne výzorom a zdravotným stavom dáva na frak väčšine ostatných odrôd - aj pyšným 'rezistentom'. Šampion si u mňa nateraz svoju pozíciu v záhrade dokáže suverénne obhájiť. Chuťovo vynikajúca odroda, nedostatky ktoré ju sprevádzajú t.č. u mňa kompletne absentujú. Takmer mám nutkanie Šampion odporučiť na pestovanie, ale keďže nie je vôbec isté, že aj u Vás to bude takýto 'vzorniačik', tak radšej si hryziem do jazyka. U mňa si ale koleduje o 'permanentku'. IH









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.110 (?), 27.9.2019 19:09
'No predsa do mojej pivnice!' (odpoveď na otázku v názve vlákna). Na fotkách sú tohtoročné Šampiony - vizuálne podpriemer, veľkosťou vysoký nadpriemer, chuťovo špička. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 27.9.2019 21:04

Já mám Šampion velmi mladý. Měl asi 20 malých, ale chutných plodů. Jenže znovu vykvetl. Tak jsem dneska všechny květy odstranil. Mohl by na jaře znovu vykvést?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.84 (?), 27.9.2019 22:15

Nádhera, já měl na dvouletém stromku pár jablek, které rozbodaly vosy, takže jsem ani neochutnal sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika