Kam se poděl Šampion?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
host - 187.216 (?) 
4.10.2016 21:49

Jablek moc nepojím, o to víc jich doma ale projde přes odšťavňovač. Šampion je pro nás Top odrůda pro moštování, tak jsem tuto asi již údajně překonanou odrůdu před 5 lety vysadil na A2.      Stroměk se má k světu a plodí krásná a chutná jablka.     Vivat Šampion    :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.94 (?), 4.10.2016 22:58
Pre dr.Vysloužila: Myslel som to trochu inak. Nespochyňujem masovosť tohto fóra (tá je úžasná) ani možnosť čerpania poznatkov z neho všetkými nami zúčastnenými (učíme sa celý život, inak zakrnieme). To čo som chcel povedať je: Nemyslím si, že toto fórum má moc "odrovnať" nejakú odrodu čo sa týka jej pestovania, alebo inú "vystreliť ku hviezdam". Pri všetkej úcte k nemu. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.10.2016 23:02

Nejenom, že nemá tu moc, hlavně nikdo z diskutujících nemá takový záměr. Třebaže si to někteří možná myslí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.10.2016 21:35

Jaképak kam se poděl? Vždyť ho jsou plné krámy. Chuť je vyloženě líbivá pro široké masy obyvatelstva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.27 (?), 18.10.2016 7:18

OT: Já se řídím víc informacemi z fór, než oficiálními. Problém je, že z oficiálních informací hlavně u nových odrůd zjistím v lepším případě vhodnost odrůdy pro určitou polohu, v horším prakticky nic. Klasický popis k nové odrůdě slivoně je: "Plody velké, s tmavěmodrou slupkou, ojíněné, aromatické, vhodné pro konzum i na zpracování." (toto je třeba popis uváděný ze začátku prodeje u joja). Pokud si najdu na fóru zkušenosti člověka z polohy odpovídající mojí, zjistím často i negativa, která potřebuju znát více než superlativy z popisu. Teď kupříkladu čekám, jak dopadne lipnická(neznamená to že bych odrůdy co dopadnou špatně nevyzkoušel mám jojo i lipnickou ale u odrůd s negativními reakcemi jsem opatrnější jojem bych měl bez fóra nahrazenou třetinu sadu:)).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 18.10.2016 9:30

Dobrý den.
Také se řídím a čerpám poznatky z fóra. A Zahrada.cz mám za nejlepší. Ale také je kombinuji s popisy odrůd i informacemi prodejců. Docela věřím na princip, že vlastně nejsou „špatné odrůdy“, jen pro ně nevhodné podmínky.
A to je vlastně to nejpodstatnější. Co kam a k jakému účelu, případně jak ošetřovat. Proto na druhou stranu pokládám příspěvky, který popisují nějaké vlastnosti odrůd a nejde poznat podmínky, za moc neříkající. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.171 (?), 19.10.2016 5:21
U nás jsou sice Šampionů plné krámy, ale většinou pocházejí z Polska. Na bednách mají označení Champion, ale je to ta česká odrůda, jenom s kvalitnějším udržovacím šlechtěním. U nás se ve velkovýrobě vysazuje už méně. I. V.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 2.10.2017 20:59

Šampion - 2017 - štíhlé vřeteno - Mičurin II (470 m)

Není sice z kasty tzv. "rezistentů" ale zdá se, že je možná odolnější k rasám strupovitosti než marketinková rezistence nových a prý odolných odrůd, což téhle odrůdě neprávem velice ublížilo.Praxe ukazuje, příroda si svou rovnováhu zachová sama.Tedy vytvoří nové rasy strupovitosti a je po rezistentní senzaci, což praxe zjevně dokladuje. Ovšem to nebrání mohým, včetně hoby časopisům valit lidem do hlavy tyto dezinformace stále dokola.Hlavně kšeft.

Zahradě zdar, mamonu zmar. - Mičurin II (470 m)









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.135 (?), 3.10.2017 7:57

Není to citlivost ke strupovitosti, která vedla k útlumu pěstování Šampionu. Vźdyť Golden, Jonagold, Idared - to všechno jsou odrůdy ještě citlivější než Šampion a jsou jich plné regály. Nemůžu říci, že jsem na odrůdu zcela zanevřel. Ale obě virózy - gumovitost a plochovětvost se na ní projevily. Bez důsledné probírky taky plody zdrobňují. Plejáda podzimních odrůd je tak velká, že se nabízejí přinejmenším stejně chutné (Desert, Merkur,...) a pěstitelsky podstatně vděčnější odrůdy. Šampiona (+ nového Reno) si stále držím, ale jen pro doplnění a vzpomínku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.253 (?), 24.10.2017 11:54

Pane Vysloužile, zdejší fórum je pro mě velkou pomocí při výběru odrůd a podnoží pro nově zakládanou ovocnou zahradu. Mnohaleté praktické zkušenosti jsou pravým pokladem, a ty Vaše jsou pro mě obzvlášť cenné, protože se moje zahrada nachází v nadm. výšce 460 m. 

Děkuji Vám i mnoha dalším pěstitelům, kteří se již po léta věnují tomuto fóru a tím nám, málo zkušeným, opravdu pomáhají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika