Příspěvky uživatele - Jiří II

Papriky - kdy začít hnojit?, 3.5.2020 Obsahuje fotku
Moje letošní přísada paprik Slovakia, přihnojená 1 x Kristalonem "Zdravé rajče a paprika", z výsevu semen 14.2. 2020. Přesazovat budu po 15.5. na venkovní záhon. Granulovaný hnůj přidaný pod přesazované rostliny, se mi také osvědčil.
Fuchsie ze semen, 7.3.2020 Obsahuje fotku
Dobrý den, zkoušel někdo vypěstovat Fuchsie ze semen? Vloni, někdy v říjnu, jsem rozmačkal fialové plody Fuchsií, nechal nakvasit dužinu v trošce vody, potom přidal více vody a rozmícháním a odléváním vody s dužinou oddělil dužinu od drobných... celý příspěvek >
Degustace Holovousy 9.1.2020, 3.2.2020
Reluga také pochází z holovouského šlechtění a chutnala mi o hodně víc než Angold. Zatím ale nevím, jak se Reluga osvědčí v mých podmínkách.
Degustace Holovousy 9.1.2020, 3.2.2020
Je to tak. Nějak se pozapomíná na to, že jablka by měla hlavně chutnat. Takovým jsme potom ochotni odpouštět jiné nedostatky.
Degustace Holovousy 9.1.2020, 3.2.2020
Hodnocení chui je zajisté subjektivní ukazatel. Z tohoto důvodu jsem nadprůměrně chutný Angold zatím neochutnal. Tabulka má sice posunutý horní řádek, takže vychází 24. pořadí Angoldu za celkovou chuť ze 47 odrůd - ale takové pořadí bych považoval za... celý příspěvek >
Degustace Lysice 2019, 12.12.2019
U odrůd z Holovous mi v chuti chybělo něco, co by se dalo nazvat "koule".  Ale Reluga koule má, pravděpodobně díky střížovickému Topazu.
Degustace Lysice 2019, 12.12.2019
Chtěl bych se zde pochvalně zmínit o odrůdě Reluga (Golida x Topaz). Zaujala mne vůní a chutí, hodnotil jsem ji stejně vysoko jako Sirius. Má se jednat o pozdně zimní odrůdu se středně bujným růstem, má být vhodná do všech oblastí pěstování,... celý příspěvek >
Degustace Lysice 2019, 9.12.2019 Obsahuje fotku
Dne 27.11. 2019 se konala degustace v Lysicích, výsledky jsou v přílohách. Odrůda Sirius potvrdila své kvality a dosáhla hattricku. 
Globální oteplování, 22.11.2019
Každý vidí, že se mění počasí. Nedostatek vody, výkyvy teplot... Jsem si vědomý toho, že zato, co teď napíšu mohu být veřejně pranýřován, ale nedá mi to, abych se neozval. Letošní poslední jarní ranní mrazíky 14.-15. května nás připravily o... celý příspěvek >
Extenznivní sad Děčínsko, 5.11.2019
Martine, po přihlášení zde na fóru můžete kontaktovat soukromou zprávou p.Kamila Hasmana, který pěstuje jabloně nedaleko od vás, na litoměřicku. Jeho seznam pěstovaných odrůd je úctyhodný.
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 31.10.2019
Rýče ze šufánkové oceli s rovnou dřevěnou násadou, to byl a stále je středověk. Když jsem před léty kupoval rýč Fiskars za 980 Kč, stály ty "středověké" 200 - 250 Kč. Ten rýč Fiskars mi ušetřil spoustu námahy a sakrování kvůli uvolněné násadě.. Mám... celý příspěvek >
Sázení stromků v suchých lokalitách, 27.10.2019 Obsahuje fotku
Začátky bývají těžké, ale dokud vám zbývá alepoň trocha tělesné zdatnosti a když budete mít psychické odhodlání k takovému počínání, tak to jde. 1-2 roky před výsadbou (to je samozřejmě ideální stav), je potřebné začít se zkvalitńováním půdy v... celý příspěvek >
Česnek 2019/2020, 21.10.2019
Vlastní sadbový česnek nemořím, ale u kupovaného bych asi pro jistotu použil Sulku. Zrovna uvažuji o dokoupení sadby, protože poptávka po česneku je rok od roku vyšší a já ji nejsem schopen uspokojit. Když se ovšem podívám na fotografie v diskuzi na... celý příspěvek >
Česnek 2019/2020, 19.10.2019
Mě se jevila druhá polovina tohoto týdne jako vhodná pro sázení, tak jsem se do toho dal a dnes mám hotovo. Přibližně 700 stroužků je v zemi a mám pocit, že jim je tam lépe než na skládce. Oproti loňskému sázení do úplně suché půdy, bylo letošní... celý příspěvek >
Opál, 19.10.2019
Že se jablka Opal dostala dokonce až do vesmíru, to v článku nebylo. V roce 2015 je údajně poslala americká NASA svým astronautům na mezinárodní vesmírnou stanici.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika