Příspěvky uživatele - Ivan Hlavatý

Jadroviny 2019, 15.12.2019
Seriál "3 jablká denne" - dnes odrody Lucy, Jonagored a Red Cap (na foto zľava). Americký RED CAP je považovaný za jeden z najkvalitnejších klonov odrody Red Delicious. Jeho tmavobordová farba je impozantná. Konzistencia a šťavnatosť žltkastej dužiny... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 14.12.2019 Obsahuje fotku
"3 jablká denne" - ďalší diel. Dnes odrody Heliodor, Šampion a Fuji (na foto zľava). Český rezistent HELIODOR je výzorom naozaj vydarené jablko (2x najkrajšie jablko roka v celoslovenskej súťaži). Zdobí ho nádherná žiarivožltá farba, šupka je mierne... celý příspěvek >
Dají se jíst slimáci?, 13.12.2019
Ja som slimáky jedol a môžem z vlastnej skúsenosti povedať, že je to parádna pochúťka. Kamarát bol viac rokov pracovne v Paríži a keď sa vrátil, pripravil nám jedlo zo slimákov. Boli to klasické slimáky s ulitou, ja som ich len pomáhal zbierať, takže... celý příspěvek >
Degustace Lysice 2019, 12.12.2019
Holovouští taky umějí! (Reluga na foto). IH.
Jadroviny 2019, 12.12.2019 Obsahuje fotku
Seriál "3 jablká denne" - dnes 'nerezistenty' - odrody Pinova, Bohemia a Jonathan (na foto zľava). Nemecká PINOVA chutí veľmi dobre, plusom je pomerne výrazná vôňa dužiny, mínusom jej trošku nižšia šťavnatosť. Pinova sa vyznačuje vysokou tuhosťou... celý příspěvek >
Degustace Lysice 2019, 9.12.2019
Mňa zaujímalo predovšetkým hodnotenie Admiralu. Myslím, že obstál so cťou (konzistencia a šťavnatosť - prvý, chuť - druhý, vôňa - tretí). Samozrejme, je to "len" degustácia k danému dňu, daných jabĺk a danými degustátormi. Predovšetkým spoločenská... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 8.12.2019 Obsahuje fotku
Ďalší diel seriálu '3 jablká denne' - tentokrát je to trojica Gold Bohemia, Ligol a Topaz (na foto zľava v tomto poradí). Česká farebná mutácia farebnej mutácie Rubínu GOLD BOHEMIA pôsobí chuťovo mimoriadne harmonicky a príjemne, plne potvrdzuje... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 6.12.2019 Obsahuje fotku
Denne 2-3 jablká - táto zásada v stravovaní platí 😃. Dnes prišla na rad ďalšia "silná trojka". Na foto zľava: americký Golden Delicious, francúzska Florina a česká Rubinola. Ak mám hodnotiť (subjektívne!) chuťovo: FLORINA chutí veľmi dobre, v... celý příspěvek >
Kam kráčí zahrádkář?, 6.12.2019
Včera som si prečítal posledné číslo časopisu Zahrádkář. V diskusii na tomto vlákne padlo veľa výhrad voči tomuto časopisu. Ja sa ho musím teraz zastať - v posledných mesiacoch som si ho znovu začal kupovať. Predovšetkým kvôli seriálu pomologických... celý příspěvek >
Náhrada za Desert, 5.12.2019
Dozrievaním plus-mínus: Lotos, Piros, Telse, Merkur, Akane, Lord Lambourne, Matkino. Ale Desert je dezert... IH
Jadroviny 2019, 5.12.2019 Obsahuje fotku
Je tu december - čas vychutnávať si plody celosezónnej práce. Každý deň 2-3 jablká, a striedať či kombinovať odrody, vytvárať mix rôznorodých chutí - to je to 'pravé orechové'. Dnes prišla na rad trojica (na foto sprava): Coxova reneta, Admiral a Red... celý příspěvek >
Rucna pilka, 2.12.2019
Ešte ma tak napadlo - existuje aj iná pílka ako ručná? Samozrejme - je tu predsa 'piłka nożna'. To je ale už z poľštiny a o niečom úplne inom...😃. IH
Rucna pilka, 2.12.2019 Obsahuje fotku
"Ked slopat, tak do rána - ked pílka, tak poránná" - viď foto 1 😉. Takto by to znelo v 'šuránskom' nárečí. Teraz na jeseň som v priebehu pár dní vykopával 9 stromov, niektoré boli už mohutnejšie. Väčšina z Vás to pozná - postupné oholenie... celý příspěvek >
Mrazuodolné odrody jabloní a podpníky, 1.12.2019
Igor: Vyšší sklon k mrazovým trhlinám ('doskám') na kmeni je bohužiaľ genetickou predispozíciou Rubinoly. Ja mám Rubinol viac, ale aj tá ktorá je na MM106 a vo výbornej kondícii, tak mrazové trhliny má. Napriek nim prosperuje dobre a bohato plodí. ... celý příspěvek >
Jesenno - zimné práce, 30.11.2019 Obsahuje fotku
December klope na dvere, ale v záhrade sa ešte stále nejaká práca nájde. Okrem zhrabania lístia, bielenia kmeňov a rýľovania je to predovšetkým 'asanačný' postrek Kuprikolom alebo Championom. Tomuto úkonu momentálne počasie nepraje. Robili ste už... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika