Založení trávníku



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.16 (?) 
14.4.2010 16:05

souhlasím, já taky nechci dokonalý anglický trávník... jenže v této části zahrady je bohužel rozrostlá kozí noha a to takovým způsobem, že po kopnutí do země je v 10cm zeminy tolik kořenů, že toho je z metru čtverečního na půlku kolečka... o tohle mi jde především...

nechci dokonalou čistou zeminu, to ani nelze, ale tohle chci jakž takž "pročistit"...

v tom je snad můj postup doufám správný

nechal jsem si od vás tady poradit ohledně písku, žádný Bauhaus a spol... 10 minut na internetu, jeden telefon a dneska mi za 500 korun i s dopravou přivezli 2 tuny křemičitého písku frakce 0-2, v Bauhausu bych za to dal po pytlích cca. 13 tisíc!!! mazec...

navrhovaný postup: prostě prvních 15-20 cm půdy budu postupně prohazovat přes prosívačku, kořeny půjdou pryč a do toho budu přidávat dostatek písku... naznačím si jakési čtverce a budu to dělat postupně, práce se nebojím a jak jsem psal, mám na to celé léto...

je můj postup vhodný? jde mi o likvidaci změti kořenů té kozí nohy a o změnu charakteru půdy, jak zaprší tak je z toho bahno co se lepí na boty jako plastelína... a samozřejmě tím tu půdu i vyrovnám a připravím na setí trávy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 14.4.2010 16:19

Je to taky možnost. Já bych asi volil jednodušší. Trávník bych projel frézou (vertikutátorem), posypal pískem a pravidelně sekal. Bršlice tak rychle neregeneruje jako tráva a za čas se z větší části potlačí.Kdyby to nestačilo, pomohl bych si trochou Bofixu, či Tavinu. Pokud tedy   neplánujete trávník na tenis či golf.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.16 (?), 15.4.2010 18:18

koukal jsem na nějaký elektrický od Gardeny asi za 4 tisíce, to do toho klidně dám... takže tím byste to pořádně jakoby "zryl" a normálně rozsypal písek kolem dokola, aniž byste to nějak s půdou mísil? resp. zrýt tím strojem, písek, pak zase zrýt, písek a třeba ještě jednou?

stačilo by to takhle? písku mám teď navezeno z pískovny 2 tuny a plocha trávníku je odhadem 60 m2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.194 (?), 11.4.2010 9:24
Můžete mi prosím někdo poradit s mým problémem?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 11.4.2010 9:34

Pokud jste při rytí "břicha" kolem jímky narazilk na jíly, které se tváří jako plastelína, tak bych buď tyto jíly odstranil (alespoň 20 cm) a navezl ornici s kompostem a pískem, nebo (pokud Vám to umožní další stavby - plot, okapový chodník...) bych navezl na stávající terén nových 20 cm ornice s kompostem a případně pískem. 
Kompost a písek bych zapravil kultivátorem a pak je už postup jednoduchý.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.194 (?), 11.4.2010 10:33
No to je už teď docela problém, jíly jsem nechal naspod a navezl na to rekneme tech 5 cm hlíny z pole, takže už bych to nerad ostranoval, tak nevím jestli nedovést ještě dalších řekněme 5 cm hlíny a k tomu možná 3-5 cm písku, aby to v těch 15 cm bylo v poměru 1:3. Mám zahrádku 30m2, navíc za domem v řadovce, kam nemůže technika (ze zadu je další řadovka) a všechno musím nosit přes dům. Takže mám dovést další hlínu a promíchat s pískem? Je potřeba hnojit? případně koupit řekněmě 2x50l travního substrátu? Pomůže to? Set budu travní směs parkovou od firmy Aros Osiva s.r.o., kterou mi tu nechal predchozí majitel. Díky za rady PS: Kultivátor bohužel nemám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 11.4.2010 12:03

Kultivátor nahradíte rycíma vidlema, doplnil bych kompost o výšce 5cm, ornici o výšce 5cm a písek. Celková vrstva humózní ornice by měla mít 15cm, to pro trávu bude dostačující.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.194 (?), 11.4.2010 14:31
Kompost = rašelina? Zakoupil jsem v hobby marketu 2x40 litrů trávníkového substrátu, asi bude potřeba koupit ještě víc. Asi to uděllám tak že ještě navezu nějakou ornici, písek a poté do toho zapracuji ještě tento substrát. Celkově si myslím že by 15 cm mohlo stačit. Případně tedy bych dokoupil ještě dva pytle rašeliny. Poté to nechám asi dva týdny ležet a pak začnu se setím trávníku. Ale těžko říct jestli bylo možné postupovat lepším způsobem, možná jsem měl starou trávu spálit roundupem, možná by pak šly vyryté hroudy lépe rozbít. Snad se trávník poté ujme, už jsem mu pořídil i nějaké trávníkové hnojivo, ale jak jsem psal, jsem zahradník začátečník, ale hezká tráva je krása, krásně se po ní chodí nebo na ní leží :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.117 (?), 22.4.2010 17:19

V každém hobby marketu se prodává přímo kompost v pytlích, cena je plus mínus podobná jako u trávníkového substrátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.34 (?), 31.5.2010 14:17

Ahoj, mam zaorano, rozhrabano a uz je to celkem slehle. Co me stve je, ze pri rozhrabavani se objevuje velka spousta kaminku - sterku a popela velikost cca 1-4cm snazil jsem se to co nejvice vysbiravat atd. ale spousta tam zustala po stavbe atd. Hlina je takova cernozem spis bych rekl po namoceni blativejsi ale pisek ani substrat davat nebudu protoze na to nemam. Drive tam travnik byl ale letos jsem to cele vzal roundapem preoral do 15cm a chci novy.

Zajimalo by me jak hodne vadi tyto kaminky v budoucim novem travniku vzdyt se to prece po zaseti prevalcuje a nemel by byt problem ne? Nekde jsem tu cetl ze to lidi snad prohazujou pres zednickou prohazovacku ale to bych se zblaznil je to cca 400m2. Co Vy na to mam sanci na pekny travnik i kdyz budou kaminky a nedam pisek a substrat? Dik Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika