Založení trávníku



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Foinikia - (3) - 18.36 (?) 
11.7.2010 11:05

Zdravím trávníkové znalce.

Chtěla bych se zeptat jak je to s herbicidními přípravky v případě, že se po většinu dne prohánějí po zahradě psi (čivavy).Může jim to uškodit?

Chtěla bych založit trávník v místech, kde jsou zbytky brambor a spousta plevele.Chystám se postupně všechno vyplet.Nebo myslíte, že by bylo lepší použít herbicid?

A je vůbec možné stihnout přípravu půdy a výsev ještě teď do zimy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 11.7.2010 11:25

Pokud budete pracovat s Roundupem, můžete psíky do terénu bez obav vypustit třetí den.

Pletí nemá smysl, je ve srovnání s roundupem takřka neúčinné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.250 (?), 13.7.2010 15:31

Dobrý den pane Mirku, díky za Vaše předešlé odpovědi. Já půjdu cestou Gardeny i přes některé výtky. Chystám se zavlažovat jen trávník a materiál mě vyjde na cca 10.000 Kč – za tolik mi to firma určitě neudělá. Jinak jsem využil Vaši radu a sestavil si systém na gardena.com. Česká verze sice nefunguje (nejdou instalovat rotační zavlažovače) ale anglická verze dost pomůže. Měl bych nyní snad poslední 2 dotazy:
  - tu onu již zmiňovanou redukci voda/vzduch můžu sehnat kde? A jak to vypadá? 
  - jak nejjednodušeji napojit klasickou 3/4“ hadici na podzemní rozvodnou trubku 25 mm? Existuje nějaká jednoduchá spojka? Připojovací krabice za 500 mi přijde opravdu zbytečná. Jde to i jinak?
Jinak ohledně Vašich fleků v trávníku mě napadlo, zda nemáte psa či dítě, které by do trávníku čurali. Zatím díky. S pozdravem, Vladimír K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LordMirdas - (28) - 129.34 (?), 13.7.2010 16:30

Dobrý den, synovi je 10let a kdybych ho viděl jak čůrá na trávník bych si asi všiml:-)) a pak máme jen kocoura a ten očůrává kdeco, ale trávník myslím že ne.

Onu redukci koupíte tam kde prodávají kompresory a příslušenství a nebo sem ji viděl normálně v OBI či Hornbachu. Na napojení Vaší trubky jsou jednoduche spojky, ale většinou se musejí použít dvě. Možností je víc. Přikládám foto pro příklad. Ať se daří Mirek S.

pps_spojka
pps_spojka
hadicnik
hadicnik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.33 (?), 3.10.2011 12:57

Zdravím všechny trávníkáře :o)

V létě jsem zkultivoval a zjistil že je hlína (spíše jíl) hrozná, tak jsem nechal navézt hlínu s pískem a když vyrostl plevel do dostatečné výšky, zničil jsme ho řádně Roundoupem... Před setím jsem prokypřil půdu, ale byl tam docela velký výskyt ztvrdlých hrudek, které jsem se snažil v co největší míře vyhrabat, ale přeci jenom tam některé zůstaly (bude to vadit růstu trávníku?). Pužil jsem travní osivo Barenburg Gazon asi minulou sobotu a uválel. Bohužel byla půda mírně vlhká a válec mi nalepením hlíny na něj udělal v urovnané půdě malou neplechu. Už jsem do toho nechtěl hrabat, abych chozením po terénu neudělal ještě větší neplechu. Zajímá mě, jestli se dájí ďůlky z jara dosypat (hlínou?) Ještě po uválení hlíny zůstal terén s mírnými nerovnostmi, ale už jsem taktéž do zasetého nechtěl hrabat - můžu taktéž na jaře popřípadě dorovnat? Nebo prosím o info jak správně postupovat?...

Děkuji moc všem za rady!

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.33 (?), 10.10.2011 10:01

Jak jsem psal v příspěvku výše, mám 14 dní zaseto Barenbrugem Gazon, ale zatím výsledek dle mého velice chabý...

Osivo bylo dle mého názoru vorvnoměrně a uválené. Až do změny počasí bylo zaléváno 1-2krát denně.

Myslíte, že ještě něco vyroste?......

 

Díky moc, Tomáš


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.75 (?), 10.10.2011 11:01

Výsledek je úplně normální. Je podzim, bylo by bláhové si myslet, že tráva nyní poroste závratným tempem jako na jaře. Nyní už vám to moc nepoporoste, samozřejmě podle vývoje počasí. Pokud se budou teploty držet nad nulou, pomalu to bude přirůstat, až klesnou k nule a pod nulu, růst se zcela zastaví. Přes zimu nadzemní část zcela jistě odumře. Bujný růst a standardní zahuštění trávníku očekávejte až na jaře, od dubna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.33 (?), 10.10.2011 11:17

Pokud je výsledek normální, uklidnil jste mě!! :o) Měl jsem strach, že je něco špatně...

Díky moc za odpověď

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.33 (?), 19.10.2011 10:41

Tak trávník trochu zhoustl, ale stále jsou na některých místech prázdné fleky.  Co mě trochu vyděsilo, že se terén dost zvlnil i přesto, že byl srovnaný a uválcoavný, docela mě to štve. Je nějaká možnost to na jaře dorovnat? Dosypat spíše pískem nebo hlínou? Při jarním dosývání je potřeba půdu prohrábnout hráběmi a znovu uválet? Uválet celý pozemek a pokud ano kdy nejlépe?

Předem děkuji

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.33 (?), 23.10.2011 17:57

nikdo neporadí jak nebo čím a hlavně kdy dorovnat terén?... Díky Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika