Založení trávníku



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 33.198 (?) 
24.10.2011 9:07
Zdravím, Terén se dá doplnit kdykoliv, ale já bych byl trpělivý a chvíli počkal. Pokud je půda nakypřená čerstvě, bude si nějakou chvíli sedat. Počkal bych, až bude trávník přiměřeně vzrostlý a pak bych ho posekal a prohlubně doplnil prosátou zeminou, nebo substrátem s pískem, případně ještě doplnil osivem. Dělal jsem něco takového když jsem rušil stromky a keře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 240.3 (?), 30.10.2011 7:14

Jsem na tom podobně jako Tomaš, 15.9. jsem zasel travu, ale bohužel nepršelo tři tadny, tak sem jen zaleval a zaleval, ale trava přirustala pomalu. Pak přišla zmena pocasi a rust je již minimalní. Misty je trava pekne husta, misty prazdne fleky a velikost je taky ruzná od cca 7cm po nulu, převazuje vyška okolo 3-4cm. Ale ještě jsem ji ani nesekal. Dotaz tedy zní: mam travu ještě posekat, nebo to nechat až na jaro? jde mi oto aby se kořeny zahustily, zase mam strach, že když tam vjedu, tak travnik zničím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 30.10.2011 8:01

A proč si myslíte, že když posekáte 7 cm trávu, tak se jí zahustí kořeny? To by mě zajímalo,  kde se berou takové hlouposti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.66 (?), 31.10.2011 10:01

Četl sem v diskuzích, že tráva se po setí, nemá sekat nízko, ale ve výšce cca 5cm, aby se trávnik zahustil, a pořádně zakořenil. Takže právě proto nevím, zdali mám travník posekat, nebo nechat tak být, abych ho ještě nezničil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 31.10.2011 10:25

Nechte ho tak, na jaře trávník obnoví růst a koncem dubna budete mít hustý pažit. Na jaře dosejte jen zcela vyholená místa, bez vegetace. Propadliny vyrovnejte rovněž na jaře přidáním zeminy s přimíchaným travním semenem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.66 (?), 31.10.2011 10:52

ok, díky za názor, nechám to tak, a na jaře uvidíme... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.45 (?), 3.11.2011 19:45
Teraz v chladnom jesennom počasí má tráva malé prírastky, takže efekt zahusťovania častým kosením sa nedostaví. Na druhej strane po založení trávnika na jar, keď je teplo a vlhko, mám odskúšané, že častým kosením sa urýchluje odnožovanie a zahusťovanie trávy. Prvé kosenie mladej mäkkej travičky som vždy robil kosákom (srpom). Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.33 (?), 15.12.2011 15:38

Trábník žloutne :o((čím by to mohlo být? Co špatná aplikace podzimního hnojení??Půjde to nějak zachránit??

 

Děkuji

Tomáš


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 15.12.2011 15:58

Já bych v tom neviděl větší problém, mně se zdá na prosinec docela hezký. Každopádně udělal od října pěkný pokrok. Bylo sucho, možná není všude stejně kvalitní zem. Myslím si, že na jaře hezky obrazí, teď s tím nemá cenu stejně nic dělat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.33 (?), 21.12.2011 12:06

Děkuji za uklidnění a věřím tedy, že jaro ukáže co z toho. Je nutné dosypat některé prohlubně a osivem prohodit některá prázná místa. Mám také pohnojit nebo použít trávníkový substrát? Děkuji Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika