Založení trávníku



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
host - 111.65 (?) 
31.3.2012 11:55

zdravím, před 9 dny jsem zasel travním osivem Král trávníků a bohužel dodnes ani zmínka o tom že by se travě chtělo zvedat nebo bněco podobného.Zalévám každý večer, nyní dva dni prší a teploty sice klesly k 8 stupnum, ale stále nic.Máte někdo zkušenost s tímto osivem?Za jak dlouho tak vyklíčí jestli tedy vůbec vyklíčí..

Děkuji za radu... pomoc Viktor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 182.192 (?), 31.3.2012 14:50

Vyklíčí určitě, jen když je chladno to déle trvá. Já vysela už koncem února a trvalo to 3 týdny, ale konečně už mám zeleno. :-)  Zmrznout tráva opravdu nemůže, semínka jen čekají na vhodné podmínky, pak už to jde rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.33 (?), 3.4.2012 15:43

Trávník se pomalu zelená, pár míst je holých a je nutné je dosýt a terén je potřeba dorovnat. Mám připravené hnojivo Rasen Floranid od Compo a chtěl bych poradit jak nyní postupovat? Mám nejdříve dorovnat terén a popřípadě jak postupovat? Dosypat nerovná místa a srovnat latí? a až poté hnojit? Nebo nejdříve pohnojit a až poté dorovnat?

Hlavně prosím o radu jak postupovat při dorovnání pozemku.

Děkuji moc všem za pomoc

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.30 (?), 9.4.2012 21:35

Dobry den vsem, hodiny to tady procitam, takze nemam (zatim) zadne dotazy. Tech informaci je tady skutecne dostatek. Mam v planu poradnou obnovu stareho travniku, takže od provzdusneni, typ vertikutátoru, pres druh pisku a travniho semene az po udrzbu, to mam teoreticky zmaknute.-)      

diky vsem za zkusenosti a jejich sdileni! Tomasi          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 95.33 (?), 17.4.2012 17:56

Hezký dobrý den všem. O víkendu jsem tedy dorovnal terén 1m3 hlíny a ještě bylo málo. Navozil kolečka kde bylo potřeba, přítelkyně rozhrnula hrabičkami a já dorovnal latí -(stejně je to hrbolaté :o((... ) Doseli jsme dorovnaná místa a zbytek, kde bylo potřeba a nyní jen čekáme, co to přinese??? Doufejme, že to k něčemu bylo...

Měj te se a trávníky ať se zelenají!

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 95.33 (?), 24.4.2012 10:10

Nevím jestli je to normální, ale tráva roste strašně pomalu přestože byla pohnojená a dvakrát denně zalitá. Nemluvím jen o nově zaseté, ale i té, co jsme zaseli loni. Má cca 4cm a někde maximálně 7cm a přitom sousedi, kterým sela firma mají již posekáno a výška před posekáním někde u 10cm ale celoplošně... Nějaké doporučení??...

Díky Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.7 (?), 24.4.2012 10:27

Chcel by som pomaly rastucu travu, ak je inak pekna husta. Staci menej sekat...

Ono kazda sorta je ina a ma ine naroky a nastup za roznych podmienok. Doteraz bolo dost chladno a trava najlepsie rastie v lete, za predpokladu dostatku vlahy a zivin. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 24.4.2012 11:48

No co byste dělal, radujte se, že vy sekat ještě nemusíte. :-)))

Pokud to není uschlé, tak co řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 95.33 (?), 24.4.2012 15:13

Když já už se tak těším, až to bude nějak vypadat a zatím poráááád nic :o)) Ale chápu, později budu rád, že to tak rychle neroste... Dííííky dík, budu trpělivě čekat laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 95.33 (?), 3.5.2012 10:53

Trávník se pomalu rozrůstá a jelikož je v něm mnoho plevele, rád bych ho před sekáním postříkal bofixem. Jde mi o to, že jsem cca před 3mi týdny dosel a nerad bych zničil nově vyrůstající trávu. Po jaké době můžu bez následků postříkat bofixem a pak následně posekat?! Nyní je tráva na některých místech docela vysoká a pokud by to mělo trvat ještě týdny, budeme mít na zahradě 1/2 metrovou travičku :o))

Díky za rady

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika