Založení trávníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 144.98 (?) 
4.4.2009 20:58

Dobrý den. Podle vaší odpovědi tedy nic nepokazím, když na 200 m2, použiji k promíchání a připravení půdy i 7 m3 písku. Do hloubky 10 - 15cm. Písek bych chtěl použít frakce 0 - 2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 49.179 (?), 2.9.2009 18:02

Letos už asi zasetí trávníku nestihnu a tak nyní připravuji půdu na jaro.  Prostě na hloubku rýče jenom klasicky otáčím půdu a nerozbíjím ani velké hroudy- prostě nechávám to ve velmi hrubém stavu.  Tak jsem to dělával vždy podle instrukcí na podzim na užitkové zahradě aby plevele vymrzly atd. Plánuji že to rozhrnu hráběmi a vyrovnám až např. týden před setím. Je to dobrý postup nebo to mám už letos hned uhladit?  Zhruba vyrovnaný terén mám.  děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.69 (?), 2.9.2009 18:44

Záleží na množství plánované investice z hlediska peněz/času - což se může odrazit i v požadované úrovni mechanizace na úpravu terénu. Také je důležité vědět, jaký očekáváte výsledek (jak rovnou a upravenou plochu požadujete, jaký trávník by to asi měl být).

Přerytím na podzim a dorovnáním před jarním setím nic nezkazíte, je to rozumné řešení. Doporučil bych několikanásobnou ochranu před plevelem pomocí totálního herbicidu typu Dominátor, Touch Down atd (pokud máte na ploše plevel ve větší než malé míře). Nyní, pokud máte půdu přerytou "na hrubo", nechte plevele narůst a aplikujte totální herbicid. Na jaře můžete provést dorovnání terénu, nechat to několik týdnů ležet ladem a opět aplikovat na plevel, který vytoste (nebo tento krok vynechat). Ve finále už jen narušíte slehlý povrch třeba hráběmi a můžete vysévat.

Je to velice obecné doporučení, které můžete modifikovat dle svých možností, jak jsem zdůraznil na začátku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.179 (?), 2.9.2009 19:04

Žádná mechanizace nebude a na jaře už jen hrábě. Je to 400m čtv. Roundopem už je plevel zlikvidován před rytím.   Je jasný že na jaře resp. ještě letos se plevel objeví a tedy nějaký čas před setím ještě jednou trochu na jaře mechanicky a kompletně tot. herbicidem postříkám.  Jak píšete i já jsem to měl tak naplánované, ale nestydím se zeptat. díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.179 (?), 7.9.2009 18:15

Trochu teorie. Když např. zaseji trávník 1.dubna, kdy je předpoklad že bude mít oněch 10cm na první seč? Ptám se proto, že již 1.června bych na delší čas potřeboval odjet a péče resp. zalévání bude váznout. Jak to vidíte? Nebude problém? Bude to směs do sucha. dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.69 (?), 8.9.2009 12:10

Rychlost klíčení a růstu trav je dána především teplotou (startovní teplota půdy pro klíčení semen se pohybuje kolem 10-12 stupňů). Když bude stabilně vyšší teplota, klíčení a růst trav je rychlejší - při nižší teplotě pomalejší. Pokud budou okolnosti příznivé, odhaduji, že do měsíce budete mít 10cm travní porost. Předpokládám, že travní směs do sucha je složena převážně z různých druhů kostřav (asi hodně kostřavy ovčí) a lipnice luční.

Od dubna se již vysévat dá. Vidím to jako reálné řešení, za dva měsíce by měl být trávník schopen vydržet bez každodenní péče. Ale pokud bude bez vody delší dobu, tak mu to - vzhledem k mělkému prokořenění - dobře neudělá. Hodně záleží na počasí a na době, po kterou bude trávník vydán jeho rozmarům.

Po 2-3 měsících po založení by měl být trávník zalit několikrát za týden (tak 3x).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.179 (?), 21.10.2009 18:21

Na jaře budu sít a tak jsem zkoušel, kam mi dostříkne voda při zalávání trávníku. Odhaduji to tak na 6m ale já bych potřeboval dostřik tak  cca 20m což je pochopitelně utopie. Pochopitelně jak vidno na konec pozemku nedostříknu tak tam budu muset nějak vstoupit asi do zaseté trávy ale zatím nevím jak. Je nějaký fígl na tuto situaci? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.168 (?), 21.10.2009 19:20

Položit tam rozstřikovač předem a potom jen k němu pouštět vodu (těch pár čtverečních decimetrů se dá zalátat drnem odjinud). Nebo přímo udělat nyní závlahy. Občas se dá do čerstvého trávníku taky vstoupit když zrovna bláto nebude vytrhávat hroudy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.226 (?), 22.10.2009 7:13

keby ste to bol zrovnal pred tromi týždňami tak tráva už mohla mať 5 cm... ja som to vtedy dosieval a stále odvtedy je silná rosa ráno a teraz dosť často aj prší tak že tráva je už celkom pekná... má 5-6-cm... a to všetko je bez polievania... preto sa seje na jeseň...na jar sú s tým iba problémy so sledovaním počasia a polievaním... Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.179 (?), 22.10.2009 9:25

Jedná se o pozemek u domu, který bude na prodej a nějaký drahý zavlaž. systém v životě už nepoužiji- vyhozené peníze.  Musím vymyslet něco bez zbytečných dalších nákladů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika