Příspěvky uživatele - Maty

Rozkvétání 2018 M+B, 31.3.2018
Tak u mě na zaradě narašené meruňky nepřežily tuhé mrazy předminulý týden, na 4 stromcích sem tam květný pupen na koncích letorostů. Možná nejlépe dopadla Leskora. Koito, Pincot a VP bude letos jen dělat stín :). Broskvoně jsou bez poškození,... celý příspěvek >
Stavba udírny, 17.7.2017
Co člověk, to názor. Já se taky přidávám ke skupině, kteří dub na uzení nedoporučují. Důvodem je "smrad" z kouře, oproti "vůni" z hoření buku (a nedejbože ococných dřev), která pro změnu až vykrucuje nos. A je jedno, zda oheň hoří v krbu,... celý příspěvek >
Jak si stojí slivoně v letošní sezóně?, 18.6.2017
Budu stručnější, ostravsko 323mnm: 1. Peckoviny - švestky bez ohledu na odrůdu prakticky žádné nebudou, kvetly bohatě, ale venku v době květu byly jen 3°C, třešně na tom jsou stejně, u meruněk (byť kvetly stejně okolo 30.3.) je krásně vidět, jak... celý příspěvek >
Papriky, 17.6.2017
Nejsou přehnojené, tzn. nedával jste umělá hnojiva při výsadbě přímo ke kořenům? Pokud ano, tak vydržte, po deštích se hnojiva trošku vyplaví a rostliny se chytnou. M.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 5.5.2017
Zdravím sadaři, dovolím si malé zhodnocení k dnešnímu dni na mé zahradě, co se monilie peckovin a propadu plůdků po mrazu týče. Pincot - katastrofa, postižené letorosty monilií okolo 30%, propad plodů masivní Kioto - bez monilie, propad... celý příspěvek >
Kdy postřik proti kadeřavosti?, 21.11.2016
U nás na ostravsku před dvaceti lety nikdo nestříkal broskvoně proti kadeřavosti, o tu se postarala všudypřítomná síra v ovzduší. Dnes bez ošetření (únor, březen) nelze broskvoně úspěšně pěstovat. Postřik v listopadu podle mě ale velký účinek... celý příspěvek >
Sklená vata záchrana před hryzci?, 8.11.2016
Máte pravdu, rozšířil jsem si obzory, kuna není hlodavec :), nicméně je to také škodná :)
Sklená vata záchrana před hryzci?, 8.11.2016
Je kuna hlodavec? Je. Je hryzec hlodavec? Je. Kuna "miluje" skelnou (čedičovou, kamennou) vatu v izolaci střešního pláště (podkroví). Touto jednoduchou dedukci usuzuji, že skelná vata není pro hryzce překážkou. Kořeny ji stejně časem prorostou. To je... celý příspěvek >
Nákaza česneku, 6.11.2016
Je blbé, když někdo takto napadený česnek prodává jako sadbu...
Uzeni horkym kourem, 5.11.2016
Mám pro Vás pár postřehů. Udírna se před vložením masa musí velmi dobře rozehřát (vysušit). Je normální, že při zatápění se na stěnách (nebo na kouřovodu) sráží vlhkost. Já topím ve zděné udírně první dvě hodiny (bez masa...) určitě přes 100°C. Po... celý příspěvek >
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 4.10.2016
Udělal jsem to stejně, rajčata, papriky i okurky, vše šlo ven. Zůstaly pouze kozí rohy, ty jsem už nestihl oškubat. Podle mě b rajčata tento týden stejně nepřežily.
Úroda meruněk 2016, 17.7.2016
Naprostý souhlas. Letos podmínky meruňkám moc nepřály, jako jediná bez nějakých velkých strát to zvládla Kioto. Pincot nakonec velmi opadal, VP (teď se začíná barvit) taktéž, Darina Vecot, Bergeron - vše pouze pár plodů. Kioto je také ce se týče... celý příspěvek >
Co zasít, nebo zasadit v červenci?, 17.7.2016
Zelené hnojení na příští bohatou sklizeň a pro snůšku pro včely.
Úroda meruněk 2016, 14.7.2016 Obsahuje fotku
Přikládám fotku dozrávajícího Kiota, jako jediné skoro bez úhony přežila mrazíky a další rozmary počasí (kroupy, sucho, mnoho vláhy...). Pincot a VP měly jen pár plodů na ochutnání. Martin
Skimmer azuro, 6.7.2016
Měl jsem (a stále tak trochu mám) stejný problém. Před cca měsícem jsem instaloval bazén a taky mi to teklo. Když se voda v bazénu ohřála, tak jsem vlezl dovnitř a šrouby dorval co to šlo. Dnes, po 14 dnech od dotažení, je vcelku klid, trošilinku... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika