Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?



host - 149.37 (?)
18.11.2013 16:48

Tak expanzní přístroj se vůbec neosvědčil, je to k ničemu, raději počkat u krtince s motykou, vyhodil jsem oknem 1500kč což je dost peněz...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 21.11.2013 12:47

Pánové, netahejte se o slovíčka. Všichni víme, že v přírodě neplatí skoro nic "výhradně". Je fakt, že málokde vidíme přes den pobíhat krtky po trávě mezi krtinci.  Draví ptáci řídící se zrakem asi na jejich populaci nebudou mít zásadní vliv. Nevím jak obecně kočky, ta naše nezakousla krtka ani když jsem ho před ní vyryl, třebaže na myši a hraboše byla kadet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 21.11.2013 14:12

Možná to uniklo pozornosti, ale předmětné slovo "výhradně" již bylo opraveno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 18.11.2013 15:04

Pasivní ochranou jsou i protipodhrabové bariéry v migračních trasách a pod polocením pozemku. Stačí 1/3 šíře králičího pletiva...boha, to zní tak učeně! Blednu závistí, takovou větu se mi málokdy podaří zplodit! Akorát nějak nechápu, jak se pozná, kde jsou ty krtčí migrační trasy. To je nějaká vyhláška, kterou vydává váš OÚ. Krtek si to přečte a pak ví kudy má migrovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.11.2013 15:19

A to si Františku představte, že po několik let za sebou se k nám na zahradu krtci z pole stěhovali pásem širokým 9 metrů. Takže mi stačilo 12 metrů pletiva širokého 30 cm aby pokračovali silničním příkopem jinam a neodbočily do zahrady/sadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 18.11.2013 17:29

Nenechte vášni cloumat svým majestátem. Takové přízemní potažmo podzemní téma za to nestojí. Taky jsem viděl krtky běhat ve dne po venku, kolem hromady kamení, než jsem se vrátil se vzduchovkou byli fuč. Asi byli v říji. Celé je to o tom, že nás krtci, na rozdíl od tříletých dětí, neskutečně s... u.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.226 (?), 18.11.2013 16:14

Můžete, prosím reagovat na to, zda použití granulovaného dusíkatého vápna může být příčinou neúspěchu? Pokud používáte jiné, prosil bych o bližší specifikaci ev. dodavatele! 

Za StopGel jsem pár tisíc utratil - bez zjevného účinku.

Samozřejmě že další horentní částky jsem "vrazil" do mnoha dalších "zaručených" metod. To že zde pátrám, je známkou marného snažení.

Asi nejjistější bude trpělivost a motyka při ruce. Na to mám ale příliš mnoho práce a pozemek na hlídání moc veliký.

Zdar a sílu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 149.37 (?), 18.11.2013 16:48

Tak expanzní přístroj se vůbec neosvědčil, je to k ničemu, raději počkat u krtince s motykou, vyhodil jsem oknem 1500kč což je dost peněz...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 18.11.2013 21:53

p.149.37 -doufejme, že tu zase nebudu označen za prodejce, ale nesouhlasím s Vámi. Kieferle W2 je plně funkční přístroj ale práce s ním má svá specifika, tak jako s každým podobným výrobkem. Přečtěte si něco o použití zde zmiňované klešťové pasti.Taky vyžaduje dodržení řady podmínek. Klešťová past(a jí odvozené podobné produkty) a Kieferle W2 považuji za jediné funkční mechanické způsoby likvidace krtka a hraboše.Rozdíl je v tom, že provoz klešťové pasti už po pořízení nic nestojí, do expanzní pasti je třeba kupovat "jateční devítky". Na zahradě a několika loukách mám vystřílenou polovinu krabičky nábojů. Podařilo se mi vyčistit cca 0,6 ha zahrady a stejně velkou louku u lesa.Pravda je, že po cca měsíci klidu se nyní začínají stěhovat další nové kusy na předtím vyčištěná území a je přesně vidět kudy ty jejich koridory vedou. V mém případě vždy tzv."od lesa" - prostě z neudržovaných sousedních křovin apod.Expanzní past taky vyžaduje každodenní pravidelnou kontrolu a případně přemístění či úpravu, ale není třeba s ní pracovat v rukavicích ani jí jakkoliv omývat od pachu člověka. Někde mi funguje naprosto dokonale a každých 24 hodin ji pouze přebiju a posunu do teritoria dalšího loveného kusu, někdy se týden nechytám a krtek mi ji zahrne z naprosto nečekaných směrů apod. Je to prostě lov -vyžaduje trpělivost a hlavně vysledované zvyky a návyky loveného kusu. Až budete vysedávat s motykou u krtiny tak to pochopíte velice rychle. Na to fakt nemám čas. Chemii do zahrady cpát nehodlám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 18.11.2013 22:34

Jak jste uvedl, výrobců Dusíkatého vápna není mnoho, zato baličů spousta. Kupuji rozvažované z profibalení 50 kg v blízkém velkoobchodu (patřícího do imppéria pana A.B. co by chtěl být ministrem financí). Vždycky si přinesu kyblíček od trávníkového hnojiva a do něj mi to naváží. Kyblíček má přiléhavé víčko, takže vím, že se mi tam jen tak náhodou nějaká vzdušná a podobná vlhkost nedostane. Velkoobchod má poměrně dobrý obrat, tak věřím, že i když se jedná o rozvažovaný pytel, je DV určitě čerstvé. Kyanovodík se uvolňuje pouze při prvním zvlhnutí a pak to je jen "vápenný hydrát se sazemi".

Je pravdou, že u nás je půda těšší, dosti hlinitá a jaké výsledky lze dosáhnout na lehkých půdách nevím. Napište jakou máte půdu, jestli jste ve volné krajině nebo v centru obce apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.9 (?), 19.11.2013 8:14

Tak jsem prolítnul diskusi a nějak se v tom motám. Co je to tedy za vápno? Asi normální nehašené hrudové vápno. Nebo se pletu?

Ještě k bouchací pasti Kieferle W2. Nemá někdo zkušenost, aby porovnal W2 se Swiss pastí na hraboše či s klasickou levnou klešťovou pastí.

Vždyť jdde vždy o mechanickou likvidaci krtka, tak proč platit draze, když i klešťová past funguje. Nebo je to jinak? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika