Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 55.70 (?) 
18.11.2013 11:49

Moje aktuelní zkušenosti s dusíkatým vápnem:

O této možnosti jsem četl již před časem a neprodleně jsem ji vyzkoušel - bez jakéhokoliv účinku. Nezaléval jsem ale vodou, takže po přečtení tohoto příspěvku jsem zakoupil 3 kg a zaléval. Výsledek je ale opět nulový, krtek mě to třeba vyhrabe zpět na povrch a nebo jen dá novou ucpávku. Také jsem se dočetl že dusíkaté vápno pomáhá zlikvidovat pařezy. Shodou okolností jsem teď pokácel pár bříz. Do pařezu jsem vyřezal mělký důlek a zasypal vápnem a zalil vodou. K mému překvapení vápno vůbec nereaguje, granule jsou i po 14-dnech máčení téměř neporušené. Pokud se to podobně chová i v zemi, kladu si otázku, kdy a jak se ten jedovatý plyn vůbec vyvíjí? Může být problém v granulích? Od svého dodavatele jsem se ale dozvěděl, že jiná forma dusíkatého vápna (prášková), se u nás nesežene-je jen jeden výrobce - v Německu.

Otazník...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 14.199 (?), 18.11.2013 11:54

Zkusil jsem vápno sice v menším rozsahu, ale se stejným výsledkem. Někdo prostě popletl karbidové a dusíkaté vápno, to je na netu běžné. Pařezy se likvidují ledkem, to zas do toho někdo připletl třebas ledek vápenatý a vyšlo mu z toho dusíkaté vápno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.11.2013 13:21

Při čtení tohoto vlákna se mi zobrazuje kontextová reklama

Taky můžete zkusit hledat tento popis přípravku:

STOP GEL PROFESIONAL na likvidaci krtků, hryzců, hrabošů, myší, krys a potkanů kartuš 300 g. - profesionální nástraha, jed na likvidaci všech škůdců. Pasta škůdce láká svou intenzivní vůní. Vytlačuje se přímo do míst, kde škůdci běhají.
Gel škůdci sežerou nebo do něho stoupnou a jak se čistí, nástrahu olíznou a tak se jim dostane do těla. Při likvidaci krtků, hryzců, hrabošů se gel vytlačuje přímo do chodeb v zemi.

Při likvidaci krtků odkopněte krtinou, vytlačte gel do chodeb a zase zahrábněte. Nedotýkejte se půdy rukama a nenechávejte chodbičku otevřenou!!!

GEL likviduje škůdce již 3.den.

Jak jsem psal v minulosti, čerstvé dusíkaté vápno je pro mne nejlevnější extenzivní způsob, jak na krtka. Nezabírá na hraboše (mají otevřené nory) a nezabírá dostatečně rychle při migraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 14.199 (?), 18.11.2013 13:56

Různejch gelů, dýmů, pískadel a jiných potvor zkonzumovali moji krtci kvanta za drahé peníze a výsledek byl, že jim to buď velmi šmakovalo, nebo nevadilo, snad je to i lákalo (deramax). jediné co funguje, je trpělivě opakovaně líčená klešťová past.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.11.2013 14:05

Intenzivně pracuji na zahradě pouze o víkendech, klešťové pasti mám taky, ale nemám čas na opakované líčení.

Pasivní ochranou jsou i protipodhrabové bariéry v migračních trasách a pod polocením pozemku. Stačí 1/3 šíře králičího pletiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.11.2013 14:20

Krtci se běžně přemisťují a migrují z místa svého zrození na nová stanoviště po povrchu země.  A to docela hbitě smiley. Takže protipodhrabové bariéry samy o sobě nic neřeší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 18.11.2013 14:29

Souhlasim s panem PP., jedine co se mi osvedcilo (a po porizeni je beznakladove) je opakovaně líčená klešťová past. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.11.2013 14:35

Pro většinu povolených jedů je protijedem vitamin E.

Proti klešťové pasti krtky chrání pouze líná obsluha.

Pravidlo číslo tři říká, když je nejhůř, použijte kombinaci všech dovolených způsobů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.11.2013 15:04

Pro většinu povolených jedů je protijedem vitamin E

Spíš asi vitamin K. Ale ani ten by při otravěn větší dávkou nepomohl. A vy ho máte doma po ruce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.11.2013 15:12

Máte pravdu, děkuji za opravu je to K.

Mám veterinární pro kočky, ale bude už prošlý, protože jsem jej nakupoval před 5-7mi lety spolu s jedem na hryzce a nemohl vyloučit, že některý přiotrávený kus nebude úlovkem. No kočky hryzce nosily sice před dveře, ale příznaky otravy neměly, tak k podávání Káčka nedošlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika