Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
18.11.2013 14:31

na povrchu mám kočky a párek poštolek.

PS: Lišky dávají dobrou noc za kopcem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.11.2013 14:42

Krtek se na delší vzdálenosti přemisťuje výhradně v noci (ve dne jen vyjímečně). Takže poštolka je mimo soutěž. To už spíš sova. Kočky a lišky mají určitou šanci, pokud jsou ve správný čas na správném místě. Ale například když vidím, kolik je v naší vesnici koček (hodně) a krtků (skoro všude), tak si myslím, že kočka je chabý lovec a na krtka si nepřijde. Jó krtek - nepodceňovat!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 18.11.2013 15:07

Krtek se na delší vzdálenosti přemisťuje výhradně v noci...tomu nevěřím. Sám jsem několikrát načapal krtka na povrchu ve dne v místě, kde nebyly žádné krtince, takže jsou z toho usoudil, že se krtek právě hledá nový domov a je na cestě do něj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.11.2013 15:25

Byl by hloupý, kdyby běhal ve dne. Na povrchu je velmi zranitelný a ve dne mnohem víc, než v noci. A věřte, že krtek je všechno, jen ne hloupý tvor. Je sice téměř slepý, ale den a noc rozezná. Ten zbytek zraku mu slouží právě k tomuto účelu - aby bezpečně rozeznal den a noc. Měl jste štěstí, občas se sice krtek z nějaké příčiny dostane na povrch i ve dne, ale není to pro něho standardní záležitost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 18.11.2013 15:46

Měl jste štěstí,...a proč prostě nepřipustíte, že vaše tvrzení, že krtek se přemisťuje výhradně v noci je nepravdivé. Místo abyste rozumoval nad tím jestli jsem měl štěstí nebo co. Prostě napíšete hloupost a když vám někdo řekne, že má praktické zkušenosti jiné, tak trváte na té své hlouposti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.11.2013 15:53

Promiňte, ale špatně jste si to přečetl. Napsal jsem totiž:

"Krtek se na delší vzdálenosti přemisťuje výhradně v noci (ve dne jen vyjímečně)."

Ale máte pravdu, slovo "výhradně" není to pravé ořechové, v kontextu s dovětkem v závorce, proto je opravuji na "převážně, většinou, téměž vždy". wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 18.11.2013 16:05

Ano špatně jsem si přečetl. Ale to nic nemění na tom, že vy jste napsal totální hovadinu (Výhradně ale vyjímečně je to jinak). No ještě, že jste to připustil, že píšete hovadiny, aspoň, že na nich netrváte.

A kolik krtků jste viděl přemisťovat se v noci? Máte to aspoň něčím podložené, že se přemisťují v noci nebo jste to jen tak plácnul?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 18.11.2013 20:59

Rozmilý pane Zahradnický inženýre. Za tím, co jsem napsal si stojím a šmytec. Rozumíte? Přeji vám mnoho úspěchů a mnoho nových praktických zkušeností při dalším pozorování volně pobíhajících krtků za bílého dne. Držím palce!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 20.11.2013 15:52

Za tím, co jsem napsal si stojím a šmytec....aha takže vysvětlení žádné, prostě jen víra. Ještě by mne tak zajímalo jestli věříte tomu, že země je placka na hřbetě obří želvy nebo jestli si myslíte, že tu placku nesou na svých hřbtech čtyři sloni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 20.11.2013 21:38

Ano, přesně tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika