Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 65.144 (?) 
21.11.2013 16:22

Bezpecnostni list pro dusikate vapno je zde. O kyanovodiku jsem tam nic nenasel ani ve stopovem mnozstvi. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
jiva2404 - (3) - 44.163 (?), 22.11.2013 8:03

Požádal jsem svého bližního - chemika o rešerži problému. Zde je závěr. podrobnosti připojím do dvou souborů (podaří-li se).

Posílám v příloze něco o CaCN2 - nejlepší by bylo ty krtky opít a pak jim to tam nasypat.

(Nepřišel jsem na to jak připojit soubory! A vlepit to sem jako text? To bych to zahltil.).

Závěr: Kyanovodík se neuvolńuje. Kyanamid je nebezpečný při požití alkoholu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 22.11.2013 10:35

Podrtženo sečteno: pokud př trávení žížal v žaludku krtka nevzniká alkohol (což nevíme), je sypání dusíkatého vápna do děr za účelem zničit krtka naprd. Ale věř a víra Tvá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 22.11.2013 10:40

Tak to jsem velmi rád, že z naší zahrady se krtci stěhují pryč zcela dobrovolně. Pánové děkuji za potvrzení, a já si budu svého krtka hýčkat. Možná ho i začnu přikrmovat granulemi kro kočky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 22.11.2013 11:06

Taky uz nemusite chodit s detskym kyblíčkem kupovat dusikate vapno. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 22.11.2013 11:21

Pane J.R. já jej stejně spotřebuji většinu tak jako Vy na úplně normální  zahradní aplikace.

Možné je i to, že tam kde je DV není tolik žížal...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 29.11.2013 14:47

Možné je i to, že tam kde je DV není tolik žížal...

Já bych raději měl v zahradní půdě, i ve skleníku žížal více.Pokud jich není přebytek,...a to není! jsou užitečné při zpracovávání zahradního odpadu, a při provzdušnění půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 29.11.2013 13:06

Stando!!! Stando!!! Halo!!!

Pořád čekám kdy konečně vygůglíte a doplníte ty nesmysly co jste tu psal.

Cituji Stando: "Reakce (hydrolýza), co se děje s DV po pokropení vodou si najděte na netu sám... vzorec bude obsahovat Ca(CN)2 + H2O =>... nebo C2CaN2 + H2O =>..."

Já bych věděl jak to doplnit, ale nikdy by mi tam nevznikl kyanovodík.

Tak kdy už nám konečně doplníte tu rovnici, tak aby tam vznikal kyanovodík. Netrpělivě čekám!

Nebo konečně přiznáte, že nás tu krmíte hovadinama?

"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 29.11.2013 13:43

Omlouvám se, že jsem zdvojil téma hryzec,a rozředil tak silný tlaksmiley.Taky mě to dusíkaté vápno, a jeho přeměna na kyanovodík zajímá, protože ten hryzec je s***a, a nic mu nedaruju, proto se k výzvě o objasnění připojím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 29.11.2013 20:21

Takže jak pane Stando V.?Mám si koupit to dusíkaté vápno, nebo né?Nerad bych krtkovi nějak ublížil, jako to dělali Němci za války v těch jejich "továrnách".Bude mi stačit když se krtci, hryzci a podobná havěť vystěhuje z mé zahrady-jsem lidumil.Snad by se to mohlo u mě povést co říkáte... když jste s tímto úspěšný Vy,... nebo né?Kdyby se to DV stihlo aplikovat ještě letos, přes zimu by to mohlo účinkovat.Pod sněhem nebudou mít tolik kyslíku k nadechnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika