Ochrana rašící révy před májovými mrazíky



zdenek64 - (16) - 156.62 (?)
1.5.2011 1:08
No vzhledem k tomu že se jedná o cca dvě ranní hodinky tak pro pár hlav to opravdu není špatný nápad, pokud je dostupná el.síť. Ale asi to nebude chtít moc hrotit, myslím že nic hrozného a vyjmečného oproti jiným rokům to snad nebude.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 168.4 (?), 29.4.2011 16:53, zobrazeno: 49859x
Chci rozvinout debatu na téma co děláte s narašenou révou - tj. lístky už rozbalující se a s révou teprve rašící. Příští týden straší s nočními teplotami i několik stupínků pod nulu v noci v okrajových oblastech. Někde jsem viděl obrázky, jak to v cizině osprchnou vodou, někde rozhání megavětrákama studený přízemní vzduch. Já ty pučící obalím novinama, ale co s tažněma kde jsou lístečky, mám obavy o vylamování křehké "zeleně". Jsem zahrádkář, révu mám pro radost, ne hektary, takže jsem ochotný si s ochranou proti zmrzlým dát rozumnou práci.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 177.236 (?), 29.4.2011 22:45
Dobrý deň! Kde ste prosím vyčítal takúto predpoveď počasia? Niekoľko stupňov pod nulou? Podľa údajov na azet.sk by malo byť u nás na západe SR najchladnejšie 3.5. Cez deň +8 a v noci +3 a dážď. Ak bude pršať, tak sa nebojím, že vinič pomrzne. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.4 (?), 4.5.2011 19:54
Skoro všechny výhonky omrzly. Je to hrozně smutný pohled.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 135.192 (?), 4.5.2011 21:47
Spomenul som si na jednu metódu zvyšujúci odolnosť viniča a iných ovocnín proti mrazu, ale už je dosť neskoro, mrazy sú tu. Pred príchodom mrazov treba vinič postriekať alebo zaliať roztokom boraxu alebo kys.boritej. Bór v pletivách rastlín zvyšuje mrazuodolnosť. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.231 (?), 5.5.2011 23:53

Taky pěstuji pro radost a taky mi letos zmrzla réva, která už dokonmce byla nakvetlá. Mráz šlehl taky některé ovocné stromy¨a javory, vypadají smutně. Umí někdo poradit , jak poškozené révě pomoci? Dnes ve zprávách říkali, že zemědělci budou dělat nějaké postřiky na podporu růstu. Máte s tím někdo zkušenosti? Pana Paĺka prosím o radu, jakou koncentraci boraxu je možné použít. Já jsem zatím borax používala jen proti václavkám v zahradě.Děkuji za radu. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.246 (?), 5.5.2011 23:06

Jenom jeden rok jsem měla úrodu.Jeden rok jsem postříkala silným roztokem proti plísni a úroda nebyla žádná.Druhý rok jsem nestříkala a zase nebyla úroda žádná a letos to všechno zmrzlo.Snad se ještě nějaké úrody dožiji.Doporučuji "Vydržať"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 29.4.2011 23:00

Mladé lístky jsou vůči mrazíkům odolnější než ty "hotové". A i kdyby pomrzly, objeví se nové a réva se bude chovat, jako by se nic nestalo. U všech rostlin platí, že mrazíky jsou problémem v období květenství - jinak se není čeho bát.

Jinak - "ochranou" z novin můžete nadělat více škody než užitku. Při balení můžete způsobit nechtěný výlam křehkých narašených oček a pokud Vám noviny navlhnou a opravdu bude mrznout, bude účinek mrazu pro lístky daleko ničivější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 191.35 (?), 29.4.2011 23:04

Já jsem jeden rok balil révu do novin. Bylo to ještě horší. Noviny zvlhly a přimrzly na letorůstky a byl konec. Nezakryté révě se nic nestalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.44 (?), 30.4.2011 19:28

Réva není okurka nebo rajče... Mrazu bych se už moc nebál. Niméně nápad s ventilátory   jeví se zajímavý. Natáhněte na zahradu prodlužovačku s rozdvojkou, zapojte pár stolních ventilátorů a jak začne mrznout, tak začněte větrat . A pak sem napište, jak to dopadlo 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zdenek64 - (16) - 156.62 (?), 1.5.2011 1:08
No vzhledem k tomu že se jedná o cca dvě ranní hodinky tak pro pár hlav to opravdu není špatný nápad, pokud je dostupná el.síť. Ale asi to nebude chtít moc hrotit, myslím že nic hrozného a vyjmečného oproti jiným rokům to snad nebude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika