Ochrana rašící révy před májovými mrazíky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 168.12 (?) 
18.5.2012 20:30

Takhle jsem je pěkně obalil a odstraním folii až v sobotu dopoledne.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 168.12 (?), 18.5.2012 20:46

Teda ten předchozí obrázek je bez krytí folii z dnešního rána, letošní rízek Solarisu. Uvidím, zda dnešní mráz rozdýchá. Tato příloha je z obalených keříků révy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 7.71 (?), 19.5.2012 5:44

Při včerejší prohlídce mojí minivinice (asi 30odrůd) v údolí Berounky jsem zjistil, že réva letos přečkala včerejší pokles teploty velmi dobře. Jen Vostorg a Viktoria mají několik lístků na okraji ožehnutých mrazem, na rozdíl od loňského května, kdy u nás bylo vše úplně spáleno. Včera v 6hod ráno u nás ukazoval teploměr ve výši 2m +2°C a na trávě byl místy šedivák. Dnes ráno je u nás +7°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 14.22 (?), 19.5.2012 23:38

U nás v meste bolo v piatok nad ránom nula. Miestami ale išli pásy mrazivého vzduchu, ktoré mi ošlahli pár vrcholových lístkov na 2 výhonoch amerického Jupitera nad pergolou. Ostatný vinič aj sadenice rajčiat a papriky sú bez poškodenia. Preventívne som pred pár dňami všetko striekal roztokom boraxu. Mimo mesto však bol mráz až do mínus 3 stupňov. V niektorých dedinách spálil všetky sadenice aj kvitnúce zemiaky. Vo vinohrade som borax striekol dosť neskoro- až vo štvrtok ráno. Pôjdem sa tam pozrieť, či 20 hodinový predstih roztokom boraxu a Silwetu stačil na protimrazovú ochranu. Proti májovým mrazom nám nepomôže pestovať mrazuodolné odrody. Jediná ochrana je zvýšiť mrazuodolnosť zelených tkanív saturáciou solemi bóru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 238.12 (?), 21.5.2012 7:21

Zdravím Vás Paľo. Jste asi jeden z mála koho nepostihla mrazová pohroma. Snažil jsem se o ochranu vinice a sadu postřikem 0,5% roztokem bóru. V noci jsem hlídal vlastní teplotu ve vinici. Když teplota klesla již na -4 stupně Celsia ve 3,00 hod ráno chtěl jsem vše ještě zadešťovat. Bohužel i hadicový systém bez vod byl tak zmrzlý, že vpuštění vody znamenalo její skoro okamžité zmrznutí. Takže jsem mohl pouze sledovat jak teplota při ránu klesla na -5 stupňů Celsia. Následující den jsem mohl jen sledovat černání letorostů a plodů veškerého ovoce. Letos pěstuji pouze dřevo.

Vlasta K, Luka n.J.

Mráz 18.5.2012
Mráz 18.5.2012
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.162 (?), 21.5.2012 7:51

Přesně v takovém stavu, jak má paní Vlasta na fotce, jsem našel i já 20 keřů včetně pergoly na zahradě, když jsem přijel v pátek z práce. A co bude teď...? Všude byly nádherně zapěstovány kmínky, pergola nádherně obrostlá (zapěstování požadovaného tvaru trvalo 2-3 roky). Mám se jen modlit, aby od spodku vyrašilo nejaké očko a dal se zapěstovat nový kmínek, nebo jsou celé keře ztraceny. A jak ošetřit zmrzlé letorosty? Nechat je na keři, nebo nějak ostříhat (je pravda, že odpadávají pomale sami). S tímto nemám vůbec zkušenost. Za 6 let co révu pěstuji, jsem takovou katastrofu nezažil... No ale bohužel se stávají i horší věci...

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.162 (?), 21.5.2012 7:56

Až teď jsem si uvědomil že jsem reagoval na paní Vlastu místo na pana Vlastu... omlouvám se.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.162 (?), 21.5.2012 8:03

Tady je fotka jednoho z keřů... Alden, Solaris a ostatní dopadly úplně stejně.

Petr


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 14.22 (?), 21.5.2012 8:34

Dobrý deň Vlasto! Je mi to moc ľúto, pohľad na zničený vinič je skľučujúci, to Vám verím. Verím aj tomu, že Vám vyrašia nové kmienky. Doma naozaj nemám nič pomrznuté, u nás neboli mrazy väčšie ako mínus 3. Vo Sv.Jure u dcéry už sa cez hrebene Malých Karpát mrazivé jazyky nepredrali. Réva je tam OK, konáre marhúľ u dcéry v záhradke sa prehýbajú pod váhou zelených plodov. Pred príchodom oneskoreného Zmrzliaka som doma všetko ošetril roztokom 20g boraxu+Silwet+5l vody. Vo vinohrade 15 km od domu bohužiaľ dosť neskoro- 20 hodín pred poklesom teploty na mínus 3. V týždni sa tam dostanem a potom poreferujem, ako vyzerá vinohrad na južnom svahu. Podľa slov môjho svokra v telefóne údajne spodná časť vinohradu je spálená, najviac kvitnúce zemiaky. Postriekať okrem viniča aj cesnak, cibuľu a mrkvu ma vo štvrtok nenapadlo. Zarodená broskyňa dole pod vinohradom snád nebude zmrznutá, koruna je vo výške cez 2 m. Mráz išiel tentoraz od juhu- proti svahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 38.186 (?), 24.5.2012 13:15

Dobrý den,

zasadil jsem si 20 hlav a vyrašené letorosty 5-15cm jsem zachránil před mrazem(šedivec na trávě jako v pohádce o tom dědovi a jedný mladý hočině) přikrytím první nasekanoué trávou, ze které v té době bylo už spíš seno. Kromě jedné sazenice, kterou rozhrabala kočka vše ok. Ta jedna byla na troud.

Jinak někteří sousedi s úspěchem uchránili brambory pomocí bílé netkané textilie. Nezkoušel to někdo, kdo má méně hlav, převesit přes drátěnku pro ochranu VR?

S pozdravem GB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika