Ochrana rašící révy před májovými mrazíky



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 168.4 (?) 
29.4.2011 16:53, zobrazeno: 49639x
Chci rozvinout debatu na téma co děláte s narašenou révou - tj. lístky už rozbalující se a s révou teprve rašící. Příští týden straší s nočními teplotami i několik stupínků pod nulu v noci v okrajových oblastech. Někde jsem viděl obrázky, jak to v cizině osprchnou vodou, někde rozhání megavětrákama studený přízemní vzduch. Já ty pučící obalím novinama, ale co s tažněma kde jsou lístečky, mám obavy o vylamování křehké "zeleně". Jsem zahrádkář, révu mám pro radost, ne hektary, takže jsem ochotný si s ochranou proti zmrzlým dát rozumnou práci.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 177.236 (?), 29.4.2011 22:45
Dobrý deň! Kde ste prosím vyčítal takúto predpoveď počasia? Niekoľko stupňov pod nulou? Podľa údajov na azet.sk by malo byť u nás na západe SR najchladnejšie 3.5. Cez deň +8 a v noci +3 a dážď. Ak bude pršať, tak sa nebojím, že vinič pomrzne. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.4 (?), 4.5.2011 19:54
Skoro všechny výhonky omrzly. Je to hrozně smutný pohled.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 135.192 (?), 4.5.2011 21:47
Spomenul som si na jednu metódu zvyšujúci odolnosť viniča a iných ovocnín proti mrazu, ale už je dosť neskoro, mrazy sú tu. Pred príchodom mrazov treba vinič postriekať alebo zaliať roztokom boraxu alebo kys.boritej. Bór v pletivách rastlín zvyšuje mrazuodolnosť. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.231 (?), 5.5.2011 23:53

Taky pěstuji pro radost a taky mi letos zmrzla réva, která už dokonmce byla nakvetlá. Mráz šlehl taky některé ovocné stromy¨a javory, vypadají smutně. Umí někdo poradit , jak poškozené révě pomoci? Dnes ve zprávách říkali, že zemědělci budou dělat nějaké postřiky na podporu růstu. Máte s tím někdo zkušenosti? Pana Paĺka prosím o radu, jakou koncentraci boraxu je možné použít. Já jsem zatím borax používala jen proti václavkám v zahradě.Děkuji za radu. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.246 (?), 5.5.2011 23:06

Jenom jeden rok jsem měla úrodu.Jeden rok jsem postříkala silným roztokem proti plísni a úroda nebyla žádná.Druhý rok jsem nestříkala a zase nebyla úroda žádná a letos to všechno zmrzlo.Snad se ještě nějaké úrody dožiji.Doporučuji "Vydržať"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 29.4.2011 23:00

Mladé lístky jsou vůči mrazíkům odolnější než ty "hotové". A i kdyby pomrzly, objeví se nové a réva se bude chovat, jako by se nic nestalo. U všech rostlin platí, že mrazíky jsou problémem v období květenství - jinak se není čeho bát.

Jinak - "ochranou" z novin můžete nadělat více škody než užitku. Při balení můžete způsobit nechtěný výlam křehkých narašených oček a pokud Vám noviny navlhnou a opravdu bude mrznout, bude účinek mrazu pro lístky daleko ničivější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 29.4.2011 23:04

Já jsem jeden rok balil révu do novin. Bylo to ještě horší. Noviny zvlhly a přimrzly na letorůstky a byl konec. Nezakryté révě se nic nestalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.44 (?), 30.4.2011 19:28

Réva není okurka nebo rajče... Mrazu bych se už moc nebál. Niméně nápad s ventilátory   jeví se zajímavý. Natáhněte na zahradu prodlužovačku s rozdvojkou, zapojte pár stolních ventilátorů a jak začne mrznout, tak začněte větrat . A pak sem napište, jak to dopadlo 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zdenek64 - (16) - 156.62 (?), 1.5.2011 1:08
No vzhledem k tomu že se jedná o cca dvě ranní hodinky tak pro pár hlav to opravdu není špatný nápad, pokud je dostupná el.síť. Ale asi to nebude chtít moc hrotit, myslím že nic hrozného a vyjmečného oproti jiným rokům to snad nebude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika