Příspěvky uživatele - KUKY

Moniliové spále 2024 STOP, 17.3.2024
Já stříkal dnes ráno Luna Experience + Champion proti mrazu. Mrazík byl už dnes ráno a zima je venku i teď a fouká.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 16.3.2024
Ano, smícháme do jedné vody.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 16.3.2024
Rajka a Rubinola jsou "rezistenty". Granny Smith rezistent není. Rezistence znamená určitou odolnost proti strupovitosti jabloně, ale často ne proti padlí. Rezistence v žádném případě neznamená odolnost proti živočišným škůdcům. Prodejce Vám nakuká,... celý příspěvek >
Lišejník na švestce, 13.3.2024
Řasy, mechy a lišejníky na kůře přímo strom nepoškozují. Ale mohou se v nich zabydlet choroby a škůdci, kteří mohou druhotně škodit. To, že třeba liišejníky v posleních letech hojně vyrůstají na kůře stromů, kamenech, plotech, střechách... znamená,... celý příspěvek >
Poraďte vysokou borovici do vyšších poloh, 13.3.2024
Borovice těžká. Tu jsem fakt neznal. Trošku odbočím... Dostal jsem (na sklonku minulého tisíciletí) sazenici kleče. Snad ze semen z Krkonoš. Normálně kleč roste pomalu a nízko. Ta moje je vysoká čtyři metry. Keř jak hrom. Polabí 235 mnm. Jen jak jsou... celý příspěvek >
Poraďte vysokou borovici do vyšších poloh, 12.3.2024
Musela by to být čistokrevná blatka, ne kříženec nebo nízký kultivar. No, a tak tam vysaďte, přiměřeně od sebe, Vaše oblíbené borovice. Které se bude dařit, tu tam nechte. Sazenice nestojí svět...
Poraďte vysokou borovici do vyšších poloh, 12.3.2024
Kyselá půda, voda, chladné podnebí... Borovice blatka... Jiné borovice Vám sice hned neuhynou, ale dařit se jim nebude.
Moniliové spále 2024 STOP, 10.3.2024
Já bych postříkal všechno. Určitě se něco do pletiv dostane a jedna složka Signum se šíří později i odparem z okolí. Champion proti monilii nemá význam přidávat.
Moniliové spále 2024 STOP, 9.3.2024
V HK bylo 9°C, foukalo s přestávkami. Tak postříkáno mám (Luna Experience)! Goldrich a Harlayne jsou ve stadiu balonku až první otevřené květy. Ideální termín pro první postřik.
Moniliové spále 2024 STOP, 8.3.2024
Pátral jsem po mísitelnosti Championu s jinými přípravky, ale nic zásadního jsem nevypátral. Tuto kombinaci mám vyzkoušenou, význam má. Směs hned vystříkejte a raději už nic nepřidávejte (smáčedlo, hnojivo apod.), kvůli stabilitě. Postřiky v době... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 7.3.2024
Mám Harlayne a Goldrich (hlavně kvůli všudypřítomné šarce u nás v HK, mají být odolnější). Zatím nerozkvetly. 1/3 květů je před otevřením. 2/3 spí, naděje, že přečkají mráz, tu je. Za týden má znovu mrznout. To bych přidal měď proti mrazu. Ale bude... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 3.3.2024
Moniliová spála Stop, to je název pro Signum pro nás malochemiky. Thiram Granuflo krásně ulpíval na kůře i na pupenech a fungoval. Jenže tyto sloučeniny a podobné jim (třeba mancozeb, Dithane) ovlivňují negativně štítnou žlázu. Proto jsou postupně... celý příspěvek >
Rosolovitá hmota z kmene broskvoně, 3.3.2024
Jak chutná? No, není to tak hrozný. Nahořkle, aromaticky, matlácky. Zkuste to. Ale fakt mně to připomene bezstarostné roky. I slzu pak často zatlačím, no... Vyplivnout se to dá vždycky.
Rosolovitá hmota z kmene broskvoně, 3.3.2024
Klejotok. Většinou tvoří kapky. Klejotokové útvary z peckovin se dají cumlat. Musí být čerstvé, čisté. Nedělám si srandu. To mě naučil táta. Proč ne, bude to bohaté na živiny.
Kadeřavost broskvoně 2024, 3.3.2024
Měď po vyrašení už moc nefunguje a může pálit listy. Lepší je použít organický fungicid se systémovým účinkem, třeba Signum. To Signum není z mé hlavy, zahlédl jsem to na internetu. Ale měď je nepřekonatelný základ!!!
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika