Ochrana rašící révy před májovými mrazíky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 107.253 (?) 
6.5.2011 7:53

Pomohla jsem si bílou netkanou textilií - dneska je ještě všude šedivec, zítra už by mrznout nemělo,  až ji odkryji, tak napíši, jak dopadla..Mám jen pár hlav, tak jsem si tu práci dala. ZT.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 146.115 (?), 8.5.2011 19:53

Já jsem koupila před 14 dny sazeničky, za ty dva týdny to vypadalo, že se krásně chytily. A tento týden hrůza, celé rostlinky jsou zčernalé. Zahradník mi říkal, že je šance, že to přežijí, jaký je váš názor? A co doporučujete, má se to nějak ostříhat? Díky za každou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.159 (?), 9.5.2011 7:15
Taky bych řekl že přežijí. Réva za několik dní až týdnů vyrazí z podoček, které nebývají dobře vidět. Rostlině by se ve výsledku nemělo nic zvláštního stát, ale určitě se letos nedočkáte tak silného výhonu jako kdyby byl vypěstován z hlavního očka. Jinak řečeno ztratí se tak skoro jeden rok do doby než z révy můžete čekat úrodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 9.5.2011 7:18

Nic nestříhejte, střih není univerzální lék. Počkejte, zda a kde vyraší nové výhony. Až porostou, můžete keřík upravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 161.61 (?), 9.5.2011 22:25
Dvouletou sazeničku révy o velikosti letorostů15 cm jsem ochránil před mrazem pomocí dvou PET lahví rozříznutých podélně a zasunutých do sebe, předtím jsem odstranil hrdlo a dno.Zbývající otvor v horní části jsem ucpal netkanou textilií.Přežila bez úhony.Na staré révě mě omrzlo 5 letorostů.Kdysi jsem byl v Mikulově na zámku na expozici vinařství.Tehdy jsem tam viděl kužele (velké kornouty cca 30 cm vysoké) z nějakého vrstveného papíru a povrchově impregnované.Po dotazu k čemu sloužili jsem dostal odpověď.Přetažením přes opěrný drát a překrytím sazenice tímto kornoutem sloužilo k ochraně sazenic révy proti jarním mrazíkům.Byli to ale čímani ti naši předkové.Jednoduché, praktické a rychlé. - Mičurin II
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 2.44 (?), 10.5.2012 20:06

Dobrý den, tak máme opět hlášeny květnové mrazíky, které loni potrápily hodně pěstitelů vinné révy. Jak se na ně připravujete a co jste nového vymysleli pro ochranu révy? Myslím tím samozřejmě malopěstitele, protože s hektarovou vinicí se těžko něco dělá - možná si jen přát aby zapršelo. Držme palce, aby Ti Mrazíci nebyli na nás moc zlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.171 (?), 10.5.2012 22:49

Podľa predpovede-topky.sk by mal u nás Bonifác priniesť až +1, ale podľa SHMÚ neklesnú teploty počas víkendu ani po ňom pod +6. Tam, kde hrozia mínusové teploty, odporúčam v predstihu min. 24 hodín postriekať révu roztokom boraxu alebo kys. boritej. Takto ošetrené plodiny dokážu bez poškodenia odolávať krátkodobému poklesu teploty až do mínus 6 st.Celzia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 11.5.2012 6:16

Platí to i na květenství révy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.171 (?), 11.5.2012 20:24

Zvýšenie odolnosti proti mrazu saturáciou pletív zlúčeninami bóru využívajú, Mirku, hlavne vinohradníci a sadári. Ochrana proti májovým mrazom s využitím bóru bola overená aj u plodovej zeleniny. Bezpečné dávky, ktoré nepoškodia vyrašený vinohrad pred kvetom sú 0,5 kg boraxu na 100 l vody. Borax musí byť kvalitne rozpustený a rovnomerne rozmiešaný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.215 (?), 12.5.2012 10:41

zdravým všechny vinaře ať laiky tak i profesionály, letos jsem si pořídil 25 sazenic vinné révy (pravokořených), mnoho druhů stím že uvidím co mi tu půjde (300m.n.m) zbytek bych skusil postupem času přeočkovat, včera jsme tu měli pěknou bouřku s lijákem a dnes +12°c takže doufám že předpovědi s mrazíkama se nevyplní, jelikož u některých sazenic jsou až 10cm výhony tak bych se bál aby je mrazíky nepoškodily

zdravý vás Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika