Příspěvky uživatele - 135.192

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mrazík, 5.5.2011
Dobrý deň Mirku! Máte úplnú pravdu. U nových sadeničiek je lepšie počkať s rezom až po Zmrzlých. U dospelých krov je problém zeleň ochrániť, ale vždy daaké možnosti sú (postrek vodou, roztokom boraxu, opatrné obalenie fóliou, vianočné el.sviečky...).... celý příspěvek >
Konference, 5.5.2011
To je dôležitý doplňujúci údaj. Samozrejme, že mladé listy by mali byť zdravé. Skúste si znovu naštudovať zloženie hnojiva Agrobio. Dával ste ho v správnej dávke? Neobsahuje biostimulátory? Napr. listové hnojivo Harmavit obsahuje stimulátory rastu a... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 5.5.2011
Ak nechcete prežívať časté sklamania, treba aj v záhradke používať hlavu a orgán čo je vnútri. Dajú sa pestovať také sorty, ktoré sú závislé na postrekoch minimálne alebo vôbec, takže Vám tu chvíľkovú neprítomnosť počas dovolenky rady odpustia. ... celý příspěvek >
Coxova reneta (Cox´s Orange Renette, *1825 M.R. Cox v Colnbrook-Lawnu), 5.5.2011
Dobrý deň pán Július! 4-ročná palmeta Orion na M26 mi tiež kvitne druhý raz-rovnak málo, iba 3 kvety a tiež v hornej časti na mladom dreve. Podobne je na tom s kvitnutím Orionu tuším pan Juraj. Dám tejto odrode šancu do budúcej jari a keď nezakvitne,... celý příspěvek >
Mrazík, 5.5.2011
Dobré ráno! Ja sa zatiaľ môžem usmievať. Nad ránom teplota u nás- za riekou Moravou neklesla pod +4 a na SHMU predpovedali nulu. Som rád, že sa odborníci s predpoveďou teplôt "sekli". Paľo
Mrazík, 4.5.2011
Zmrznuté výhonky o pár dní uschnú a odpadnú. Teraz by som do nich nezasahoval a počkal, až vyrašia záložné očká. Netreba ker zraňovať ďalšími reznými ranami. Paľo
Tragédie jménem Monília laxa, 4.5.2011
Pod hlavičkou Monilia laxa sa rozvinula diskúsia o šarke. Názov vlákna nie je dôležitý. Dôležité je, že sa k problému vyjadrujú aj tí, ktorých sa problém "Čo so šarkou?" najviac dotýka, lebo pestujú veľké množstvo slivkovín. V prídomovej či osadovej... celý příspěvek >
Ochrana rašící révy před májovými mrazíky, 4.5.2011
Spomenul som si na jednu metódu zvyšujúci odolnosť viniča a iných ovocnín proti mrazu, ale už je dosť neskoro, mrazy sú tu. Pred príchodom mrazov treba vinič postriekať alebo zaliať roztokom boraxu alebo kys.boritej. Bór v pletivách rastlín zvyšuje... celý příspěvek >
Konference, 4.5.2011
Dobrý deň! Listy ošeterné akaricídom Omite sú náchylnejšie k namrznutiu, pričom nemusia byť teploty pod bodom mrazu, ale rovnaké príznaky vyvolajú aj teploty tesne nad nulou. P.S. Jednorazová aplikácia Omite Vám neprinesie očakávané výsledky. S... celý příspěvek >
Tragédie jménem Monília laxa, 4.5.2011
Že intenzita príznakov šarky sa oslabuje, to je pekná predstava podporovaná zrejme želaním pisateľa a snahou ospravedlniť svoje počínanie v prospech existencie vírusom napadnutých stromov. Kiež ba mal pravdu... Pokiaľ nemám výsledky laboratórneho... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 4.5.2011
Pekne ste to povedal. Robíme to, lebo nás to baví a každý nový objav v našej zahrádečke navodí v šišinke tvorbu poriadnej dávky endorfínov. Tých príjemných objavov je našťastie viac ako sklamaní, príroda je v tomto štedrá. Často si za neúspechy... celý příspěvek >
Mrazík, 4.5.2011
Je to smutný pohľad na zmrznuté výhonky. Diskutujúci na začiatku vlákna mal veľmi dobré informácie o budúcom počasí. Každá stránka píše niečo iné. Najpresnejšie predpovede tuším dávajú na shmu, chmu. U nás na Záhorí zatiaľ neklesla teplota pod +1,... celý příspěvek >
Roubování, 4.5.2011
Dobrý deň! Zelený jednoočkový vrúbeľ do mladého výhonu (do rázštepu) koncom mája alebo zímny vrúbeľ do mladého ťažňa hnedofialovej farby (do rázštepu) koncom júna odporúčam. Ak byste chcel použiť podpník-minuloročný ťažeň s kôrou, je na vrúbľovanie... celý příspěvek >
Coxova reneta (Cox´s Orange Renette, *1825 M.R. Cox v Colnbrook-Lawnu), 3.5.2011
Zdravím Vás pán Vlastimil! Dosť výraznú chuť po Cox´s Renette má aj český Dukát, ale okrem výbornej chuti má samé nectnosti, vrátane fyziologickej škvrnitosti a náročnosti na polohu a výživu, takže dnes už je pestovaný asi iba výnimočne. Chcel som sa... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika