Ochrana rašící révy před májovými mrazíky



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
host - 87.83 (?) 
25.5.2012 13:55

Někde na webu jsem vyčetl, že netkaná textilie zvyšuje teplotu o cca 3 st. Byl to nějaký článek týkající výzkumu růstu brambor. To moje měření to víceméně potvrdilo. Venku byla teplota - 5 st a pod textilií o ty 2-3 st. vyšší, ale bohužel pořád pod bodem mrazu (min.  - 2,5 st.).Příště vyzkouším dát textilii ve dvou vrstvách a nebo nějakou s větší gramáží. Určitě je ale hodně důležité to spojení se zemí a ten přísun toho tepla zespod. Zaujal mě ten nápad s tím kamenitým podkladem. Třeba by se na to dala využít stará dlažba (kterou mám k dispozici) nebo cihly a vyskládat je pod keře a potom to celé omotot tou textilii.

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
martincz - (20) - 207.159 (?), 25.5.2012 14:05

Budu se snažit o co nejjednodušší řešení, tedy vezmu nejlevnější zámkovou dlažbu anebo ztracené bednění a udělám kolem rostliny nízký komínek. Když bude čas a peníze, tak to i zapustím do země jak to půjde (např 20 cm do země a 20 cm nad zemí). Cílem není aby to dělalo trvale lepší klima, ale jen aby to vyrovnávalo krátkodobé extrémy počasí. U choulostivých rostlin to pak pomůže pohodlnějšímu krytí na zimu, protože je to základna pro omotání textilie nebo kartonového papíru když kryju venku vysazené fíkovníky, tomely nebo citrusy.

Pozor na barvu prvků, měly by být světlé aby neakumulovali tepla mnoho, v zimě by to mohlo uškodit když by se za mrazivého dne vyšplahala teplota nad nulu a pak by to na noc zamrzalo, poprskaly by kmínky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.114 (?), 25.5.2012 18:12

Před asi 10 - 12 lety byl v televizi zajímavý dokumentární pořad Putování za vínem, který uváděl Jan Vala. Pořad měl 20 dílů a v jednom z dílů byly záběry z nějaké vinice asi ve Francii, kde pás půdy pod řadami vinné révy byl pokrytý velkými oblými říčními valouny (velikost kamenů asi 20 cm). Nikde tam nerostl žádný plevel a vizuálně tato vinice vypadala fantasticky. Tento způsob pěstování s vrstvou kamenů by mohl účinně vyzařovat akumulované teplo a tím chránit před mrazíky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
martincz - (20) - 251.109 (?), 25.5.2012 19:40

Jenze plosne zakryti okolo rostliny by mohlo znamenat take to, ze se teplo nedostane do pudy. Tady bych byl v nasich chladnejsich oblastech opatrny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 12.5.2013 23:56

Letos poprve pouzivam listove hnojivo PREV-B2 s obsahem boru a za studena lisovaneho pomerancoveho oleje v kombinaci s hnojivem substral.Zkousim tento prostredek na vinne reve a broskvoni.

Ohledne kamenu pod vinnou revou jsem uz taky slysel a tri roky mam na zkousku pas cerne netkane textilie a na ni vrstvu dolomitickeho vapence ve frakci 11-22mm.Netkana textilie neni kolem kminku cca 10 cm.Pred tremi lety jsem zkousel smrkovou kuru.Rozdil nevidim zadny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika